Autor Wątek: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"  (Przeczytany 11254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wyszu

"Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« dnia: Styczeń 06, 2016, 10:22:40 am »
Startujemy z głosowaniem w kategorii "mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"

Cel : Celem plebiscytu jest poznanie subiektywnych opinii na temat "najsłabszych" komiksów 2015 roku, przeczytanych przez użytkowników forum portalu Gildia.pl.

1) Każdy użytkownik może zagłosować raz, w swoim głosie wskazując maksymalnie 3 komiksy.
    Komiks wskazany jako pierwszy otrzyma 3 punkty, komiks wskazany jako drugi 2 punkty, komiks wskazany jako trzeci 1 punkt.
    Wskazanie jednego komiksu będzie skutkowało naliczeniem 3 punktów dla tej pozycji.
    Wskazanie dwóch komiksów będzie oznaczało przyznania 3 punktów dla pozycji z pierwszego miejsca i dwóch punktów dla pozycji z drugiego.

2) Komiks który uzyska najwięcej punktów "wygrywa" plebiscyt.

3) Głosujemy tylko na komiksy wydane w 2015 roku. Komiksy które ukazały się w innym roku niż 2015r. nie będą klasyfikowane i punktowane.

4) Głosy oddajemy na konkretne zeszyty, odcinki serii, albumy, tomy lub całe serie itd.

5) Głosowanie trwa od 06.01.2015r do 20 lutego 2015 (do godziny 23 :59  : 59).

6) Edycja wpisu przez autora po zakończeniu plebiscytu skutkuje uznaniem głosu za nieważny.

7) "Organizator" zastrzega sobie prawo do modyfikacji regulaminu w trakcie trwania głosowania.

Po zakończeniu plebiscytu, głosy zostaną zliczone i zweryfikowane a następnie opublikowane na forum gildia.pl

Oddając głosy pamiętaj że to zabawa, skromny i "lokalny" odpowiednik "Złotych Malin"   
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 08:30:34 pm wysłana przez Wyszu »

JanT

  • Gość
Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:31:23 am »
Z tego nic dobrego nie będzie jak w http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37259.0.html  :smile:

Offline Wyszu

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2016, 01:02:52 pm »
Pierwsze koty za płoty : moje najsłabsze lektury 2015

1) Szpon #02: Upadek Sów

2) Wielka Kolekcja Komiksów Marvela#61 Avengers: Na zawsze, część 1.

3) Wolverine i X-Men: Cyrk przybył do miasta

Offline Kratoss

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2016, 01:55:29 pm »
1. Kryzys tozsamości
2. Lazarus 1
3. Wiedźmin 2- Dzieci lisicy

Offline skil

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2016, 02:15:34 pm »
Gdybym miał wskazać najsłabsze komiksy, prawdopodobnie bez czytania umieściłbym na liście spokojnie większość tytułów WKKM. Sięgam jednak po pozycje po ostrej weryfikacji, co do których prawdopodobieństwo rozczarowania jest raczej niewielkie. W tym roku przeczytałem dwa takie komiksy. Nie są to słabe tytuły, ale do mnie nie trafiły.


1. Kot rabina: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną - niepotrzebna kontynuacja, która niczego nie wnosi.
2. Strange Years: Jesień - traktuję ten komiks jako tegoroczny, dla mnie przehajpowany, scenariusz mnie nie zachwycił, odpuszczam ewentualną kontynuację.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:18:41 pm »
1. Pasażerowie Wiatru

2. Równonoce

3. Blueberry

Offline Itachi

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:33:43 pm »
1. Pasażerowie Wiatru

2. Równonoce

3. Blueberry

I dlatego ten wątek jest bez sensu.

Offline blackwaterpark

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:28:32 pm »
I dlatego ten wątek jest bez sensu.

Mocno bez sensu, niestety.  :sad: Bo czym w sumie jest ''dobry'' i ''zły'' komiks?
Ileż to razy czytaliśmy w czyichś recenzjach, że ''przy pierwszym kontakcie komiks mu nie podszedł'', a ''przy drugim okazał się znakomity''.
Hmm...

