Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 736212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #840 dnia: Marzec 16, 2016, 06:01:34 pm »
I już nie przewidują więcej żadnych nowych serii.
A ile serii powinni rzucić na rynek w 2016 roku by mogło to cię nasycić?

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #841 dnia: Marzec 16, 2016, 06:08:14 pm »
Ten rok ma sporo nowych serii dc i marvela nie ma co sie spinac. Catwoman zasluguje na kontynuacje bo to swietny komiks i tyle. Takiego deadpolla czy tdk:batmana mogli by sobie darowac bo to cieniasy fabularne ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #842 dnia: Marzec 16, 2016, 06:09:37 pm »
Ja nie chcę nic więcej. Może chciałbym by Egmont zmniejszył liczbę N52 na rzecz Old DC. I by nie podbierał tytułów z WKKDC. I nie drukował cen okładkowych w standardowych albumach, powyżej 75 zł (jak w Trójce). A poza tym reszta jest ok. To inni chcieliby Catwoman 2 ale widać, że nie ma gdzie jej wcisnąć w tym roku.

Offline Archie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #843 dnia: Marzec 16, 2016, 06:21:22 pm »
Jeżeli jest popyt to niech wydają kolejne tomy ale nie częściej niż raz w roku. Bez sensu kompletnie, to nie N52.
Ale jak jest komiks dobry jakościowo i czytelnicy go chcą to czemu Egmont ma tego nie wydawać częściej? Nie kupuję wszystkiego jak leci, wybieram tytuły które mnie interesują i jako czytelnik nie chcę czekać nie wiadomo ile tylko szybko zebrać dane pozycje (BTW dawać Wonder Woman!).

A co do tego żeby takie serie pilotażowe (składające się z kilku tomów) wydawać osobno, a nie w cyklu DC Deluxe jestem na tak, bo wtedy dodaje to elastyczności w obrębie tytułu i częstotliwości publikacji. Ja nigdy nie patrzę na ofertę Egmontu cyklami, a tytułami, które mogą mnie potencjalnie zainteresować.

Nie ma czwartego. Run Brubakera to 3 grube tomy.
Jest czwarty, ale właśnie nie autorstwa Brubakera. Jeśli seria miałaby dobre wyniki to fajnie byłoby jakby i 4-ty tom się ukazał. Oczywiście kuba g słusznie zauważył, że Egmont jeszcze nawet nie powiedział "tak", a Kołodziejczak tylko sobie gdyba.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #844 dnia: Marzec 16, 2016, 06:22:34 pm »
Wracajac do DcDeluxe plan na ten rok Egmont juz ma. Wiec dziwic nikogo nie powinno ze dopiero za rok Selina. Mozna psioczycz ze jeden tom za rok a nie dwa ;p Catwoman potwierdza tez slowa T.K. ze w deluxach moze byc wydana seria wiec po cichu mozna liczycz na Knightfall  8) 8) 8)

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #845 dnia: Marzec 16, 2016, 06:30:08 pm »
@UP
To jakie jeszcze tomy wyjdą w sierpniu, październiku i grudniu w DC Deluxe? Master Race i co jeszcze?

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #846 dnia: Marzec 16, 2016, 06:33:31 pm »
Czy ten 3 tom Brubakera rzeczywiscie jest tak bardzo słabszy niz 2 pierwsze? Na goodredsie 1 ma 4,18, 2: 4,26, a 3 spada do 3,44 (o 4 - tym nie Brubakera, nawet nie wspomnę: 3,2... nie żeby goodreads był wyrocznią, ale na cos takiego chyba naprawde szkoda miejsca w Deluxe).
Zasmuciła mnie też informacja o tym, że będziemy jechać JLA wg Deluxe z 2008. Może licencja była tańsza? Chyba, że Tower of Babel (na którym kończy się tom 4 z edycji z 2011) kończy sie jakims cliffhangerem i trudno by było tak zostawić serię... Oczywiście doceniam, że bedzie DC One Million (Ziemię 2 mam), ale jednak wolałbym kompletny run (bez wycinanaia historii innych niż Morrisona) no i byłoby to Tower of Babel. Mały zawód.


