Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 728155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1275 dnia: Kwiecień 21, 2016, 03:29:24 pm »
okładki z Paradoksu

http://paradoks.net.pl/read/29090-czerwcowe-zapowiedzi-klubu-swiata-komiksu

@Radef poratujesz w większej rozdziałce?

Ciekawe czemu premiery są tak rozbite w czerwcu.

Drukarnie zapewne mają ograniczone moce przerobowe i czasem trzeba coś w czasie rozciągnąć.

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1276 dnia: Kwiecień 21, 2016, 04:02:11 pm »
Blueberry!

Y - po mega rozczarowaniu (jakoś nigdy wcześniej nie było okazji) pass.

Offline Corto Maltese

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1277 dnia: Kwiecień 21, 2016, 04:08:48 pm »

Wreszcie lżejszy, po kwietniu i maju, miesiąc. Jedynie Flashpoint i Deadpool (pierwszy tom słaby ale daję szansę - oby więcej Deadpool'a mniej korowodu innych postaci). Jeżeli inne wydawnictwa nie dadzą w czerwcu wielu komiksów, które będę chciał (np. Taurus chyba nie wyda miesiąc po miesiącu dwóch tomów Okko) to będzie naprawdę dobrze.

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1278 dnia: Kwiecień 21, 2016, 04:13:24 pm »
@Radef poratujesz w większej rozdziałce?
Jakbym wiedział skąd są, niestety w folderze dla prasy Egmontu nie widzę. Być może jakieś inne źródło.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Lauv

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1279 dnia: Kwiecień 21, 2016, 05:12:00 pm »
I już zaczynam żałować że wziąłem się za Eternala... Egmont zamiast szanować swoich klientów i tworzyć dobrą atmosferę między firmą, a klientem tylko pogarsza robiąc taki szajs... 480 pierwszego tomu za 99.99 norma, naprawdę rozumiem bo zeszyt to fajna cegiełka i warta swej ceny ale jak wyskoczyli teraz z drugim tomem który ma mieć 296 stron gdzie to jest różnica 184 stron (nadchodzący Flashpoint ma mieć 180 i kosztować 79.99) to plują nam w twarz. Chociaż tą dyche mniej żeby klient nie czuł sie oszukany ale nie... trzeba robić hajs na ludziach i wykorzystywać fakt że to Batman więc na pewno sie sprzeda. A później narzekania Pana Kołodziejczaka że rynek komiksu w Polsce wciąż sie rozwija i jest mało klientów dlatego nie wydadzą tego tego i tego.

Liczyłem że wezmę w tym miesiącu Eternala ale pewnie odsprzedam pierwszy tom, a Flashpoint must be!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 10:11:30 pm wysłana przez graves »

Offline FloreK9

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1280 dnia: Kwiecień 21, 2016, 05:15:52 pm »
Może popatrz z tej strony, że 99zł za pierwszy tom to był gest ze strony Egmontu... o 10zł taka drama?

PS.. Nie dziwię się, że potem ludzie z Egmontu czytają takie wywody i Pan Tomasz ciska w forum pociskami na spotkaniach.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1281 dnia: Kwiecień 21, 2016, 05:18:21 pm »
@UP
Hmmmm... Brzmi znajomo. :biggrin: :smile:
(to nie jest moje multikonto) :smile:

Ja już jestem jak ćpun - tak mnie Egmont przez ten rok uzależnił od siebie. Wychodzą 2 Marvel Now w miesiącu i mi ciągle mało! A przecież kupuję jeszcze WKKM, JLA, teraz Deluxy, Eternala i kuszą mnie Flashe czy SS z N52, o Justice League N52 nie wspominając. To się robi 5 albumów na miesiąc a nawet więcej. A mi ciągle mało. Masakra.