Offline starcek

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2016, 06:50:00 am »
No i zazwyczaj jednak każdy stosuje pewną selekcję, więc te nasłabsze (wedle czuja i recenzji) lądują na liście pt. "jak już wygram w Lotto, to kupię". A nie powinno się głosować na nieprzeczytane.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Lokus

  • Gość
Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2016, 09:29:09 am »
Kiedy wyniki? ;)

Offline amsterdream

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2016, 12:49:16 pm »
1. Doktor Strange: Bezimienna kraina poza czasem
2. Mushishi
3. Batman - Rok zerowy: Mroczne miasto

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2016, 01:39:25 pm »
1. Doktor Strange: Bezimienna kraina poza czasem
2. Mushishi


jak gusta potrafią być różne. te, które Ty uważasz za najgorsze u mnie są na liście najlepszych. a ten Strange Ditko to wogóle mój ulubiony WKKM :)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2016, 01:52:40 pm »
W zasadzie jestem z tych, co uważają ten ranking za pomysł nietrafiony (w sensie: że nadano mu cechy rankingu a nie zwykłego tematu do pogadania)...
Niemniej, skoro i tak już widać, że żaden racjonalny wynik nie zostanie tu uzyskany, pozwolę sobie wskazać moje:

1. Największe rozczarowanie:
"Secret Avengers: Misja na Marsa"
Pisałem o tym już tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37774.1020.html
Wydawało mi się, że Brubaker (którego czytałem m.in. "Daredevila", "Capa", "Iron Fista" i "Fatale" oraz trochę drobniejszych rzeczy) nie mógł wydać z siebie historii aż tak słabiutkiej. A "Misja" była mało emocjonująca, bez jakichkolwiek ambicji psychologicznych, z rzadziutkim klimatem. Deodato, moim zdaniem, też mógł się lepiej postarać.

2. Najsłabszy komiks:
"Superior Spider-man" cz. 1
O tym z kolei pisałem tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37713.720.html
Tu się niczego specjalnie dobrego nie spodziewałem. Sam pomysł na historię mogę zaakceptować, ale infantylne podejście, skrajnie irytujące prowadzenie postaci Parkera i atmosfera rodem z kreskówki dla mało rozgarniętej młodzieży były dla mnie ostatecznym gwoździem do trumny współczesnego "Spider-mana". Od "One More Day" nie lubię jego regularnej serii, nie lubię jego występów w Avengers i innych. I w zasadzie go unikam. Tu zrobiłem wyjątek i doznania jakich doświadczyłem były naprawdę przykre...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline amsterdream

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2016, 04:16:17 pm »

jak gusta potrafią być różne. te, które Ty uważasz za najgorsze u mnie są na liście najlepszych. a ten Strange Ditko to wogóle mój ulubiony WKKM

Mnie Strange niesamowicie nużył. Strange ucieka, Dormammu wysyła duchy, tudzież zbirów, Strange znów ucieka, Dormammu go łapie, Strange ucieka, potem go znowu łapią, ale jednak ponownie ucieka i tak w kółko, przez 200 stron. Dużo słów, kompletny brak treści.

Mushishi jak dla mnie zbyt mistyczne i odrealnione. Do tego fatalne tłumaczenie.


@Szczoch, mimo wszystko polecam dać szansę kolejnemu tomowi, pierwszy oceniam podobnie a drugi jest o niebo lepszy. Aż trudno uwierzyć, że to nadal ten sam scenarzysta.

Offline Wyszu

Odp: "Mój najsłabszy komiks/moje komiksowe rozczarowanie 2015 roku"
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2016, 08:28:12 pm »
Biorąc pod uwagę małą liczbę głosów, podjąłem decyzję, że nie będzie podsumowania tego rankingu.

Natomiast dyskusje i oceny tego typu plebiscytu, mocno mnie zaskoczyły, a finalnie rozczarowały.
Zabrakło mi w tym wszystkim dystansu do tego typu zabawy.
Nie podoba mi się sytuacja, w której użytkownik, który nie czytał danej pozycji, ocenia ją negatywnie tylko i wyłącznie po to, żeby zrobić na złość innym użytkownikom. Nie podoba mi się również sytuacja, w której ocenia się czyjeś głosy.
Każdy miał szansę oddać swój subiektywny głos.

Niemal każdy stosuje selekcje podczas zakupów, ale nawet wśród wyselekcjonowanych zakupów zawsze znajdą się takie, które są swego rodzaju rozczarowaniem.
Ta zabawa nie miała piętnować wybranych komiksów, miała wykazać, które statystycznie komiksy spośród przeczytanych przez użytkowników tego forum są najniżej oceniane.

To nie śmiertelnie poważny ranking.

To ostatnia edycja :) mojego najsłabszego komiksu/rozczarowania roku.

 

anything