trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 720691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #645 dnia: Luty 23, 2016, 10:24:54 am »
[...] To tak w temacie Cromwella, ktory jest poligraficznie rzecz ujmujac, w czerni. A nie w czerni i bieli - bo bialy w sensie drukarskim nie istnieje.
Czyli wszystko się zgadza - nie jest komiksem w kolorze :wink:
Niestety, jestem zmuszony się nie zgodzic, bo nie nie dosc, że NIC sie (nie) zgadza, to jeszcze na dodatek, ponieważ Cromwell jest w czerni (a nie w czerni i bieli jak chcialyby niektore osoby podajace się za laiki), a czern w sensie fizycznym nie istnieje, zatem oczywistą implikacją jest to, że Cromwell nie istnieje i to jeszcze na dodatek w najbardziej z obiektywnych sensów, jakim jest sens fizyczny. 

I to jest wlasnie glowny (acz nie jedyny) powód, dla ktorego na Cromwella nie czekam, bo nie jestem taki głupi jak jakiś Didi z Godo razem wzięci. Tym samym mamy również dowod potwierdzający powszechnie krytykowaną, a jak się jednak okazuje, prawdziwą teze 8azyliszka, że Egmont nas okrada, tym razem próbując wydobyc od nas kasę za autentyczne fizyczne NIC. 

Offline peta18

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #646 dnia: Luty 23, 2016, 10:25:33 am »
Biały w poligrafii istnieje. Nie ma go co prawda w normalnym procesie druku gdzie jest białe podłoże. Ale jeśli papier jest kolorowy, albo podłoże jest bezbarwne, wtedy stosuje się kolor biały. Sama biel papieru to również temat rzeka.
Ale to chyba Pantone, bo innej mozliwosci nie ma.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #647 dnia: Luty 23, 2016, 10:33:37 am »
Ja też swojego Cromwella sprzedałem kilka miesięcy temu jak miałem pewność dodruku. I nie w celu zrobienia złotego interesu, ale po to aby gotówkę za jeden tytuł wymienić na kilka komiksów, w tym Cromwella.
Jest nas wielu, tym którzy z jednej strony piszą o cwaniakach a z drugiej, że właśnie kupili nowe komiksy i teraz będą musieli je czytać (ale to straszne) jak i tym, którzy wrzucają fotki swych opasłych zbiorów + tekst "gdzie ja mam to trzymać" polecam portale aukcyjne, same korzyści.

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #648 dnia: Luty 23, 2016, 11:16:29 am »
Ale to chyba Pantone, bo innej mozliwosci nie ma.
Są inne możliwości.  Pantone to tylko jeden z systemów. Sam pantone ma po kilka odcieni bieli dla różnych podłoży i technik druku.

Poza tym jest wiele innych systemów i modeli zarządzania kolorem.

Offline peta18

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #649 dnia: Luty 23, 2016, 12:21:13 pm »
Są inne możliwości.  Pantone to tylko jeden z systemów. Sam pantone ma po kilka odcieni bieli dla różnych podłoży i technik druku.

Poza tym jest wiele innych systemów i modeli zarządzania kolorem.
W sensie nie CMYK. Ale juz offtopu nie ciagnijmy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pokia

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #650 dnia: Luty 23, 2016, 01:23:33 pm »
W sensie nie CMYK. Ale juz offtopu nie ciagnijmy.
CMYK można łączyć z pantone... ale, też już kończę.

Offline bosssu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 23, 2016, 01:58:41 pm »
Fajnie by było jakby Egmont zmienił okładkę Cromwell Stone na jedną z czarno-białych np.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 23, 2016, 03:27:45 pm »
Gildia wprowadziła do systemu kwietniowy pakiet. Sprzedają "Kryzys" za 75 zł :O

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 23, 2016, 04:48:01 pm »
Ten caly Kryzys to chyba lekka ramotka, czy nie? Warto?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

fragsel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 23, 2016, 04:56:00 pm »
Moja wiedza o tym komiksie ma grbo ponad 10 lat, ale ja pamiętam że czytałem to podczas mojej kilkumiesięcznej fiksacji pod hasłem "przeczytam wszystko z SuperManem od Action Comics #1" a i tak byłem ogromnie zagubiony...

Mam wrażenie że to jeden z tych komiksów jak (nie szukając daleko) Avengers Na Zawsze co sprawia największą radość jak wiesz kto to są te Luthory Sr. z Trzeciej Ziemi itp...

Jakby nie było pisali to by coś uporządkować. I chyba nie da się ogarnąć rozmiaru porządków, jak sie najpierw nie miało doczynienia z tym bałaganem...


Pamiętam, że dużo dużo (z naciskiem na dużo) lepiej bawiłem się "zaraz po" na Man of Stell Byrne'a...

Ale jak już mówiłęm, moja wiedza ma ponad dekadę... więc mogę się mylić...

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #655 dnia: Luty 23, 2016, 05:33:22 pm »
Gildia wprowadziła do systemu kwietniowy pakiet. Sprzedają "Kryzys" za 75 zł :O

Nice. Gildia chyba widzi, że ma konkurencję i stosuje podobne rabaty jak niePrzeczytane.pl. I bardzo dobrze! Komiksy powinny być jak najtańsze. Szkoda, że Kryzys wyceniono aż na 120 zł a nie na 100 jak Catwoman. Ale 75 zł to niezła cena jak za ten komiks.

Aleksander Luthor z alternatywnej Ziemi, miał być tym dobrym Luthorem. Niby dużo pomagał i takie tam. Ale oczywiście się okazało, że Luthor, to Luthor. :) Kiedyś czytałem o tym evencie na Batcave, a teraz wreszcie, po 30 latach wyjdzie po polsku. Tylko szkoda, że w tekturce i nędznej obwolutce.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 23, 2016, 06:05:24 pm »
Świetna ta czarno-biała okładeczka Cromwell Stona. Muszę szybko opchnąć swoje stare wydanie. W ogóle alternatywne okładki to powinien być standard w przypadku różnych reedycji. Wydawnictwo Komiksowe z "Kotem rabina" pokazało że można.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 23, 2016, 06:21:32 pm »
Ale to propozycja bosssa nowej okładki, nie oficjalna zapowiedź.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 23, 2016, 09:22:49 pm »
Gildia wprowadziła do systemu kwietniowy pakiet. Sprzedają "Kryzys" za 75 zł :O

tylko coś im się chyba nazwa oryginalnego wydania pomyliła...

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 24, 2016, 10:23:32 am »
Faktycznie, nie zauważyłem tego  :lol: