Autor Wątek: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015  (Przeczytany 15312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« dnia: Styczeń 01, 2016, 06:58:43 pm »
Egmont

Prawdziwą bombą wydawniczą w ubiegłym roku było wprowadzenie na rynek sześciu serii Marvel Now, a zapowiedź Superiora była jedną z najwspanialszych roku 2015. Regularna seria z Pajęczakiem w Polsce była moi marzeniem od dawna. I co najważniejsze nie zawiodłem się, wiem że sporo rzesza forumowiczów narzeka na tę pozycję, ale ja zostałem kupiony. Cała intryga z zamianą ciała powoduje, że kibicuję Parkerowi jak chyba nigdy wcześnie. Seria ma świetne humorystyczne momenty, a historie z nową "Złowieszczą szóstką" czy "Masakrą" (zwłaszcza!) były naprawdę dobre. Motyw z duszą Petera komentującą poczynania Octaviusa również przypadła mi do gustu i ten zabieg oceniam pozytywnie.

Kolejnymi seriami, które oceniam pozytywnie są Kosmiczni Avengers i All-New X-men. Bendis w pierwszych tomach zaintrygował mnie szczególnie w serii o mutantach, drugi tom czeka jednak na zakup w kolejnych tygodniach.

Nie wiem zbytnio co napisać o Avengers i New Avengers, Hickman moim zdaniem wszystko przekombinował, zamiast poważnej historii, dostałem marne s-fi z niszczeniem światów jak zużytych zapałek. Po pierwszych tomach mam naprawdę mieszane uczucia, chociaż New Avengers oceniam znacznie pozytywniej. Ostatnie białe zdarzenie czeka w koszyku - zobaczę jak dalej potoczą się przygody Mścicieli.

Wolverine/X-men - najsłabsza seria. Prymitywny humor i fabuła.

DC Deluxe

Na razie ominąłem tylko Narodziny demona, a Nowa granica czeka w kolejce do przeczytania (ponownego). Pozostałe propozycje Egmontu oceniam dobrze albo bardzo dobrze. Batman Ziemia Jeden, Kryzys tożsamości, Czerwony Syn, Mroczne odbicie, Trójca czy Rok pierwszy to czołówka superhero ubiegłego roku. Rozczarował mnie Morrison w Azylu Arkham, kompletnie nie podszedł mi ten komiks. Graficznie nie moja bajka, a fabularnie również bez fajerwerków. Banalna fabuła, irracjonalne zachowanie Batmana - spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Lobo, o dziwo ponowna lektura z tą postacią po jakiś 10 latach okazała się pozytywnym zaskoczeniem. 2 z 3 historii w tym tomie było naprawdę niezłych. Jedno z moich największych zaskoczeń.

New DC

Cieszę się z powrotu Ligi Sprawiedliwości, czwarty tom był rewelacyjny, chociaż żałuję że nie wydano u Nas Mrocznej Ligi Sprawiedliwości. Dobrze, że przynajmniej otrzymaliśmy ALS, bo przyjemnie było przeczytać historię z bohaterami drugiego planu. Wyzwolony to w moim rankingu ścisły tom superhero, Snyder stworzył kolejną epicką fabułę, chociaż dla równowagi negatywnie oceniam szósty tom Batmana. Za dużo w Polsce nie wyszło powiązanych serii, aby czytelnik mógł czerpać przyjemność z lektury. Wonder Woman z każdym tomem jest lepsza, ale nadal nie jest to jakaś wyjątkowa seria. I na koniec Shazam! Kolejne zaskoczenia, solidna pozycja.

Pasażerowie Wiatru, właśnie przypominam sobie pierwszy tom i odkrywam w nim nowe rzeczy, drugi tomik już czeka na półce na swoją kolej. Piękna historia pięknie zilustrowana. Czegoż chcieć więcej? Towarzyszy!

Luthor, Wieczne zło, Blueberry, Amerykański Wampir 4 i 5 - czekają na zakup.

