Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #720 dnia: Marzec 10, 2016, 01:42:33 pm »
Ale kicha, nic ciekawego oprócz Cromwella, którego mam. Schylę się tylko po Thorgala, którego kupuję już tylko z przyzwyczajenia. Więcej kasy zostanie w kieszeni i miejsca na półkach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na wydawnictwa, które dbają o klientów (np.Ongrys) a nie lecą tylko na zysku z amerykańskiej masówy.
Co to znaczy dbają o klientów? Egmont dba o klientów, dlatego wypuszcza tyle superhero, bo klienci tego chcą. Ja kupuję co miesiąc 6-8 komiksów od Egmontu co znacznie obciąża mój budżet, ale też to co wydaje obecnie Egmont strasznie mi odpowiada. Ty masz inne gusta, ale to nie znaczy, że masz sypać takie teksty. :wink:

Offline bosssu

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #721 dnia: Marzec 10, 2016, 01:54:24 pm »
Zażartowałem tylko moim postem z kolegi dla, którego oferta Egmontu to strzał w dziesiątkę. Prawdę mówiąc to Egmont znalazł źródło zbytu i leci masowo z amerykańcami póki rynek chłonny. Co do Gotham Central wiadomo jest to komiks w świecie superhero...więc różnicy nie widzę nawet jakby był wybitny.
Co do Egmontu to tylko kieszeń boli bo jednak u nich te komiksy zawsze taniej wychodzą a jak ograniczyli frankfony do minimum to trzeba kupować gdzieś drożej.

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #722 dnia: Marzec 10, 2016, 01:57:01 pm »
Tym bardziej w czasach kiedy oferta na rynku jest tak zróżnicowana... naprawdę nie rozumiem jak ktoś może narzekać, wszyscy znajdą sporo rzeczy dla siebie. Egmont nie dość, że sam wydaje zróżnicowane pozycje to wydaje dużo. Egmont ograniczył frankofony do minimum? ...a nie wydaje tyle samo co kiedyś, ale przy okazji wydaje więcej superhero, a nie 2 batmany na rok?

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 10, 2016, 02:04:50 pm »
@bossu to taki anty8azyliszek (znaczy ja). :)

KAŻDA działalność gospodarcza jest nastawiona na zysk. Jeśli Egmont w końcu ze zdumieniem odkrył, że jeśli będzie po polsku wydawał najpopularniejsze komiksy na świecie z dwóch głównych firm, to będzie zarabiał więcej niż na tytułach mniej popularnych w świadomości ogółu. A skoro sam przyczynił się do wieloletnich zaniedbań na tym polu, to zrozumiałe, że "dziura popytowa" stała się bardzo duża. I ja się cieszę, że teraz jest ona stopniowo niwelowana.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 10, 2016, 06:25:48 pm »
Jasne że praca. Ale przy zarobkach ~1500 zł 300 zł które wydałem na pozycje ze stycznia i lutego to dużo. A jak tak dalej pójdzie to wydatki marzec/kwiecień skończą się na podobnym poziomie. Dla mnie to dużo jest.
Niebawem  będą wypłacać zwrot  nadpłaty podatku za 2015 r.  - to kupa kasy -więc się nieźle obkupimy  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Blaksad

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 10, 2016, 07:28:21 pm »
Egmont ma teraz idealny ekonomicznie profil wydawniczy:


1. Ludzie przywiązani bo czytają serie/ulubionych bohaterów np. Thorgal, Asteriks, Batman itd.
2. Ponowne wydania swoich bestsellerów np. Cromwell Stone, Wieczna wojna, Sambre itd.
3. Czasopisma - Kaczor Donald, Star Wars, Fantasy Komiks.


Snoby którzy cenią sobie wyszukane wizje artystyczne i mistyczne przemyślenia już dawno wybrali Kulturę Gniewu. Która nie boi się wydawać rzeczy trudnych, dziwnych i kontrowersyjnych.


Czytałem super-kalesony, ale obecnie nudzą mnie ich "prawdziwe historie".  :biggrin:

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 10, 2016, 07:39:58 pm »
Bo jak pisałem w innym temacie. Egmont jest na tyle dużym wydawnictwem, że nie opłaca im się wydawać komiksów, które sprzedadzą się w tysiącu egzemplarzy. Takie komiksy może wydawać Kultura, Taurus i inni mniejsi wydawnictw. Egmont interesują komiksy, które sprzedadzą się w kilku, albo kilkunastu tysiącach egzemplarzy. Wielu z nas chciałoby więcej europejskiego komiksu od Egmontu, ale niestety nie licząc dwóch, trzech tytułów, sprzedaje się on słabiej niż komiksy superbohaterskie. Ale po pierwsze - jest wiele wydawnictw wydających mniej popularne komiksy europejskie i po drugie - tylko w 4 pierwszych miesiącach Egmont wydał (nie licząc dodruków i Tintina) 6 albumów i 2 integrale, więc nie jest źle, a 5 lat temu było jeszcze mniej komiksów europejskich.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Blaksad

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 10, 2016, 08:04:20 pm »
Egmont jest na tyle dużym wydawnictwem, że nie opłaca im się wydawać komiksów, które sprzedadzą się w tysiącu egzemplarzy.

IMO: Oni wydają, z miłości do pieniędzy - komiksy które są bezpieczne bo się sprzedadzą, inne wydawnictwa wydają z miłości do komiksu.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 10, 2016, 08:14:59 pm »
Z miłości do pieniędzy to wydaje się program tv.

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 10, 2016, 08:32:12 pm »
@Blaksad być może... nie zmienia to faktu, że to im zawdzięczamy klasyczne tytuły na rynku w czasie, kiedy nikt inny nawet o ich wydaniu nie śnił

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #730 dnia: Marzec 10, 2016, 08:51:03 pm »
IMO: Oni wydają, z miłości do pieniędzy - komiksy które są bezpieczne bo się sprzedadzą, inne wydawnictwa wydają z miłości do komiksu.
Choć mało wiem o miłości, to na tyle długo włóczę się po tym świecie, aby wiedzieć, że nic jej bardziej nie cementuje niż kasa.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #731 dnia: Marzec 10, 2016, 08:56:03 pm »
Choć mało wiem o miłości, to na tyle długo włóczę się po tym świecie, aby wiedzieć, że nic jej bardziej nie cementuje niż kasa.


Są jeszcze takie rzeczy jak seks, dzieci i mieszkanie kupione za wspólnie wzięty kredyt (no, ale to jednak kasa jest, tyle że do oddania).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline starcek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 10, 2016, 09:23:12 pm »
Z miłości do pieniędzy to wydaje się program tv.
Z miłości do pieniędzy to się tworzy Polsat 2, żeby przerywać reklamy filmami.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #733 dnia: Marzec 10, 2016, 09:26:28 pm »
IMO: Oni wydają, z miłości do pieniędzy - komiksy które są bezpieczne bo się sprzedadzą, inne wydawnictwa wydają z miłości do komiksu.


Nie wiem, czy gdyby nie Egmont to zobaczylibyśmy w Polsce Scalped, Hellboya czy Fables...
Także bym ich aż tak nie krytykował.

Offline Blaksad

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #734 dnia: Marzec 10, 2016, 09:33:26 pm »
Egmontowi zawdzięczamy także:


- blokowanie licencji


- brak kontaktu z czytelnikiem. Mniejsze wydawnictwa mają fanpage'a na Facebook - reagują na bieżąco, a odpowiedzi Pana Kołodziejczaka raz na pół roku to kpina jest.


Na szczęście są egmontowskie kolorowanki dla dorosłych które koją moje nerwy.  :biggrin: