trawa

Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 727880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3210 dnia: Listopad 22, 2016, 05:09:10 pm »
Znalazłem  :smile: bo cały czas zganiacie na WKKDC:

grudzień 2015:



@DOWN
Wyjątkowo się z tobą zgodzę co do ceny  :smile:

tomy pomiędzy 200-300 stron miały kosztować 90 zł
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 05:29:40 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3211 dnia: Listopad 22, 2016, 05:22:54 pm »
Ja bym nic nie miał do takiego zagrania, gdyby tom JLA był odpowiednio tańszy. Czyli ok, wycięliśmy tą historię, ale dzięki temu dajemy czytelnikom zniżkę. I wtedy normalnie mógłbym kupić oba komiksy. A na razie na nic takiego się nie zapowiada - pełna cena za poszatkowany tom. I to jest kurde skandal.

Zobaczymy co będzie, gdy będą chcieli wydać drugi tom WW Rucki.

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3212 dnia: Listopad 22, 2016, 07:47:27 pm »
Gdyby nie było WKKDC, to Egmont by to wydał. Jest kolekcja to nie wyda, bo a) Eaglemoss ich przyblokowało, b) po co? I tak ludzie kupują kolekcję, to sobie ten tom kupią. Tylko, że właśnie - nie wszyscy kupują, i nie wszyscy chcą kupować. Wygląda to tak, jakby WKKDC była ważniejsza od standardowych wydań, a tak nie jest, nie było i nigdy nie będzie, z żadną kolekcją. WKKDC ma w swoim zbiorze wiele naprawdę dobrych tytułów i pomimo, że większość można uznać za zamkniętą, to są one jednak częścią jakiejś całości. Osobiście liczyłem, że kiedyś doczekam się porządnego wznowienia "Śmierci Supermana", teraz wiem, że tak się nie stanie, bo Egmont nie będzie dublował tego co było w WKKDC, a WKKDC daje nam zaledwie ułamek tej historii. Tak samo z "Batman i Syn". Po przeczytaniu tego tomu w kolekcji całkowicie rozumiem teraz dlaczego Egmont obciął swoje wydanie. Cieszyłem się na kolekcję, nie powiem ale teraz widzę, że wpływa ona na standardowe wydania, które będą na rynku dużo dłużej, niż tomy z kolekcji, a tak nie powinno być. Takie kolekcje powinny być tylko DODATKIEM, a nie integralną częścią rynku. I poważnie myślę czy nie doszlifować anglika i nie zacząć bawić się w wydania oryginalne.

O, dokładnie to.

Nawet jeżeli chcieli to wydać w osobnym albumie to wraz z pojawieniem się kolekcji szanse przepadły. Ostatecznie postawili kropkę nad i, pisząc, że nie będą wznawiać/wydawać rzeczy, które pokrywają się z WKKDC. Nie ma co odwracać kota ogonem, że to zły Egmont podejmuje oderwane od rzeczywistości kierunki na złość fanom. To było do przewidzenia, że pojawienie się kolekcji odciśnie piętno na polityce wydawniczej Egmontu. "Fani kolekcji" mogą zacierać ręce ale kiedyś zrozumieją o co chodzi. Szkoda, że po szkodzie.

Na całe szczęście jedną kolekcję mamy już z prawie z głowy  :cool:

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3213 dnia: Listopad 22, 2016, 08:10:01 pm »
8azyliszek: "(...) Hachette ogłosi kolejne wydłużenie WKKM, albo start MMH (...)"

Oby i jedno i drugie. Tomy monograficzne w ramach MMH to dla mnie za mało. Dlatego dobrze by było, aby dalej kontynuowano WKKM z dużą ilością klasycznych opowieści. 

A swoją drogą: wiadomo już czy MMH będzie publikowane w te same środy co WKKM i WKKDC? Rotacja (jak w przypadku "Thorgala") jednak by się przydała...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3214 dnia: Listopad 22, 2016, 08:33:18 pm »
wiadomo już czy MMH będzie publikowane w te same środy co WKKM i WKKDC?
Na razie nie wiadomo czy w ogóle będzie publikowane  :smile: jak będzie to raczej po WKKM czyli w te same środy.


Przypomnę, że to nie jest temat o WKKM i WKKDC.
Idźcie z tym do odpowiednich tematów.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 10:44:25 pm wysłana przez graves »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3215 dnia: Listopad 23, 2016, 08:34:21 am »
Są już oficjalne zapowiedzi na styczeń:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Offline gobender

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3216 dnia: Listopad 23, 2016, 08:41:09 am »
Są już oficjalne zapowiedzi na styczeń:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Wszystko super (pun intended)
Nie mam nic przeciwko, ale mam nadzieje, że za kilka miesięcy saturacja nie wyniesie 100% i nie dowiemy się, ze np Corto nie bedzie kontynuowany.

