trawa

Autor Wątek: Blame! Tsutomu Nihei  (Przeczytany 93121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 08, 2016, 02:52:37 pm »
calkowity brak odpowiedzialnosci - powiadasz? no to gdzie mam te mangi kupowac?
Oczywiscie pracuja tam ludzie, ktorzy wiedza, co sprzedaja i co maja w magazynie : ) Smialo mozna tam kupowac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 08, 2016, 03:51:46 pm »
Oczywiscie pracuja tam ludzie, ktorzy wiedza, co sprzedaja i co maja w magazynie : ) Smialo mozna tam kupowac.
wiem, wiem, tylko tak zażartowalem na zasadzie gry słów, bo napisales, ze "p. Luiza nie ma pojecia co to blame", co mozna odczytac, ze "nie ma pojecia co to poczucie winy/odpowiedzialnosci". sam nie wiem, skad mi sie to bierze, ze taki dowcipny jestem, ze az sie samemu dziwie, hihihi...

Offline peta18

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 08, 2016, 04:09:00 pm »
wstyd przyznac, ze nie zalapalem. Ale na usprawiedliwienie napisze, ze dopiero co wrocilem z urlopu i mam ok. 2 doby do tyłu, zatem mam -2 do rzutu na sprawnosci wszelkie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:55:45 am »
czy wiadomo kiedy pojawi sie 3 tom tej naprawde swietnej mangi, nie moge sie juz doczekac kolejnego spotkania z tym swiatem  :biggrin: (masterpiece!)
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Shinue

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 24, 2016, 04:04:08 pm »
JPF przesunęło premierę na 2017 :(

Offline adro

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 25, 2016, 04:46:03 pm »
no wlasnie wyczytalem w necie, ze blame wydawane jest teraz w postaci masters edition, to chyba wlasnie ta edycje puscilo jpf. Niestety 3 tom w wersji anglojezycznej pojawi sie bodajze w marcu 2017 roku. Pewnie u nas 3 blame zawita do sklepow jakos w kwietniu-maju. MImo wszystko szkoda, ze na kolejna czesc tego arcydziela trzeba czekac az do polowy przyszlego roku :sad:
pzdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 04:49:23 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Tiszka

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 06, 2016, 11:45:51 am »
Blame wyjdzie u nas normalnie, w grudniu - przynajmniej tak zarzeka się JPF i zdania nie zmienia nawet po ostatnich cyrkach z zapowiedziami (o tych cyrkach).
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline Cringer

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 06, 2016, 05:25:17 pm »
Niestety 3 tom w wersji anglojezycznej pojawi sie bodajze w marcu 2017 roku. Pewnie u nas 3 blame zawita do sklepow jakos w kwietniu-maju.
czemu to miałoby być powiązane? JPF tłumaczy swoje mangi bezpośrednio z japońskiego.

Offline R~Q

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 07, 2016, 11:24:57 am »
Jak lubię twardy cyberpunk w stylu Eden czy GITS to Blame mi się spodoba?

Offline Inuki

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 08, 2016, 11:43:13 am »
Jak lubię twardy cyberpunk w stylu Eden czy GITS to Blame mi się spodoba?

Na 99,9% powinno. Tylko, weź pod uwagę fakt, że w "Blame!" dialogi są ograniczone do minimum. To nie "GitS"w którym jest ich od groma i ciut ciut. Tutaj bardziej nastaw się na rysunek i dość prostą (choć niekoniecznie łatwą) fabułę. I polecam od razu sprawdzić oba dostępne u nas tomy, bo dopiero w drugim (właściwie to pod koniec pierwszego) główny wątek rusza do przodu :-)

Offline clarence

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 08, 2016, 11:16:44 pm »
Na 99,9% powinno. Tylko, weź pod uwagę fakt, że w "Blame!" dialogi są ograniczone do minimum. To nie "GitS"w którym jest ich od groma i ciut ciut. Tutaj bardziej nastaw się na rysunek i dość prostą (choć niekoniecznie łatwą) fabułę. I polecam od razu sprawdzić oba dostępne u nas tomy, bo dopiero w drugim (właściwie to pod koniec pierwszego) główny wątek rusza do przodu :smile:
Niekoniecznie. Eden i Gits są typowymi cyberpunkami, spełniającymi swoją konwencję opowieściami. Blame, to bardziej cyberpunkowa baśń. To bardziej opowieść. Autor korzystając z atrybutów cyberpunka opowiada swój archetypowy mit, legendę. To na pewno nie jest klasyczny cyberpunk. Świat przedstawiony w tej opowieści nie ma żadnego przełożenia na naszą rzeczywistość. W tej kwestii to absolutne fantasy. Naprawdę dobry komiks, ale to nie jest Eden. Ani tym bardziej Gits. 

Offline Inuki

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 09, 2016, 05:50:41 pm »
Niekoniecznie. Eden i Gits są typowymi cyberpunkami, spełniającymi swoją konwencję opowieściami. Blame, to bardziej cyberpunkowa baśń. To bardziej opowieść. Autor korzystając z atrybutów cyberpunka opowiada swój archetypowy mit, legendę. To na pewno nie jest klasyczny cyberpunk. Świat przedstawiony w tej opowieści nie ma żadnego przełożenia na naszą rzeczywistość. W tej kwestii to absolutne fantasy. Naprawdę dobry komiks, ale to nie jest Eden. Ani tym bardziej Gits. 

W sumie masz rację. Nigdy nie patrzyłem na ten tytuł pod tym kątem. Zgadzam się, że "Blame!" znacząco różni się od "GitS", ale nie powiedziałbym, że jest gorsze od mang Mistrza Shirowa. Ja osobiście oba te tytuły stawiam na równi (razem z "Akirą" do kompletu). "Edenu" niestety nie czytałem, bo jak na razie nie mogę zebrać kompletu :-( No, ale faktycznie, jeżeli ktoś oczekuje wielkich korporacji, ataków cyberterrorystów, sporej dawki akcji itp. to na "Blame!" może się zawieść. Chociaż najlepiej jest samemu sprawdzić :-)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 10, 2016, 04:35:24 pm »
Czy moze ktos sie orientuje do kiedy mozna oplacac preorder twardego Blame'a?

Offline Shinue

Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 10, 2016, 04:42:10 pm »
Do tygodnia przed oficjalną datą premiery wersji SC. Teoretycznie obie wersje wychodzą tego samego dnia, ale w praktyce jest tak, że jak się domyślam JPF na podstawie preorderów drukuje arkusze u siebie, następnie wysyła je do podwykonawcy w celu oprawienia w HC. Ostatnio HC miał około 2-3 tygodniowy poślizg w stosunku do SC.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Blame! Tsutomu Nihei
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 10, 2016, 04:49:48 pm »
No tak, to brzmi logicznie. Teraz dopiero zobaczylem w jednym z postow ponizej, ze premiera 3. jest planowana na grudzien, czy tak?

 

anything