Mucha Comics

Gratulacje należą się za wydanie Sprawiedliwości i decyzji o rozpoczęciu publikacji Bękartów z południa. Niestety polityka wydawnictwa, odbiła się na tym że kolejne tomy Sagi czy Fatale czekają w kolejce na zakup lub większą promocję.
Na osobne zdanie zasługuje Daredevil: Yellow, czyli kolejna już w Polsce propozycja od duetu Loeb/Sale. Komiksy od tych Panów polecam każdemu! Szary będzie natomiast jednym z pierwszych komiksów, jakie zamówię w tym roku.

Taurus Media

Żywe trupy, Locke&Key, Parker, Lazarus, Valerian, Undertaker, Black Science, Bouncer - to był rok Taurusa. Co zapowiedź to hit! Szczególnie zachwycony jestem Boncerem! Oby tak dalej drogi Taurusie!

Scream Comics

Incala nie zdążyłem przeczytać. Ale na plus oceniam Sanktuarium i szczególnie Juana Solo! Trzymam kciuki za klub i dobrą sprzedaż Waszych komiksów.

Studio Lain

Od początku wspieram wydawnictwo, Stickleback okazał się świetnym rozrywkowym komiksem. Natomiast Balladę o Halo Jones będę musiał w końcu dokończyć w tym roku.

Ongrys

Zakończenie przygód Bruce'a J. Hawkera i kolejne Żbiki cieszyły się moim zainteresowaniem, czekam na Skład Główny!

Wydawnictwo Komiksowe

Wiedźmin i Gigantyczna broda znalazły moje uznanie. Niestety totalnie rozczarowała mnie Kwintesencja, zwykłe pogaduchy przy piwie, za które trzeba było słono zapłacić.

Timof

Przegapiłem Portugalię, więc ucząc się na błędach szybko wydałem hajs na Równonoce. Nie wiem jak opisać swoje odczucia po lekturze, ale Pedrosa ma jakiś wyjątkowy talent do stwarzania wyjątkowych rzeczy. Album na wielu płaszczyznach tworzy spójną całość, a paleta barw ogrzewa zimą niczym letnia temperatura.

Offline p3rshing

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2016, 08:12:53 pm »
Dla mnie osobiście nie sposób się nie zgodzić. Może trochę inaczej stawiałbym akcent bo trochę inne rzeczy mnie interesują, ale to był na prawdę bardzo dobry rok.

ramirez82

  • Gość
Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2016, 09:58:55 pm »
Muszę przyznać, że to był naprawdę bardzo udany komiksowo rok.  :roll:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2016, 10:08:28 pm »

Muszę przyznać, że to był naprawdę bardzo udany komiksowo rok.  :roll:


Lepiej bym tego nie ujął

fragsel

  • Gość
Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:59:03 pm »
Współny wątek dla wszystkich chętnych. Enjoy!!!!

Offline Death

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2016, 04:50:46 pm »
Urodzaj, żniwa, komiksowe ćpanie - tak oceniam ten rok. Niech przemówi ilość wydawców:

1. Egmont - Pasażerowie wiatru
2. Timof - Równonoce
3. KG - Krzesło w piekle
4. IPN - Wojenna Odyseja Antka Srebrnego
5. Bum Projekt - Mysia Straż
6. Kubusse - Lady S
7. Znakomite! - Merlin
8. Nasza Księgarnia - Fistaszki
9. JPG - Tomie
10. Hanami - Monster
11. Studio JG - Opowieść panny młodej
12. Scream Comics - Incal
13. Wydawnictwo Roberta Zaręby - Woje Mieszka
14. Zin Zin Press - Józef Makowski - Mój dziennik
15. Taurus - Locke & Key
16. Mucha - Saga
17. UFP - Wilcza gontyna
18. WK - Bois-Maury
19. Albatros - Mroczna Wieża
20. Elemental - Jeremiah
21. Niebieska Studnia - Fight Club 2
22. EneDueRabe - Muminki
23. Studio Lain - Ballada o Halo Jones
24. Hachette - McChicken
25. Ongrys - Rodryk
26. Wizuale - Biały Orzeł
27. Centrala - Czarnobyl
28. Blik Studio - Bler
29. Sideca - Koziorożec
30. Incal - Storm
31. Lokator - Priap
32. Filharmonia Szczecin - Bon Ton
33. BM Vision - Wilq
34. Zakamarki - Pippi się wyprowadza
35. Michaś Potrafi - Juan i Luis

