Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 740161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1845 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:42:19 pm »
Ja nie mam Potwora z Bagien, ale sporo osób ma już wydanie oryginalne i jakoś wątpię, aby wszyscy jeszcze raz wyłożyli kasę na kilka tomów, no chyba, że dali by radę swoje wydania sprzedać. Czasem przeglądam dostawę z MVM i wydaje mi się, że Potwór jest dosyć często uzupełniany w sklepie. Może być tak, że im dłużej Egmont zwleka z tym tytułem, tym więcej osób kupuje wydanie zagraniczne i już ich nie interesują losy polskiego.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1846 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:43:39 pm »
Tzn. Vertigo super, jestem na tak! Ygrek to najlepsze, co czytałem od daaaawna. Skalp od drugiego tomu też wyborny :smile: Ale nie kosztem starego Marvela :smile: A już na pewno nie kosztem Spider-Mana. Ale że plan Egmontu nie jest dostosowany do mojej skromnej osoby, tylko do Bazyla... :biggrin: Może być różnie :wink:
Stary Marvel ma być wydawany jak Nowe DC czyli pewnie kilkanaście tomów rocznie. A ja chcę żeby Vertigo było 12 tomów rocznie jak dotychczas (i tak mniej).  :smile:

Ja nie mam Potwora z Bagien, ale sporo osób ma już wydanie oryginalne i jakoś wątpię, aby wszyscy jeszcze raz wyłożyli kasę na kilka tomów, no chyba, że dali by radę swoje wydania sprzedać. Czasem przeglądam dostawę z MVM i wydaje mi się, że Potwór jest dosyć często uzupełniany w sklepie. Może być tak, że im dłużej Egmont zwleka z tym tytułem, tym więcej osób kupuje wydanie zagraniczne i już ich nie interesują losy polskiego.
Scalped też "wszyscy" już mieli w oryginale  :smile:

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1847 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:44:31 pm »
Ja nie mam Potwora z Bagien, ale sporo osób ma już wydanie oryginalne i jakoś wątpię, aby wszyscy jeszcze raz wyłożyli kasę na kilka tomów, no chyba, że dali by radę swoje wydania sprzedać. Czasem przeglądam dostawę z MVM i wydaje mi się, że Potwór jest dosyć często uzupełniany w sklepie. Może być tak, że im dłużej Egmont zwleka z tym tytułem, tym więcej osób kupuje wydanie zagraniczne i już ich nie interesują losy polskiego.

Niekoniecznie. Wydanie zagraniczne moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Egmont mógłby to wydać w HC.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1848 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:47:51 pm »
Ja nie mam Potwora z Bagien, ale sporo osób ma już wydanie oryginalne i jakoś wątpię, aby wszyscy jeszcze raz wyłożyli kasę na kilka tomów, no chyba, że dali by radę swoje wydania sprzedać. Czasem przeglądam dostawę z MVM i wydaje mi się, że Potwór jest dosyć często uzupełniany w sklepie. Może być tak, że im dłużej Egmont zwleka z tym tytułem, tym więcej osób kupuje wydanie zagraniczne i już ich nie interesują losy polskiego.
To nie jest problem tylko Potwora, podobna sytuacja jest ze wszystkimi starszymi tytułami. Wiele osób dokompletowało np. 100 naboi, Ygreka i inne po angielsku (nawet Essentiale)

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1849 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:52:00 pm »
Po raz kolejny napisze to samo (mam nadzieje, ze sie koledzy nie obraza) - wiele wymienionych tu komiksowych serii zostalo wydanych albo za wczesnie (vide Swamp Thing) lub przez nieodpowiedniego wydawce (Trans, 100 Bullets). Dolary przeciw orzechom, ze teraz bylyby to hiciory.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1850 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:02:50 pm »

Taka uwaga jeszcze odnośnie Swamp Thinga, jeśli tak bardzo się obawiają że Moore'owy Potwór się nie przyjmie powinni zacząć od tego Snyder z New52 (+ Animal man Lemire'a bo są połączone). Jego nazwisko powinno przyciągnąć czytelników, bo nie ma co ukrywać że raczej jest u nas lubianym autorem. Niech to dadzą nawet w serii Obrazy grozy zamiast Nowe DC. 
A potem niech próbują z Potworem Moore'a i Animal man'em Morrisona.

