trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 720669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #630 dnia: Luty 23, 2016, 06:57:00 am »
Pierwsze wydanie też jest w kolorze  :oops:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/europa/2


Offline peta18

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #631 dnia: Luty 23, 2016, 07:04:00 am »
A co, czarny to nie kolor?  :lol:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline horror

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #632 dnia: Luty 23, 2016, 07:37:43 am »
A co, czarny to nie kolor?  :lol:

czarny to stan umysłu :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #633 dnia: Luty 23, 2016, 07:42:04 am »
A co, czarny to nie kolor?  :lol:
Nie, czarny to zaprzeczenie koloru.

czarny to stan umysłu :smile:
Juz prędzej.

I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and I must have it painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facing up when your whole world is black

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #634 dnia: Luty 23, 2016, 07:52:19 am »
A co, czarny to nie kolor?  :lol:

No żarty żartami ale czerń kolorem nie jest co jednak dla wielu nigdy taką oczywistością nie jest.

Był edit, cholerny słownik w telefonie...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 08:06:08 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #635 dnia: Luty 23, 2016, 07:56:53 am »
Fizycznie rzecz ujmując: czarny kolorem nie jest.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #636 dnia: Luty 23, 2016, 08:31:47 am »
Czerń idealna nie jest kolorem.
Czarna farba kolorem jest, ponieważ nie jest czarna w sensie idealnym ;)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline peta18

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #637 dnia: Luty 23, 2016, 08:32:51 am »
Panowie, czern jest kolorem w sensie drukarskim, bo przeciez o takim sensie mowimy, no nie?

Fizycznie rzecz ujmując: czarny kolorem nie jest.
Fizycznie rzecz ujmujac to zadne kolory chyba nie istnieja. To zjawisko psychiczne wywolywane przez fale elektromagnetyczne, czyz nie? Ale likiem jestem, wiec nie bede sie klocil.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 08:36:48 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #638 dnia: Luty 23, 2016, 08:49:09 am »
Panowie, czern jest kolorem w sensie drukarskim, bo przeciez o takim sensie mowimy, no nie?
Tak, oczywiście, chciałem się jakoś do rozmowy włączyć :)

Cytuj
Fizycznie rzecz ujmujac to zadne kolory chyba nie istnieja. To zjawisko psychiczne wywolywane przez fale elektromagnetyczne, czyz nie? Ale likiem jestem, wiec nie bede sie klocil.
I tak i nie. Każda powierzchnia część fotonów pochłania a część odbija. I te fotony odbite trafiają do ludzkiego oka, do pręcików i wówczas zachodzą odpowiednie procesy biochemiczne, dzięki którym "widzimy kolor". Kolor doskonale czarny to sytuacja, gdzie powierzchnia pochłania wszystkie fotony, więc żaden odbity od niej nie trafia do oka. To tyle w ramach offtopu:)

A na Cromwella czekam - nieważne czy czarno-białego czy kolorowego. Lubię Andreasa i chcę naocznie się przekonać o ciśnieniu jaki narósł wokół pozycji po zniknięciu komiksu z pierwszego obiegu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #639 dnia: Luty 23, 2016, 09:00:11 am »
Czarna farba kolorem jest, ponieważ nie jest czarna w sensie idealnym :wink:
Nie, bo: 1) czarna farba nie jest kolorem, tylko farbą; 2) rownie dobrze moglbys napisać, że "czarna farba kolorem jest, bo kolor czarnej farby jest czerwony".

Fizycznie rzecz ujmujac to zadne kolory chyba nie istnieja. To zjawisko psychiczne wywolywane przez fale elektromagnetyczne, czyz nie? Ale likiem jestem, wiec nie bede sie klocil.
Nie, bo: 1) piszesz o barwie a nie o kolorze; 2) jednak nawet gdyby zalozyc, ze kolor = barwa i jako taki jest "zjawiskiem psychicznym", to status ontologiczny koloru byłyby taki sam jak zjawiska psychicznego, a poniewaz zjawiska psychiczne niewątpliwie istnieja, pociąga to nieuchronnie istnienie kolorow; 3) szczerze watpię zebys byl likiem.

Tak, oczywiście, chciałem się jakoś do rozmowy włączyć :smile:
Ja też.
A na Cromwella czekam - nieważne czy czarno-białego czy kolorowego. Lubię Andreasa i chcę naocznie się przekonać o ciśnieniu jaki narósł wokół pozycji po zniknięciu komiksu z pierwszego obiegu.
A ja na Cromwella nie czekam.

Offline peta18

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #640 dnia: Luty 23, 2016, 09:47:16 am »
Czy kolor, czy barwa, ktora nota bene w poligrafii tez jest rozrozniana : P
To ja na Cromwella czekam, bo opchnalem starego, aby miec na nowego i cos jeszcze.
A to sie nazywa wsrod niektorych (forumowiczow) cwaniactwo, a wsrod innych zmysl do interesu.
Przez niektorych sa uznawane za synonimy, a przez innych nie.
To tak w temacie Cromwella, ktory jest poligraficznie rzecz ujmujac, w czerni. A nie w czerni i bieli - bo bialy w sensie drukarskim nie istnieje.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #641 dnia: Luty 23, 2016, 09:59:02 am »
To tak w temacie Cromwella, ktory jest poligraficznie rzecz ujmujac, w czerni. A nie w czerni i bieli - bo bialy w sensie drukarskim nie istnieje.


Czyli wszystko się zgadza - nie jest komiksem w kolorze ;)
perły przed wieprze

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #642 dnia: Luty 23, 2016, 10:11:24 am »

To ja na Cromwella czekam, bo opchnalem starego, aby miec na nowego i cos jeszcze.
A to sie nazywa wsrod niektorych (forumowiczow) cwaniactwo, a wsrod innych zmysl do interesu.
Przez niektorych sa uznawane za synonimy, a przez innych nie.
A ja zachowałem pierwsze wydanie bo za sto lat powinno być wiele więcej warte niż drugie. Wszystko z myślą o przyszłych prawnukach  :biggrin:

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #643 dnia: Luty 23, 2016, 10:12:37 am »
A ja zachowałem pierwsze wydanie, bo żal mi się było z nim rozstawać. Nawet na trochę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #644 dnia: Luty 23, 2016, 10:19:56 am »
To tak w temacie Cromwella, ktory jest poligraficznie rzecz ujmujac, w czerni. A nie w czerni i bieli - bo bialy w sensie drukarskim nie istnieje.

Biały w poligrafii istnieje. Nie ma go co prawda w normalnym procesie druku gdzie jest białe podłoże. Ale jeśli papier jest kolorowy, albo podłoże jest bezbarwne, wtedy stosuje się kolor biały. Sama biel papieru to również temat rzeka.

Ja też swojego Cromwella sprzedałem kilka miesięcy temu jak miałem pewność dodruku. I nie w celu zrobienia złotego interesu, ale po to aby gotówkę za jeden tytuł wymienić na kilka komiksów, w tym Cromwella.

 

anything