trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 728635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3165 dnia: Listopad 22, 2016, 11:19:02 am »
Bardzo dobra decyzja Egmontu. Będę miał osobno JLA tom 4 i tom kolekcji DC Ziemia 2. Nie rozumiem, po co miałbym mieć ten komiks 2 razy.

Równie dobrze można by napisać "po co Eaglemoss" wydaje "Ziemię 2" wiedząc, że będzie ona w wydaniu Egmontu"? Takie kolekcje są zazwyczaj dodatkiem do oferty na danym rynku, a tutaj wychodzi na to, że stała się ona jego integralną częścią i takie zabiegi jak wycięcie "Ziemi 2" z JLA o tym świadczą. Egmont wyda część jakiejś serii/komiksu, reszta ukaże się w kolekcji. Chcesz mieć całość, kup oba wydania. Teraz to się nie zdziwię, jak nie wydadzą kolejnych tomów Batman/Superman. Pewnie miało to na celu podniesienie sprzedaży WKKDC. Tylko, że nie wszyscy kupują, i chcą kupować, WKKDC. Zresztą, skoro Egmont zdecydował się na wydanie JLA Morrisona, to niech wyda całość, a nie zmusza do kupowania czegoś, czego niektórzy nie chcą. Ja akurat mam "Ziemię 2" z Fun Media, więc i tak tomu z WKKDC nie kupię. Zresztą, zastanawiam się czy w ogóle warto dalej bawić się w tą kolekcję. No ale dopóki się to nie wyjaśni, to uznajmy, że jest to błąd na Gildii, bo cena też jest jeszcze błędna (10% zniżki tylko), a i w dziale "zapowiedzi" komiksów nie widać, są dostępne przez wyszukiwarkę jak na razie. No i nadzieję daje jeszcze Frank na okładce. Chyba, że Egmontowi chciało się usunąć "Ziemię 2", a nazwiska już nie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 11:24:45 am wysłana przez Inuki »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3166 dnia: Listopad 22, 2016, 11:30:26 am »
Jeżeli faktycznie wywalili "Ziemię 2" z 4 tomu JLA, to zrobili czyste świństwo

Dokładnie. Jeśli to prawda to NIE KUPIĘ tego tomu wcalu i zamówię sobie wydanie anglojęzyczne.

Tylko, że w takim razie skąd ta okładka, fanowska? Wciąż trzymam się wersji, że to zwyczajny błąd gildii jakich wiele - Egmont podał tę okładkę raczej oficjalnie.

Wycinanie zawartości komiksów to wiocha zalatująca TM-Semikiem.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3167 dnia: Listopad 22, 2016, 11:34:43 am »
Tomasz Sidorkiewicz pisał na FB KKK (jakoś na początku roku) coś o pominięciu Ziemi 2 - więc się potwierdziło.
Czyli wycieli najlepszą historię  :doubt:

Jak na błąd to coś za bardzo "dokładny".

Zapowiedzi oficjalne pewnie się niedługo pojawią to będziemy dokładnie wiedzieć.

 

Offline Inuki

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3168 dnia: Listopad 22, 2016, 11:35:57 am »
Też mam nadzieję, ze to błąd, bo Gildia wprowadza dopiero te tytuły do systemu. Jak nie, to również podziękuję. Niekompletne wydania mnie nie interesują. Zresztą trykoty ostatnio mocno mi się przejadły, więc płakać nie będę. Ostatnio wróciłem do Vertigo, mang, a nawet zacząłem próbować frankofonów, więc czytać mam co :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3169 dnia: Listopad 22, 2016, 11:38:46 am »
Zresztą, skoro Egmont zdecydował się na wydanie JLA Morrisona, to niech wyda całość, a nie zmusza do kupowania czegoś, czego niektórzy nie chcą.
Sięgam pamięcią do pytania jakie padło w sprawie JLA i było chyba wyraźnie powiedziane, że ta edycja która ma się u nas ukazać to będzie run Morriosona, czyli rok temu już było ściemnianie w tej sprawie.
No i nadzieję daje jeszcze Frank na okładce. Chyba, że Egmontowi chciało się usunąć "Ziemię 2", a nazwiska już nie.
Miejmy nadzieję, że będzie, ale znając Egmont to okładka może ulec jeszcze zmianie. Ile to razy była podawana okładką z błędem w przypadku 3 tomu Wolverine i X-men - przy każdej możliwej zapowiedzi.