@FloreK9
Bo Eternal 2 powinien być o tą dyszkę tańszy skoro JLA 2 jest droższe o tyle. Albo Strażnicy Galaktyki 2 o te 2 zeszyty grubsze. Bo raz na jakiś czas Egmont wypuszcza dobrze skalkulowany tom (Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Catwoman, Eternal 1) ale zaraz potem 3 droższe, chyba żeby sobie "odbić". Czemu Flashpoint kosztuje 80 zł, a nie 75 jak Ziemia Jeden, Czerwony Syn czy Kryzys tożsamości?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 05:22:12 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Lauv

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1282 dnia: Kwiecień 21, 2016, 05:30:55 pm »
Faktycznie można porównując to do Nowej granicy gdzie za 520 stron było 149 zł ale można dyskutować dalej czy to 149 zł to nie była przesada skoro potrafią zrobić komiks 480 stron za 99.99 zł ? 10 zł taka drama... no tego nawet nie będę komentował ale dzięki tego typu ludziom żyje się w Polsce jak się żyje bo przecież "to czy tam to to taka drama? Po co dyskutować, pytać i próbować coś zmieniać skoro przecież jakoś się przeżyje".

Skoro przejmujesz się tym że Pan Tomasz później się burzy to znowu nie przychodzi mi nic innego na myśl jak stwierdzić że jesteś po prostu człowiekiem który po krytyce, uwadze kuli uszy i robi co mu każą. Przepraszam całkiem możliwe że się mylę takie jest po prostu moje wrażenie.

Wydaje mi się że przymykanie oka na takie zagrywki jest po prostu tchórzostwem i akceptacją robienia nas w chu*a. Wiadomo znajdą się ludzie którzy i tak to kupią bo Egmont własnie wykorzystuje fakt że są ludzie którzy mają już kompletnego fioła na tym punkcie.

I naprawdę nie chce wchodzić dalej w dyskusje bo nie to było moim celem. Chciałem wyrazić swoją opinie z nadzieją że może rzeczywiście to trafi do ludzi z Egmontu i jakimś cudem jakoś sie do tego odniosą i przedstawią mi takie argumenty które mnie przekonają do ich decyzji w sprawie takiej ceny ale póki co jestem przeciwny ich praktyce.

Offline waszaklasa

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1283 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:12:04 pm »
Przeraża mnie brak wiedzy niektórych użytkowników tego forum w zakresie ekonomii.Jak czytam wpisy dotyczące ceny komiksów wydawanych przez Egmont to aż ręce opadają.Proponuję,Panowie czasem się zastanowić przed napisaniem czegoś na tym forum,bo pokazujecie swoje braki w wiedzy na ten temat.Żałuje tylko,że Administracja nic z tym nie robi i pozwala na takie zaniżanie poziomu dyskusji.
PS Jeśli wam źle z tymi cenami to proponuje zacząć kupować w oryginale :lol:

Offline kelen

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1284 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:18:31 pm »
Tom Suicide Squad, od którego Egmont zaczyna jest startem nowego story arca oraz posiada zeszyty, które opowiadają origin niektórych postaci.

Jeśli chodzi o "nieuczciwy" podział Eternala - polecam przeczytać całość, a potem się do tego na chłodno odnieść. Jeśli chodzi o cenę - zapraszam w takim razie do zakupu oryginału w miękkiej oprawie i droższego o 60 zł ;)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1285 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:29:00 pm »
Egmont mógł puścić pierwszego Eternala za jakieś 120 zł (co i tak by było dobrą ceną za 480 stron) i przy drugim za 100 zł już by nikt nie nudził że drogo  :badgrin:

3 tomy:

01 - 480 stron - 100 zł
02 - 296 stron - 100 zł
03 - 448 stron - 100 zł (raczej  :smile: )

I to jest drogo???

Jeszcze dla porównania Wonder Woman tom 2 i 4 144 strony cena 75 zł Eternal vol. 2 dwa razy grubszy (a nawet ciut więcej) stron 296 cena 100 zł

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1286 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:31:52 pm »
Dlatego Wonder Woman nie kupuję za tą cenę  - daaaaa.
I powtarzam - czemu ta zasada nie obowiązuję przy JLA? Było 80 zł, teraz chcą 90 zł za drugi tom. Hipokryzja Egmontu i tyle.