PS: Przy okazji Corto od wczoraj na Gildii.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3217 dnia: Listopad 23, 2016, 08:43:54 am »
Czyli JLA 4 stron 272 i cena 99.99 zł  :doubt: nie dość że obcięli to jeszcze ceny nie zmniejszyli.
Przypominam: tomy 200-300 stron w cenie 90 zł  :smile:

Czyli nie będzie całego runu Morrisona (wycięli najlepsze) tak jak nie będzie całego runu Snydera w Batmanie.
 :sad:

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 09:47:05 am wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3218 dnia: Listopad 23, 2016, 09:29:06 am »

Co do JLA trochę szkoda, że nie jest jednolite wydanie, cóż mówi się trudno.

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3219 dnia: Listopad 23, 2016, 11:13:21 am »
Możliwe, że Egmont troche przykalkulował: wydajmy Annihilation 1 w dobrej cenie (80 zł), żeby zachęcić ludzi do nowej serii... kurcze, trochę nam się nie kalkuluje... ok, to zwiększmy za to cenę JLA 4 o te 10 zł  - ci, co kupili pierwsze 3 tomy i tak kupią...
Cóż, troszkę drogo trzeba przyznać... niezbadane są wyroki Egmontu, ale trzeba gwoli uczciwości przyznać, że wydają też taniej niż sugerowane "do 300 str za 90 zł" (np. JLA 1 czy Skalp 3, które wyszły za 80 zł mimo ponad 250 str)

Offline kosmoski

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3220 dnia: Listopad 23, 2016, 12:06:04 pm »
Może po prostu pierwsze trzy tomy sprzedawały się gorzej niż zakładali i żeby wyjść na zakładany plan na całej serii zmniejszyli nakład i podnieśli cenę 4 tomu...

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3221 dnia: Listopad 23, 2016, 12:21:01 pm »
"Czy w przypadku sukcesu serii JLA Granta Morrisona (tzn. zadawalającej sprzedaży) można liczyć na wydanie jeszcze tomu Mark Waid - Tower of Babel. Rozumiem że planujecie na obecną chwilę tylko 4 tomy pisane przez Granta Morrisona zawierające także JLA: Ziemia 2, ale pomijające te kilka nr pisanych przez innych scenarzystów (zeszyty 18-21; 32-33; 35)? Czy może pan sprecyzować jakie wydanie (co zawierające) ukaże się na naszym rynku?
 
 Grant Morrison w 2016, co potem – zobaczymy".


Cały wywiad http://alejakomiksu.com/nowosci/22615/Egmont-odpowiada-KSK-marzec-2016/
 

 

Offline Antari

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3222 dnia: Listopad 23, 2016, 01:26:39 pm »
Absencja Wieży Babel była oczywista od długiego czasu. Decyzja o wycięciu Ziemi 2 pewnie skoordynowana z tomem WKKDC, który wyjdzie niebawem. Rozumiem, że niektóre osoby tutaj nie mają żadnych standardów wizualnych, tzn. kupią wszystko jak leci byle tanio i ładny obrazek z rajtuzami na grzbiecie, ale mnie osobiście dość mocno boli takie rozbijanie historii na różne formaty. Standard HC i OHC wydawane przez Egmont prezentują się na poziomie, a wszyscy wiemy jak ubogie są te wydania Eaglemoss. Osoby, które kupiły już 3 tomy serii Morrisona nie mają wyboru, muszą kupić.

Dość niesmaczne zagranie ze strony Egmontu. Ciekawe czy to zalążek tendencji. Wypadałoby prześledzić co jeszcze potencjalnie jest do wycięcia z tego co wydaje Egmont przez ukazujące się tomy WKKDC.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3223 dnia: Listopad 23, 2016, 01:26:53 pm »
Wywiad z marca. "Zobaczymy", jak pokazuje przypadek 4 tomu JLA, oznaczało "zobaczymy czy wyjdzie kolekcja Eaglemoss, jak tak to nie". O eventach, Animal Manie i innych Swamp Thingach też możemy pewnie pomarzyć.

Kupiłem 1 tom JLA póki co, kolejnych nie wezmę, gratulacje Egmoncie.

Offline GoldenDragon

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #3224 dnia: Listopad 23, 2016, 01:50:04 pm »
Zamiast się cieszyć, że tyle dobrych komiksów wyda Egmont - tyle narzekania. Zamiast się cieszyć, że już znamy zawartość 4 tomu JLA i damy radę jeszcze dokupić Ziemię 2 z kolekcji WKKDC - to narzekania.

Ja tam się cieszę podwójnie, bo nie będzie dubla u mnie!!! :)