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3170 dnia: Listopad 22, 2016, 11:39:27 am »
Zawsze można kupić na allegro wersję Fun Media z naprawdę fajną okładką :wink: . Chyba trochę taniej chodz niż 40 zł. Ja mam swoją w całkiem niezłym stanie i mi w zupełności wystarcza.  Tylko tej ramotki szkoda, bo w tym numerze chyba dość ważna i kultowa (pierwsze pojawienie się konceptu Ziemi 2)


A tak w ogóle to wydaje mi się, że to trochę przesada - mnie też się nie podoba wycięcie tej historii, ale to była (chyba) zupełnie odrębna historia. Lepiej ją mieć w zbiorczym tomie, ale posiadanie jej w osobnym tomie to żaden powód do dramatu i histeryzowania (nie licząc oczywiście większych kosztów o jakieś 30 zł na osobny tom WKKDC) - takie jest przynajmniej moje zdanie :).

Przecież nawet w tych najnowszych wersjach zbiorczych JLA, które wydaje DC (tych, które nie ograniczają się tylko do runu Morrisona) ta historia w ogóle nie jest prezentowana.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 11:50:07 am wysłana przez mack3 »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3171 dnia: Listopad 22, 2016, 11:40:26 am »
Tomasz Sidorkiewicz pisał na FB KKK (jakoś na początku roku) coś o pominięciu Ziemi 2 - więc się potwierdziło.
Czyli wycieli najlepszą historię  :doubt:

Jak na błąd to coś za bardzo "dokładny".

Zapowiedzi oficjalne pewnie się niedługo pojawią to będziemy dokładnie wiedzieć.

Tylko żeby ta oficjalna zapowiedź wyszła przed przełomem roku, bo Ziemia 2 w WKKDC wyjdzie 28 grudnia.
I też z szału wściekłości chyba tak okrojonego tomu JLA 4 nie kupię. Na razie mam nadzieję, że to błąd opisu, jakie na Sklepie Gildii już były.

Zawsze można kupić na allegro wersję Fun Media z naprawdę fajną okładką :wink: . Chyba trochę taniej chodz niż 40 zł. Ja mam swoją w całkiem niezłym stanie i mi w zupełności wystarcza.
Tylko tej ramotki szkoda, bo w tym numerze chyba dość ważna i kultowa (pierwsze pojawienie się konceptu Ziemi 2)

No niezbyt, bo na Allegro widzę teraz tylko ofertę za ponad 50 zł. Czyli WKKDC i tak wychodzi taniej. Ale w przypadku zakupu tomu 10, to odechciewa się kupować pociętego JLA 4. Tak jak odrzuciło mnie od pociętych Strażników Galaktyki.

Bo chyba najgorsze jest to, że cena JLA 4 pozostaje bez zmian - na dziś okładkowe 100 zł. Czyli wycięto nam 100 stron a płacić musimy tyle co za grube JLA 2.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 11:46:46 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3172 dnia: Listopad 22, 2016, 11:44:05 am »
Egmont nie ma problemu z dublowaniem zawartości w "Śmierci", ale tutaj już tak? Gdzie tu logika?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3173 dnia: Listopad 22, 2016, 11:44:13 am »
Błędy z ilością stron na gildii były gdy podawali z innych wydań lub części.
Żaden tom/wydanie JLA nie ma 272 stron.

JLA - Ziemia 2 96 stron

Oryginał vol 4 Morrison: 368 strony
Egmont:                         272 strony
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 11:47:41 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3174 dnia: Listopad 22, 2016, 11:46:41 am »
Żaden tom/wydanie JLA nie ma 272 stron.
bo takie wydanie nie istnieje, no chyba że ktoś wytnie JLA: Ziemia 2  :doubt:

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3175 dnia: Listopad 22, 2016, 11:47:26 am »
Jeśli tak to dzięki swojemu cwaniactwu na mnie Egmont nie zarobi.

 Chociaż to jest bardziej głupota niż cwaniactwo, bo od dubla nikt jeszcze nie umarł, a cena byłaby pewnie ta sama.

Offline chch

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3176 dnia: Listopad 22, 2016, 11:48:06 am »
Wg wiki Ziemia 2 i JLA 1 000 000 są tylko w edycji HC deluxe JLA v4. JLA v4 SC nie zawiera tych historii (co ciekawe zawartość poprzednich 3 tomów w edycji deluxe i sc jest taka sama).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3177 dnia: Listopad 22, 2016, 11:50:07 am »
Ziemia 2 jest Morrisona, mieliśmy dostać run Morrisona JLA, a nie całe JLA, dlatego wypadła "Wieża Babel". Pewnie ich kolekcja przyblokowała i tyle.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3178 dnia: Listopad 22, 2016, 11:50:50 am »
Wg wiki Ziemia 2 i JLA 1 000 000 są tylko w edycji HC deluxe JLA v4. JLA v4 SC nie zawiera tych historii (co ciekawe zawartość poprzednich 3 tomów w edycji deluxe i sc jest taka sama).
W stopce każdego tomu jest wyraźnie że to wydanie Deluxe, sprawdzałem.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3179 dnia: Listopad 22, 2016, 11:52:50 am »