Offline Garf

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1287 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:37:24 pm »
Oderwę Was od pasjonującej dyskusji, żeby przedstawić jeszcze parę nowych zapowiedzi: :smile:

LIPIEC:
- "Wszędzie leżą skarby"
- "Sisters" t. 4
- "Wolverine i X-Men", t. 3: "Saga Hellfire"
- "Thor", t. 1: "Bogobójca"
- "Liga Sprawiedliwości", t. 6: "Liga Niesprawiedliwości"
- "Superman/Batman", t. 3
- "Mroczny Rycerz kontratakuje"
- "Śmierć" ("Sandman")
- "Amerykański wampir", t. 7
- "Karmazynowe Imperium"
- "Sherlock Holmes i Necronomicon", t. 2
- "Cyann"
- "Antares", cz. 2

SIERPIEŃ:
- "Thanos powstaje"
- "Thunderbolts", t. 2: "Czerwony postrach"
- "Batman: Ziemia Jeden", t. 2 (DC Deluxe)
- "Flash", t. 2: "Rebelia łotrów"
- "Jonah Hex", t. 2: "Mściciel"
- "Baśnie", t. 18: "Maluchy w Krainie Zabawek"
- "SW Komiks" 4/2016: "Darth Vader: Cienie i tajemnice"
- "Kurczak ze śliwkami"

WRZESIEŃ:
- "Szare Smerfy"
- "My Little Pony" t. 6
- "Uncanny Avengers" t. 2: "Bliźnięta Apokalipsy"
- "Superior Spider-Man", t. 5: "Zło konieczne"
- "Deadpool", t. 3: "Dobry, zły i brzydki"
- "Batman: Mroczny Rycerz", t. 3: "Glina"
- "JLA", t. 3
- "Gotham Central", t. 2: "Klauni i szaleńcy"
- "Y: Ostatni z mężczyzn", t. 3
- "Usagi Yojimbo: Złodzieje i szpiedzy"
- "Najlepsze opowieści" (SW Legendy)
- "Thorgal: Louve", t. 6
- "ARQ", t. 3

PAŹDZIERNIK:
- "Hugo" (integral, 5 tomów)
- "Lil i Put" t. 3
- "Niezła draka, Drapak", t. 2
- "Malutki lisek i wielki dzik", t. 2
- "Avengers", t. 4: "Nieskończoność"
- "New Avengers", t. 2: "Nieskończoność"
- "Nieskończoność"
- "Stan Lee: zdumiewający, fantastyczny, niesamowity"
- "Batman: Rok setny" (DC Deluxe)
- "Wieczny Batman", t. 3
- "Harley Quinn", t. 2: "Zamotana"
- "Jonah Hex", t. 3: "Początki"
- "MAD", t. 2
- "Skalp", t. 3
- "El Gaucho"

LISTOPAD:
- "Strażnicy Galaktyki", t. 3: "Nieskończoność"
- "Thunderbolts", t. 3: "Nieskończoność"
- "Uncanny X-Men", t. 2: "Złamani"
- "Flash", t. 3
- "Wonder Woman", t. 6: "Kości"
- "Superman/Batman", t. 4
- "Sandman: Uwertura"
- "Opowieści Jedi: Dawni rycerze"
- "Blueberry", integral 8: "Apacz Geronimo - OK Corral - Dust"
- "Thorgal", t. 35

GRUDZIEŃ:
- "Dziki kot, psychopatyczny morderca"
- "Sisters" t. 5
- "X-Men": "Bitwa atomu"
- "Deadpool", t. 4: "Deadpool kontra SHIELD"
- "Thor", t. 2: "Boża bomba"
- "Batman: Gotyk" (DC Deluxe)
- "Batman", t. 7: "Ostateczna rozgrywka"
- "Baśnie", t. 19: "Królewna Śnieżka"
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kelen

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1288 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:42:21 pm »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1289 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:43:59 pm »
@Lauv: Święte słowa, święte słowa...

@Garf:  No i czar niewiadomej prysł :sad: Może jeszcze podasz datę mojego zgonu.

 

anything