Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 733661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2370 dnia: Sierpień 04, 2016, 05:58:06 pm »
PS2. Fajnie, że wydadzą LL. Tylko skąd brać na to pieniądze? Zawsze jak po przerwie zainteresuję się na nowo komiksami to nagle wysyp następuje...


No właśnie też się nad tym zastanawiałem i myślę, że wiele osób z tego forum powinno sobie zadać pytanie  - czemu właściwie interesuje mnie prawie wszystko ? Większość z nas nie zna tych komiksów aż do chwili zakupu, czy stoi za tym tylko ciekawość ? Jak wielką wagę ma wartość sentymentalna ? Tych co kupują wszystko rozumiem - coś wychodzi automatycznie składam zamówienie i sprawa z czapy ale ciekaw jestem jakimi kategoriami się ludzie posługują kiedy odpuszczają jakąś pozycję ( Bazyliszek to wiem jakimi ).

Offline misiokles

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2371 dnia: Sierpień 04, 2016, 06:26:46 pm »
Podobnie jak z filmami - chcę iść na wiele, choć przed seansem żadnego nie widziałem.
Odpowiedź jest prosta - czytamy komiksy dla przyjemności czytania. Więc przeczytany komiks odkładamy i kupujemy następny. A że komiksy w porównaniu do książek czyta się stosunkowo szybko, głód lektury sprawia że kupujemy dużo komiksów i wydajemy na nie dużo pieniędzy. A że mamy już jakiś wyrobiony gust, dzięki któremu nawet zdawkowy, kilku zdaniowy opis komiksu w necie mówi nam wystarczająco wiele czy dana pozycja jest mniej więcej w naszym guście czy nie.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2372 dnia: Sierpień 04, 2016, 07:02:12 pm »
"Dyliżans"
Numer jeden Lukilukowych komiksów. :) Pozostałe z dawnych czasów, czyli Cyrk, Stopa i James też super.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2373 dnia: Sierpień 04, 2016, 07:11:13 pm »
Do decyzji o zakupie wystarczy mi zwykły risercz, parę recenzji, opinia znajomego, przykładowe strony, nazwiska autorów.

Dokładnie. Dlatego nie kupiłem np Nowej Granicy w wydaniu Egmontu czy reszty De Luxów z 2015.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2374 dnia: Sierpień 04, 2016, 07:15:51 pm »
Dokładnie. Dlatego nie kupiłem np Nowej Granicy w wydaniu Egmontu czy reszty De Luxów z 2015.
Aczkolwiek rozróżnij dwie rzeczy. Mi takie "badanie" wystarczy do decyzji o zakupie. Nie do rozpowiadania wszędzie, że komiks jest słaby/dobry.

Offline kenji

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2375 dnia: Sierpień 04, 2016, 07:38:07 pm »
Zaczyna się nieźle... :)

Poważnie, strasznie się cieszę. Choć mnie osobiście format integrali nie przeszkadzał, to bardzo mi się podoba nowa forma wydania. Po pierwsze, niska cena może ułatwić trafienie komiksu do "głównego" odbiorcy, czyli młodszego czytelnika. Po drugie, przy użyciu dyskontów będzie można dostać te albumy za naprawdę śmieszne ceny. Po trzecie, miękka oprawa pozwoli oszczędzić sporo miejsca na półce. Ostatnie dwa czynniki naprawdę dużo znaczą przy obecnym stanie rynku :)

Sto razy bardziej wolę takie wydanie niż kolekcję. Nie dość, że dostępne są zniżki, to jeszcze bez problemu można sobie przekładać zakup tomów na późniejsze miesiące w razie potrzeby. No i bez panoramy łatwiej opuszczać duble. Super!

Mam kupione na targu staroci "Dyliżans" i "Wrażliwą stopę"/"Żółtodzioba". Rewelacja. Jeden lepszy od drugiego. Gorąco Wam polecam!

DOKŁADNIE !!
Zgadzam sie w 100%. Chyba najbardziej wyważona , najbardziej obiektywna i mądra opinia w dyskusji. Oczywiscie ze nie da sie uszczęśliwić wszystkich, ale tą decyzja ( miękkie wydanie , niska cena, pojedynczy album ) Egmont uszczęśliwi najwieksza liczbę osob.


Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2376 dnia: Sierpień 04, 2016, 07:58:06 pm »
@UP
Zgadzam się. W sumie aż się dziwie, że nikt nie mówi, że by chciał w OHC (jak u Hachette) i w twardej, nawet jeśli miałoby to spowodować wzrost ceny. ;) Najtaniej jak się da w wykonaniu egmontowskiego LL naprawdę mi się podoba.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2377 dnia: Sierpień 04, 2016, 08:05:37 pm »
Hachette miało to wydawać za 30 zł, nie? A tutaj będzie w dyskontach za około 15 zł. Czyli połowa ceny.

Offline kenji

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2378 dnia: Sierpień 04, 2016, 08:34:58 pm »
Death- zmieniłeś fryzurę. Do twarzy Ci :)

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2379 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:02:19 pm »
A jutro napiszą pewno o Arq i wizycie Andreasa.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2380 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:10:05 pm »
Hachette miało to wydawać za 30 zł, nie? A tutaj będzie w dyskontach za około 15 zł. Czyli połowa ceny.
bo Haszet to zło...

Offline Mawer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2381 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:19:16 pm »
Cieszy mnie, że Egmont wyda LL, niech nie będzie zbędnej numeracji to i każdy kupi to co będzie chciał i poukłada sobie na półce według własnego uznania. Nie zdziwi mnie jeśli Hachette mimo wszystko wyda w kolekcji LL z jakąś śmieszną krzywą panoramą i w dodatku drożej  :badgrin: 

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2382 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:22:15 pm »
E e e - twarda okładka podnosi koszty. Z tego samego powodu Marvel Now jest tańszy niż N52. Jakby Hachette wydało swego LL na miękko, też by był w podobnej cenie.

Offline Mawer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2383 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:32:12 pm »
Przecież nie każemy im wydawać (o ile wydadzą) w twardej oprawie. Egmont przynajmniej słucha klientów i stara się spełnić nasze oczekiwania, a Hachette słucha to co góra powie i ma nas w nosie. :badgrin:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #2384 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:32:26 pm »

Jakby Hachette wydało swego LL na miękko, też by był w podobnej cenie.



Za około 15-18 zł w dyskontach, sklepach internetowych byś nie kupił.
Tutaj już były wymieniane zalety wydania Egmontu: niska cena, możliwość wybrania określonych tomów, dostępność w obiegu sklepowym dłuższa niż 2 tygodnie.


Hachette to zło :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything