trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3060 dnia: Październik 12, 2016, 08:37:59 am »
Też kiedyś odbierałem komiksy na poczcie i zawsze były poobijane, kiedyś nawet widziałem jak jakiś pracownik wiózł paczki od samochodu na pocztę i upchał maksymalną ilość na wózek tak, że po kilku krokach mu się to wszystko zwaliło na ziemię... od tej pory odbieram przesyłki w kiosku i jeszcze nigdy nie były poobijane, polecam takie rozwiązanie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3061 dnia: Październik 12, 2016, 08:52:19 am »
Jak jest dobry kurier to nawet komiksy luzem przywiezie w dobrym stanie  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3062 dnia: Październik 12, 2016, 09:35:37 am »
A wcześniej ja miałem odwróconego Eternala 1. Pragnę zauważyć, że wydawnictwo jednak powinno sprawować nadzór nad tym co mu taka drukarnia wytwarza. I rozumiem, że gdy drukuje się dużo sztuk, to zdarzają się błędy. Ale takie egzemplarze nie powinny być mimo tego sprzedawane jako nówki sztuki, bez uszkodzeń.

Offline jsm

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3063 dnia: Październik 12, 2016, 09:51:21 am »
Napisz do Egmontu, może zatrudnią Cię do kontroli każdej z 1000 sztuk nakładu każdego wydawanego przez nich komiksu  :biggrin:
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline Death

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3064 dnia: Październik 12, 2016, 01:53:50 pm »
Jak broniłem decyzji Egmontu w sprawie podziału Huga na dwa tomy (zbiorczy + dodatki), teraz kiedy komiksy do mnie dotarły (i to po obijane  :sad: , nie szlag trafi pocztę polską
Kurde, nawet mi nie mów. Mój pakiet Hugo jest już w oddziale Poczty 5 km stąd i jutro dojdzie. Boję się.

Offline radef

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3065 dnia: Październik 12, 2016, 02:12:45 pm »
A wcześniej ja miałem odwróconego Eternala 1. Pragnę zauważyć, że wydawnictwo jednak powinno sprawować nadzór nad tym co mu taka drukarnia wytwarza. I rozumiem, że gdy drukuje się dużo sztuk, to zdarzają się błędy. Ale takie egzemplarze nie powinny być mimo tego sprzedawane jako nówki sztuki, bez uszkodzeń.
Wydaje mi się, że proces jest na tyle zautomatyzowany, że komiksy tuż po drukowaniu są zafoliowane, więc nie ma możliwości by ktokolwiek sprawdził czy w środku strony są na odwrót.
Ja kiedyś miałem taki problem z "Nieznanymi przygodami Mikołajka". Czy z tego powodu mam mówić, że Znak to zło? Takie błędy zawsze są, były i będą. Oczywiście jedna drukarnia może drukować ciut lepiej, druga ciut gorzej, ale nie ma idealnej drukarni.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cringer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3066 dnia: Październik 12, 2016, 03:54:06 pm »
jak już jesteśmy przy błędach to może mi podpowiecie co robić z taką sytuacją.
Kupiłem zafoliowaną nową Wieczną Wojnę w pewnej księgarni internetowej, niestety po rozpakowaniu okazało się że komiks ma kilka stron z zagiętymi i podartymi rogami. Od razu zgłosiłem to księgarni internetowej mailem wraz ze zdjęciami. Niestety mnie olali. A na telefony nie odpowiadają. Zdaję sobie jednak sprawę że to nie jest ich wina. Czy taki błąd można zgłaszać bezpośrednio wydawcy? Dodam jeszcze że komiksu nie chcę zwracać do księgarni, teraz mają go już drożej, i w tej cenie raczej go już nie dostanę.

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3067 dnia: Październik 12, 2016, 03:59:32 pm »
To nie jest ich wina, ale maja obowiazek przyjac reklamację jako sprzedawca.
Nie wiem czy po zdjęciu folii odstąpienie od umowy ma zastosowanie, bo gdyby nie była zdjęca mogłbyś im to odesłać i poprosic o pieniadze i musieliby je oddać.
Tak czy inaczej jako sprzedawca muszą przyjac reklamację.
A ze teraz maja drożej, to niewazne, popros o wymianę.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3068 dnia: Październik 12, 2016, 04:01:27 pm »
Ja swojego Batman z fińskimi napisami odsyłałem do Egmontu bezpośrednio. Najpierw meil i zdjęcia, a później wysyłka. Nie pamiętam czy kazali odesłać tylko wyrwane strony czy cały egzemplarz -  odesłałem im cały pocztą polską, a później dostałem nowy bez zwrotów kosztów wysyłki. To było dosyć dawno.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3069 dnia: Październik 12, 2016, 05:00:51 pm »
Dzięki @gobender i @isteklistek za odpowiedzi.
Z tą folią i zwrotami to bywa różnie. Firmy się wypierają a UOKiK twierdzi że mają przyjąć zwrot.
Jutro jeszcze będę się do nich dobijał a jak to nic nie da to do wydawcy.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3070 dnia: Październik 13, 2016, 06:14:00 am »
Z tego co sie orientuje to każde większe wydawnictwo ma partię komiksów przewidzianych na zwroty w ramach reklamacji nawet jak nakłady limitowane. Poza tym zawsze lepiej kupować w księgarniach specjalistyczny, mimo ze rabaty niższe to w wielu przypadkach pakowaniem oraz obsługą nadrabiają te 10 pln różnicy, plus zazwyczaj darmowy kurier przy kwocie standardowych pakietów komiksowych.
Co do błędów drukarskich to były, są i będą się zdarzały. Wiec nie ma co bić piany, pisać do księgarni lub po prostu wysyłać paczkę z ksero faktury oraz informacją o uszkodzeniach.


Część dotycząca LL - trafiła do tematu o LL w dziale o komiksach frank.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 07:43:25 pm wysłana przez graves »

Offline Itachi

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3071 dnia: Październik 14, 2016, 09:32:23 pm »
Doktor Strange 8/10

Bardzo pozytywne zaskoczenie, jednak co Straczyński to Straczyński, talent do pisania ma wielki. Niby superhero ale motywacje głównego bohatera, rozterki, zagubienie podnoszą go na wyższy poziom. To nie jest kolejny "Batman" wpadający przez okno do opuszczonego budynku i lejący po twarzach bandziorów w kominiarkach. To inny typ gatunku, nastawiony na motywację bohaterów, relacje pomiędzy nimi, odszukiwanie sensu egzystencji. Szczerze polecam i mam ochotę na kolejne komiksy z tą postacią. Na "kinówkę" pójdę z wielką przyjemnością.

Offline pucek_miszcz

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3072 dnia: Październik 14, 2016, 09:41:29 pm »
Dzięki za opinię, może wrócę do tego Strange'a jak nadrobię wszystkie zaległości :D Ktoś już przeczytał drugi tom Harley?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3073 dnia: Październik 14, 2016, 11:32:32 pm »
Ktoś już przeczytał drugi tom Harley?
Ja(n)  :smile: Poziom podobny do pierwszego tomu. Fajny jest zeszyt "Harley Quinn Invades Comic-Con International San Diego" (teraz czekam na Wilq'a na MFKiG  :smile: ) Oby Egmont wydał wszystkie 6 tomów i ciągnął dalej po Rebirth'cie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3074 dnia: Październik 16, 2016, 01:00:59 pm »
TK tu zagląda to zacytuję komentarz do Relaxu https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312903-relax-antologia-opowiesci-rysunkowych-1

"Na kilku stronach ZNOWU nieostry, rozmyty druk i za słabo nasycone kolory. Nie czytałem chyba jeszcze komiksu drukowanego w Edice gdzie nie było by tego problemu. Wydawnictwo może chyba jakoś wpłynąć na drukarnię?"


 

anything