trawa

Autor Wątek: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015  (Przeczytany 35367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:54:10 pm »
1. Kultura Gniewu
2. Wydawnictwo Komiksowe.
3. Timof
4. Mucha Comics
5. Studio Lain

Offline isteklistek

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2016, 01:02:51 pm »
1. Taurus Media (za Lock and Key, Lazarus, Parker, Black Science)
2. Mucha (za Fatale, Saga, Sex, Sprawiedliwość)
3. Egmont (za Sandmana, Lucyfera, Baśnie)
4. Wydawnictwo Komiksowe (za Stwórce)
5. Studio Lain (za Baladę o Hallo Jones)

Offline niuklik

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2016, 01:20:18 pm »
1. Timof
2. Mucha
3. Taurus
4. Studio Lain
5. Scream Comics

Offline Epekeina

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2016, 02:57:08 pm »
1. Scream Comics - za Jodorovskiego i Dżihad. Świetne wznowienie Incala. Tak na marginesie, to szkoda tylko, że zapowiedzi na 2016 rok to w dużej mierze europejska, mainstreamowa pulpa.
2. Timof - przede wszystkim za fenomenalne Czary zjary i Równonoce.
3. Egmont - za DC Deluxe, Blueberry'ego, Star Wars Legendy. Do nadrobienia mam jeszcze Pasażerów Wiatru.
4. Wydawnictwo Komiksowe - za Bois-Maury i 10 tom Wież. Na plus wydanie Pope'a. Ogromnym minusem jest ciągła obsuwa Tutaj.
5. Kultura Gniewu - moje ulubione wydawnictwo, ale w tym roku kupiłem tylko Zarozumieć komiks i Battling Boy'a. Do nadrobienia mam Boringa i Wielką ucieczkę z ogródków działkowych.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2016, 03:14:03 pm »
1. Egmont
2. Mucha
3. Timof
4. Scream Comics
5. Taurus

Offline Talvi

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2016, 03:20:44 pm »
1. Taurus Media
2. Mucha Comics
3. Ongrys
4. Egmont
5. Scream Comics

Offline kenji

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2016, 03:35:31 pm »
1. Taurus
2. Wydawnictwo Komiksowe
3. Kultura Gniewu
4. Timof
5. Ongrys

Offline 8azyliszek

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2016, 04:15:01 pm »
1.Hachette

I tyle, bo Egmont nie zasłużył na dawanie mu punktów -  za swoją długoletnią politykę cenową i wydawniczą. I to mimo odpalenia DC Deluxe, N52 i Marvel Now. Może poprawią się w 2016 roku (S&B, Era Ultrona JLA, KnNZ).

I dziwi mnie że inni pomijają Hachette w swoich typach -  bez tego wydawnictwa, reszta komiksowego światka byłaby o wiele uboższa.

Offline radef

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2016, 04:42:34 pm »
1. Egmont - choć za poczynania w ostatnich dniach (sprawa KD) chciałem obniżyć pozycję Egmontu na liście, ale jak pomyślałem, że choć reszta goni, to trudno będzie znaleźć jakieś lepsze wydawnictwo. Dzięki dodrukom udało mi się poznać dwie świetne serie na "B", czyli Baśnie i Blueberry, tej pierwszej w poprzednim roku zakupiłem aż 7 tomów, poza tym dzięki za DC Deluxe (choć 3 tytuły, które interesują muszę nadrobić), dzięki za Marvela, dzięki za SW, niestety na piąty tor zeszło u mnie Nowe DC, bo prostu za dużo tego i dzięki za europejski komiks, Smerfy, Tintiny, Sisters, mam nadzieję, że będzie tak dalej, a na dodatek w ofercie KŚK pojawi się coś z Donaldem czy Sknerusem.
2. Ongrys - małe wydawnictwo, któremu kibicuje od paru lat, dzięki za Żbika, dzięki za reedycje Baranowskiego (choć Orient-Mena muszę nadrobić) i dzięki za Vance'a i to tak pięknie wydanego, oby tak dalej.
3. Taurus - gdyby wydawał coś co by mnie interesowało oprócz Valeriana, to by może znalazł się na 1. miejscu,  ale wydaje Valeriana, którego po prostu uwielbiam i ubóstwiam, i ceny mają też niezłe, a chodzą plotki, że w 2016 mają wydać pewną klasyczną serię humorystyczną, jeżeli tak się stanie, będą faworytem do 1. miejsca.
4. Mucha Comics - tu muszę podziękować za genialną Fatale i świetne kolorowe Marvela, reszta oferty średnio mnie interesuje.
5. Kultura Gniewu - miałem problem kogo dać na 5. miejsce, myślałem o WK, ale nie podoba mi się, że często zmieniają plany, dzięki za wydanie świetnego "Zrozumieć komiks".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:14:22 pm »
Ok, tutaj mogę z czystym sumieniem zagłosować.