EDIT: Tak sobie pomyślałem, że powodem mogło być to, że DC nie chciało się zgodzić na zakup licencji tylko 4 pierewszych tomów edycji z 2011, a E nie chciał ryzykować i brać całej długiej serii (chyba 7 czy 8 TBP)...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 06:41:46 pm wysłana przez mack3 »

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #847 dnia: Marzec 16, 2016, 06:35:30 pm »
@UP
To jakie jeszcze tomy wyjdą w sierpniu, październiku i grudniu w DC Deluxe? Master Race i co jeszcze?
Skąd, na miłośc boską w ogóle przypuszczenie, że master Race wyjdzie w Deluxe w tym roku???

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #848 dnia: Marzec 16, 2016, 06:49:51 pm »
I skąd przypuszczenie że w deluxe? Skoro PMR ma normalny rozmiar?

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #849 dnia: Marzec 16, 2016, 06:52:11 pm »
To ze dzis Kolodziejczak nie obwiescil pelnej listy\planu Deluxe czy tez MN z NDC nie znaczy ze nie maja tam rozplanowanej/zaplanowanej taktyki na caly rok. My tego nie wiemy a T.K juz mowil ze deluxy sa zaplanowane wiec spokojnie moze w maju i my sie dowiemy.

Mikel

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #850 dnia: Marzec 16, 2016, 07:58:27 pm »
Ja nie chcę nic więcej. Może chciałbym by Egmont zmniejszył liczbę N52 na rzecz Old DC. I by nie podbierał tytułów z WKKDC. I nie drukował cen okładkowych w standardowych albumach, powyżej 75 zł (jak w Trójce). A poza tym reszta jest ok. To inni chcieliby Catwoman 2 ale widać, że nie ma gdzie jej wcisnąć w tym roku.
Wszyscy wiedzą że nikt ci nie wmówi że czarne jest czarna, a białe jest białe. Co Ty ciągle z tym WKKDC ?
Nie widać nic w tym kierunku, plan E. jest optymalny.

Co do MR to na 99 % będzie ten sam format co PMR. Zastanawia mnie tylko jak z okładką i czy będzie spójna w trylogii.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #851 dnia: Marzec 16, 2016, 08:58:11 pm »
W sumie nic nowego - żadnych zapowiedzi w temacie Vertigo, DC Deluxe czy frankofonów - widać, że jakieś bomby się jednak szykują i oficjalnych zapowiedzi na maj spodziewałbym się dopiero w połowie kwietnia. Potwierdzenie Corto Maltese i TOP 10 - to cieszy. Martwi kilka innych rzeczy - LNŻ: Stulecie, Hellboy, standardowo Swamp Thing.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #852 dnia: Marzec 16, 2016, 09:08:09 pm »
W sumie nic nowego
Gdyż od ostatniej sesji z Kołodziejczakiem na Alei ile minęło? Trzy miesiące?

Offline pshemko79

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #853 dnia: Marzec 16, 2016, 09:09:09 pm »
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #854 dnia: Marzec 16, 2016, 09:31:45 pm »
Skąd się wziął kolorowy Corto tzn. kto kolorował (jakieś linki)? Czy na zachodzie wyszły jakieś ekstra wydania Corto, którymi mógłby się zainteresować Egmont?

http://www.bedetheque.com/serie-6382-BD-Corto-Maltese-Couleur-Format-Normal.html
Kolory: długoletnia współpracownica Pratta i obecnie właścicielka praw autorskich, Patrizia Zanotti.


W kolorze nie kupię.


Szkoda, że Dilbert od Egmontu już na stałe w limbo. Reszta? Cóż, czekamy do kwietnia i maja. Mniej więcej wiem co chcę w tym roku nabyć z komiksów wydawnictwa Egmont, katalog jaki został zapowiedziany na połowę roku, pomoże na pewno w planach zakupowych. Na razie jednak, z marcowego pakietu tylko W poszukiwaniu ptaka czasu tom 4. Ciekawe czy sprzedaż Skalpu i Ygreka będzie zadowalająca, zamierzam kupować jedynie Skalp, i, póki co, nie wchodzić w zbyt wiele nowych serii. Nowe serie z Vertigo na polskim rynku jednak chętnie bym widział.

 

anything