Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 56603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2016, 06:08:40 pm »
@UP
Egmont wydał w 2001 roku 3 tomy Szninkiela w kolorze i formacie A4+. W 2013 roku wydał całość Szninkiela w jednym tomie, tyle że czarno-biały.


W 2010 r. Egmont wydał czarno-biały integral. W 2013 r. było kolejne wydanie.

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/szninkiel/pakiet_1_3

Offline Death

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2016, 06:12:14 pm »
Normalnie to nie toleruję kolorowania filmów i komiksów, ale są dwa wyjątki. Lubię kolorowe Jak rozpętałem II wojnę światową i właśnie kolorowego Szninkla. I chyba nawet wolę od czarno-białych. Ale to może dlatego, że kolorowy Szninkiel miał taki fajny format, którego w tamtych czasach próżno było szukać na komiksowym rynku w PL i super mi się to czytało + wersja z Orbity miała tak sobie wydrukowane plansze. A Jak rozpętałem pierwszy raz widziałem właśnie kolorowe. Pewnie jak już wyjdzie DVD czy tam niebieski ray ze zrekonstruowanym czarno-białym Jak rozpętałem w jakości Rękopisu znalezionego w Saragossie, to zmienię zdanie. Albo jak przeczytam czarno-białego Szninkla z kolekcji Rosa na kredzie. Na razie jednak bardzo lubię kolorowe.

Offline koziorozec1979

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2016, 06:25:02 pm »
@UP
Egmont wydał w 2001 roku 3 tomy Szninkiela w kolorze i formacie A4+. W 2013 roku wydał całość Szninkiela w jednym tomie, tyle że czarno-biały.

http://allegro.pl/szninkiel-wydanie-kolekcjonerskie-i5996494740.html

Hachette teraz znowu wydaje 3 tomy po kolei. Każdy w kolorze, formacie zwykłym A4 po 30 zł za każdą część.
Uff, cale sczescie ze po kolei

Offline Itachi

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 17, 2016, 10:41:57 pm »
innym polecam wersję czarno-białą , która wróciła do dyskontów (pewnie na krótko, bo nakład jest wyczerpany).

Dzięki!!! Kupiłem ostatni dostępny egzemplarz! Jak będziesz w Opolu to pisz - stawiam piwo!

mgnesium

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2016, 01:53:31 am »
Dzięki!!! Kupiłem ostatni dostępny egzemplarz! Jak będziesz w Opolu to pisz - stawiam piwo!

dziękować za to należy Jaxx'owi.

mój znajomy również skorzystał z tego chwilowego powrotu do arosa, także "podwójne propsy".

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2016, 07:21:06 am »
Wystarczyło zrobić Dzień Szninkiela i od razu mamy szturm na półki. :) Z Arosa wywiało ale na lovebooks mają jeszcze nówki sztuki tego B&W zaledwie 2 zł droższe. Patrzę na inne księgarnie i już nie ma. Tak więc 50 zł w garść i do lovebooks jak komuś wydanie Hachette nie pasuje.

Offline Holsten

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2016, 05:21:35 pm »
w kolorze - nie wiadomo. ale prędzej niż wersję czarno-białą, którą ciągle można nabyć stacjonarnie.


Na tej stronie komiksu już nie ma.

mgnesium

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2016, 05:42:07 pm »
"stacjonarnie".

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 18, 2016, 05:48:20 pm »
Tu ciągle jeszcze są jakieś niedobitki. Ale się ludzie na to rzucili. :)
http://lovebooks.pl/9788323736134/Szninkiel.html

Offline Holsten

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 19, 2016, 01:34:48 pm »
"stacjonarnie".


Przepraszam. Mój błąd.

Offline pyetya

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 19, 2016, 02:15:19 pm »
Szninkiel B&W > Szninkiel w kolorze, ale w kolorze mam i też jest zacny.

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2016, 03:09:13 pm »
Tak trochę dziwna ta rzecz, że na 50 osób które kliknęły w ankiecie, Szninkla kupi albo ma, tylko połowa. Aż tak bardzo przeszkadza wam trochę mniejszy format niż ten z wydania egmontowego?

Offline pokia

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 21, 2016, 06:00:42 pm »
Mocno się nad tym zakupem zastanawiałem. Plus jest taki, że nie musiałbym czekać jeszcze kilka lat na Egmont. Czasy polowań na allegro już u mnie minęły i na pierwsze wydanie na miękko nie mam ochoty.

Ale minusów wydani H jest więcej:
1. Mniejszy format.
2. Wyższa cena, bo nie zejdziesz poniżej 90 zł.
3. Nie chce mi się szukać.

3 dni po premierze byłe w kilku kioskach oraz empikach, chciałem dotknąć i ostatecznie zdecydować, ale nie nigdzie znalazłem komiksu. Nie zależy mi aż tak bardzo na trzecim komplecie (orbita + KKGR), żeby biegać jak głupi po całym województwie. Może gdyby zakup przez internet był na normalnym, dzisiejszym poziomie, to bym się skusił. A tak, to odpuszczam. Cały czas liczę na Egmont i integral w kolorze.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 07:53:33 pm wysłana przez pokia »

Offline Cringer

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 21, 2016, 06:29:31 pm »
@Bazyl
Po co łakomić się na mniejsze i droższe wydanie, gdy można poczekać? Jak wyda to Egmont w dyskontach zapewne będzie tańszy.

Offline nayroth

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2016, 08:07:52 pm »
Czyli teraz szansa na wyczekiwane wydanie Szninkla w jednym powiększonym tomie i kolorze od Egmontu jeszcze mniejsza... :( Szkoda, ale jak mawia Thor w opowieściach z Asgardu: póki życia póty nadziei! ;)