Bezapelacyjnie zwycięzcą zostaje wydawnictwo Taurus Media. Procentowo kupuję u nich najwięcej komiksów w stosunku do wydawanych pozycji. Dzięki za Locke&Key, dzięki za Parkera, dzięki za Valeriana, dzięki za Bouncera, dzięki za Żywe trupy i dzięki za Undertakera. W ubiegłym roku rozczarował mnie tylko drugi tom Black Science. Trzymam kciuki, a bu 2016 rok był jeszcze lepszy i obfitował w kolejne niesamowite serie.

Zaczynają się schody, ale wybieram Egmont. Za New 52, za DC Deluxe oraz Marvel Now. Za Pasażerów Wiatru!

Miejsce na podium zamyka Mucha Comics, ze swoją Sprawiedliwością i Bękartami z południa. Niestety sporo pozycji muszę nadrobić.

Czwarte miejsce dla Scream Comics, za wydanie Incala, Sanktuarium i Juana Solo.

Listę zamyka Wydawnictwo Komiksowe z Wiedźminem i Gigantyczną brodą na czele.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2016, 09:23:46 pm »
1. ONGRYS

2.TAURUS MEDIA



3. WYDAWNICTWO KOMIKSOWE

4.SCREAM COMICS
Znalezione obrazy dla zapytania SCREAM COMICS


5. ELEMENTAL




"Jesteś podwójnym sobą."

Offline amsterdream

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2016, 09:29:55 pm »
1. Egmont
2. Mucha Comics
3. Taurus
4. JPF
5. Hachette

Egmont w tym roku był poza całkowitą konkurencją. Największe podziękowania za uruchomienie linii Marvel Now oraz DC Deluxe. Poza tym za wydawanie Kanonu Komiksu, Vertigo, nowych Star Wars i Bourgeona. Robią też dużo dobrej roboty dla popularyzacji komiksu wśród casuali (reklamy w kinach przed filmami, reklamy na serwisach niezwiązanych z komiksem). Jako jedyni wydają też tanie kioskowe komiksy dla dzieci. A zapowiedzi na rok 2016 wydają się jeszcze lepsze.

Drugie dla Muchy. Jeszcze rok temu prawdopodobnie umieściłbym ich na pierwszym miejscu, kupowałem praktycznie wszystko co wydawali, obecnie już proporcje tak dobrze nie wyglądają bo kompletnie nie kręcą mnie autorskie komiksy Brubakera czy Aarona, ale i tak ich oferta jest bardzo mocna. Świetne zapowiedzi.

Trzecie miejsce dla Taurusa za wydawanie takich perełek jak Valerian, Locke & Key, Żywe Trupy i innych komiksów z Image.

JPF na czwartym za najbardziej dojrzałą ofertę wśród wydawnictw mangowych. Ito, Miura, Tezuka.

Piąte dla Hachette. Gdyby nie oni to prawdopodobnie obecny rynek komiksowy nie wyglądałby tak jak teraz.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 03:44:23 pm wysłana przez amsterdream »

Offline skil

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2016, 09:30:32 pm »
1. kultura gniewu - za najwyższy poziom edytorski. Pod tym względem niezmiennie nie ma sobie równych na naszym rynku. W tym roku z oferty kg może nie wybrałem wiele, ale duże brawa za crowdfunding (znakomite Krzesło w piekle), Clowesa i polskich autorów.
2. Timof - paradoksalnie nie kupiłem ani jednego komiksu, ale szczęśliwie sporo dostałem w prezencie i wiele z nich mógłbym wrzucić do mojego top10. Patrzę i wychodzi mi, że to od Timofa czytałem w tym roku najlepsze rzeczy. Trochę gorzej wypada edytorsko, niemal zawsze można się do czegoś przyczepić (nawet w pięknie wydanych Kronikach dyplomatycznych czy Aspirine) i wydaje bodaj najdrożej.
3. Egmont - za Plansze Europy, choć edytorsko się nie wysilają i jadą budżetowo, to czasem potrafią się postarać (monografia Rosińskiego czy Yansy).
4. Ongrys - za Baranowskiego.
5. Scream Comics - za wejście z przytupem i odkurzenie Jodorowsky'ego. Umieściłbym wyżej, ale komiksy mają żenującą korektę, a właściwie jej nie mają.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline kbk

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:55:26 am »
1. Kultura Gniewu
2. Timof i cisi wspólnicy
3. Wydawnictwo Komiksowe
4. Egmont Polska
5. Taurus Media
kbk

Offline Kris1982

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2015
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 04, 2016, 03:51:20 pm »
1. Egmont
2. Taurus
3. Mucha
4. Studio Lain
5. Ongrys
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 11:09:21 pm wysłana przez Kris1982 »

 

anything