To jest bardzo dobry pomysł. Mogli by to wydać nawet w Deluxe, jest wydanie zagraniczne Deluxe OHC. Zbiera: SWAMP THING #0-18, ANNUAL #1 and ANIMAL MAN #12 i 17.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1851 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:05:00 pm »
Po raz kolejny napisze to samo (mam nadzieje, ze sie koledzy nie obraza) - wiele wymienionych tu komiksowych serii zostalo wydanych albo za wczesnie (vide Swamp Thing) lub przez nieodpowiedniego wydawce (Trans, 100 Bullets). Dolary przeciw orzechom, ze teraz bylyby to hiciory.
Zgadzam się z tym.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1852 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:08:17 pm »
Po raz kolejny napisze to samo (mam nadzieje, ze sie koledzy nie obraza) - wiele wymienionych tu komiksowych serii zostalo wydanych albo za wcześnie (vide Swamp Thing) lub przez nieodpowiedniego wydawce (Trans, 100 Bullets). Dolary przeciw orzechom, ze teraz bylyby to hiciory.
Swamp Thing rzeczywiście trafił chyba w najgorszy okres wydawniczy jaki mógł trafić. Aż się dziwie że Egmont nie chce spróbować jeszcze raz. Z Wampirem się udało (też prawie padł po tych 2 tomach) i tu też pewnie by tak było że teraz by sprzedaż szła jak ciepłe orzechy :wink:

Pamiętam te wydania 100 Naboi od Mandragory (i nie tylko tych serii). Jakościowo to było średnio, ale jeszcze nie najgorzej. Choć to klejenie po latach się rozchodziło. Teraz jak sobie przypomnę to co wydała Mandragora to Egmont mógłby wznowić (nawet w miękkiej jak B&S) Hitmana. Byłbym uszczęśliwiony tym tytułem. Ale najpierw 100 Naboi, Kaznodzieja, Swamp Thing, Animal man i Straceńcy :smile:

Choć nie najpierw Kaznodzieje a potem 100 Naboi, albo nie, albo tak.... Sam nie wiem co bym wolał najpierw  :doubt: .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 01:25:09 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1853 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:11:38 pm »
@UP
Taż miałem pisać o Hitmanie, ale zaraz by mnie zakrzyczeli, że to nie Vertigo. Mandragora wydała raptem 3 komiksy o nim, ale fajny był.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1854 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:19:19 pm »
Egmont mógłby też zacząć wydawać te nowe wznowienia Hellblazer czyli John Constantine Hellblazer, które zbierają wszystko co wszyło z Johnem: seria główna, występy gościnne, specjale itd. Spokojnie mogli by to podciągnąć pod Obrazy grozy, tym bardziej że i tak obecnie zdominował tą serię Wampir, a on będzie mieć teraz przerwę.

Jest jeszcze jedn tytuł (co prawda nie Vertigo) który chciałbym aby Egmont (a tylko on to może zrobić na obecną chwile) wydał Planetary. Ale tu pan Kołodziejczak też powiedział stanowcze nie, a szkoda.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 01:35:55 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1855 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:17:53 pm »
Jest jeszcze jedn tytuł (co prawda nie Vertigo) który chciałbym aby Egmont (a tylko on to może zrobić na obecną chwile) wydał Planetary. Ale tu pan Kołodziejczak też powiedział stanowcze nie, a szkoda.
Planetary jak najbardziej, tak samo jak Ex Machina znanego u nas i cienionego Brian K. Vaughan  :smile:

Offline Itachi

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1856 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:35:01 pm »
Za Y i Skalpa na pewno wejdzie któraś z tych serii (Kaznodzieja, 100 naboi albo Potwór z Bagien).

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1857 dnia: Lipiec 04, 2016, 02:47:10 pm »
Skąd ta pewność? Z tego co pamiętam T.K. powiedział, że los serii Vertigo jest w rękach tych dwóch serii. Jeżeli sprzedaż nie będzie ich zadowalała to wątpię, żeby nadal inwestowali w Vertigo. Bo twierdzenie, że Y i Skalp sprzedają się "dobrze" jest względne. Jeżeli sprzedaż nie osiągnie jakiegoś tam progu, nie będą wydawali kolejnych serii.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1858 dnia: Lipiec 04, 2016, 03:05:25 pm »
Jestem spokojny o gust czytelników, Vertigo Egmont będzie kontynuował.

Offline Marcin Perkowski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #1859 dnia: Lipiec 04, 2016, 03:56:25 pm »
obie serie kupuję i liczę że w końcu doczekamy się kontynuacji Potwora z Bagien.
. za 100 naboi też się nie pogniewam, najmniej czekam na Kaznodzieję , ale chyba tyko dlatego że cały czas mam w pamięci.
Z potworem jest zapewne taki problem że większość osób które chcą mają już pierwsze 2 części(jak ja) i po prostu mało kto kupi nowe wydanie 1i 2. Byłoby sup[er gdyby zaczęli od 3 ale znając politykę E. takie coś nie wchodzi w rachubę.

 

anything