Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 56219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 08, 2016, 09:29:50 am »
fabuła to przecież nic oryginalnego, ot kolejny wybraniec z pokrzywdzonych , który ma zbawić resztę.

No rzeczywiscie, co za nuda, od zarania dziejow w kolko ten sam patent, ile mozna?! :(

Offline gobender

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 08, 2016, 09:35:26 am »
Powiem tak, ze wszystkich komiksów, które kupiłem na fali nostalgii to chyba jedyny jaki zostawię. Wszystkie Kovale, Ekspedycje, nawet cała seria Thorgala poszła na allegro.

Mikel

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 08, 2016, 10:06:17 am »
Nie wiem skąd to wielkie poruszenie Szninkielem, przez lata komiks krąży dwóch wersjach. Graficznie nie powala, sorki wolę późniejszego Rosińskiego malującego. Komiks dla wielu z nas wrył się w umysł przy pierwszym wydaniu w PL, za szczyla fajnie było oglądać scenę seksu (8azyliszek pewnie pierwszy raz nagość zobaczył i scenę, bo oczywiście musiał wrzucić takowe zdjęcia) teraz sentyment umiarkowany.

Offline Wolf85

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 08, 2016, 10:09:42 am »
(8azyliszek pewnie pierwszy raz nagość zobaczył i scenę, bo oczywiście musiał wrzucić takowe zdjęcia)


też o tym pomyślałem, ale przecież Thorgal był wcześniej, tam też "momenty" były...
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline gobender

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 08, 2016, 10:18:53 am »
8azyliszek, nie kupuj Manary ;)

Offline Wolf85

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 08, 2016, 10:35:47 am »
No i eureka, już wiadomo co po Szninklu: WKKM - Wielka Kolekcja Komiksów Manary  :lol: .
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 08, 2016, 01:10:34 pm »
Powiem tak, ze wszystkich komiksów, które kupiłem na fali nostalgii to chyba jedyny jaki zostawię. Wszystkie Kovale, Ekspedycje, nawet cała seria Thorgala poszła na allegro.


Mam absolutnie na odwrót, jak z każdą następną lekturą wszystkie Szninkle, Thorgale (dobra, na Thorgala byłem cięty zawsze) wyprzedałem bez wyrzutów sumienia (zostawiając sobie tylko "Łuczników") to Funky jest u mnie dalej wysoko, sentyment jest, zabawa nawet po latach też jest.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 08, 2016, 04:22:18 pm »
ot fajna historyjka, graficznie też ciekawa

...i zabawna. I wystarczy. Swoją prostotą i dosadnością mnie ten komiks ujął. I jak pisałem wcześniej - też czytałem 15 lat temu kolorowe wydanie Egmontu. Ale zapomniałem jaki to fajny komiks jest. I wcale nie chodzi o sceny nagości, tylko bardziej o to jak prawiczek przez większość historii wyciąga te rączki po G'well a ta mu ciągle ucieka. To zupełnie jak ja gdy byłem nastolatkiem. :)

Nie, bo czekam na kolorowego integrala od Egmontu. - 16
Nie, bo nie lubię Szninkiela/nie interesuje mnie ta postać. - 5
8azyliszek kupił, więc ja na pewno nie kupię. - 9
Nie. Obleciałem wszystkie kioski w moim mieście i nigdzie go nie znalazłem. - 1
I mamy 30 osób co Szninkla nie kupili. :)

Zresztą - jak ja bym nic nie pisał to by tu cisza była, bo strasznie mało postujecie, jak ja nie ożywiam dyskusji. :)

Offline SawiK

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 08, 2016, 05:40:14 pm »
Bazyl, Twój obecny awatar to z Manary ? :badgrin: ?

Mikel

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 08, 2016, 07:24:31 pm »
Jak pisałem wcześniej, Szninkiel nie jest moim targetem, ani od strony fabularnej jak i graficznej, bardziej przemawia do mnie Rosiński jak zaczął tworzyć impresję, cieszę się że mam integrala Skarbka, grafika w ramce na ścianie wisi, nawet żona nie protestowała, choć miałem przeboje z grafiką Well of Mnemosyne 2 - Menton3. Czasami wracając do jakiejś pozycji po latach, można się zdziwić i skomentować ... rany to mnie bawiło, ale stary jestem.


Chłopie, trochę już przegiąłeś
usunąłem pierwsze zdanie
uskromnij się
fragsel
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 07:28:08 pm wysłana przez fragsel »

Offline bosssu

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 09, 2016, 06:33:27 am »
Powiem tak, ze wszystkich komiksów, które kupiłem na fali nostalgii to chyba jedyny jaki zostawię. Wszystkie Kovale, Ekspedycje, nawet cała seria Thorgala poszła na allegro.
Kiepska ta nostalgia :sad:
Wszystkie trzy serie jakie wymieniłeś uważam, za najlepsze produkty jakie powstały spod ręki polskich rysowników (oprócz tomu 4-tego Funky). Fakt faktem sentyment sie dopiero czuje jak się weźmie wyświechtane wydanie z KAW czy Orbity a nie te lśniące twardookładkowe wydania. Jak ktoś w tych czasach rozpoczynał zabawę z komiksem i pamięta sprzedaż ze stołów na targowiskach czy kupki komiksów w antykwariatach to w nowych wydaniach nie odnajdzie tego "smaczku".

Offline gobender

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 09, 2016, 07:11:30 am »
Nostalgia jest chyba tylko jedna, nie ma dobrych czy złych ;) Została zaspokojona w każdym razie, było miło, a potem przyszła trzeźwa ocena sytuacji. Fakt, że z łezką w oku wspomina sie oranżadę w woreczkach nie znaczy, że zamierzam ją pić codziennie w dzisiejszych czasach, czy np chodzić w Relaxach ;)

Offline Kokosz

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 09, 2016, 09:48:17 am »
Czy w Szninklu od Hachette też jest dołożona jakaś grafika Rosińskiego? Bo internety pokazują tylko reprodukcję okładki...

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 09, 2016, 09:55:34 am »
Na poprzedniej stronie wątku masz pokazaną taką grafikę.

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 09, 2016, 09:58:33 am »
Czy w Szninklu od Hachette też jest dołożona jakaś grafika Rosińskiego? Bo internety pokazują tylko reprodukcję okładki...

Szninkiel po prostu wymiata. Warto ten komiks mieć (w dowolnym wydaniu) i nie wiem czemu niektórzy na forum jeszcze mu się opierają. W 2 tomie Hachette dorzuciło bardzo fajną grafikę - lepszą niż w jedynce.


Jakbyś zajrzał stronę wcześniej to byś zauważył, że wrzuciłem.

No dobra - na Allegro wydanie Orbity jest za połowę ceny. Ale ja wolę kolor. I lubię Hachette. I się o tym wszystkim dowiedziałem dopiero PO tym jak kupiłem Misję za 30 zł. To już kupię ten ostatni tom i będę miał spokój.