Jakich wydawców jeszcze kojarzycie, którzy wydali coś w 2015 roku? Dobijemy do czterdziestki? :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 04:54:11 pm wysłana przez Death »

JanT

  • Gość
Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:08:17 pm »
36.Planeta-Komiksów - The Shadow
37.Czarna Owca - Zamek z piasku, który runął
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 05:13:52 pm wysłana przez JanT »

Offline adro

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:34:08 pm »
masa komiksow, masa stuffu do czytania, swietny rok
w 2016 spodziewam sie istnego komiksowego tsunami i moj portfel znowu bedzie krwawil.  :razz: :biggrin:
2015 = pelna komiksowa satysfakcja :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:16:25 pm »
38. M - Biblia - komiks. Zaczyna się bitwa.
39. Waneko - Susntone

24. Hachette - McChicken

Trochę szacunku do klasyki Marvela, który ostatnio serwują!  :-X
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 06:19:55 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline adro

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:25:43 pm »
no co Ty, Starlin, Steranko phi slabiaki  :lol: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline pokia

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:27:35 pm »
40. Znak - Mały Książe

Offline Garf

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:28:40 pm »
O roku ów! Gdyby nie przekształcenie "Kaczora Donalda" w miesięcznik, nie widziałbym tu chyba żadnej chmurki. A tak z pewnym nie pokojem spoglądam w stronę młodych czytelników. Być może ewentualny sukces nowych serii z konkursu im. Christy uspokoi moje wątpliwości.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:54:00 pm »
@UP
No jak można utrzymywać KD, skoro się nie sprzedaje? Egmont nie jest organizacją charytatywną. Miejmy nadzieję, że Gigantowi nic się nie stanie. Zresztą - skoro Egmont rozszerzył w końcu swoją ofertę Marvel/DC i jeszcze Star Wars, musiał gdzieś przyciąć. Mocy przerobowych ich stara drukarnia nie ma nieograniczonych.

Offline Garf

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2016, 06:59:09 pm »
No jak można utrzymywać KD, skoro się nie sprzedaje? Egmont nie jest organizacją charytatywną.

Zachowam ten cytat na następną dyskusję o jego cenach :)

I nie tyle jestem tu zły na Egmont, co właśnie chodzi mi o to, że niestety się nie sprzedaje, co może świadczyć w pewnym stopniu o malejącej popularności czytania komiksów wśród młodych odbiorców (na wzór sytuacji np. w USA).

Zresztą - skoro Egmont rozszerzył w końcu swoją ofertę Marvel/DC i jeszcze Star Wars, musiał gdzieś przyciąć. Mocy przerobowych ich stara drukarnia nie ma nieograniczonych.

Jestem niemal pewien, że to tak nie działa.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline radef

Odp: Podsumowanie Komiksowego Roku 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2016, 07:02:15 pm »
No jak można utrzymywać KD, skoro się nie sprzedaje? Egmont nie jest organizacją charytatywną.
Mi chodzi o to, że rynek rośnie, rośnie, rośnie, ale taki "Kaczor Donald" źle się sprzedaje. A przecież kilka lat temu było powtarzane jak mantra "oby jak najwięcej czytelników KD, gdy dorośnie nadal czytało komiksy". Tylko jak KD będzie nadal marginalizowane to jak rosnąć mogą nowe pokolenia czytelników komiksów? Nakłady dziecięcych komiksów Egmontu to max. kilka tysięcy, więc jest to kilka razy mniej w porównaniu z KD. Jak dla mnie Egmont powinien wymyślić jakiś nowy pomysł na KD, po pomysł pt. "gadżet.... i coś tam jeszcze" to strategia kilkudziesięciu pism dla dzieci, która już się nie sprawdza. Marginalizowanie KD źle też wpłynie na "Giganta", bo jak wiadomo, wielu czytelników "Giganta", to ci którym spodobał się komiks w KD, a te 30 stron w KD nie wystarczało.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything