Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 56602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 24, 2016, 08:51:05 am »
Jakie style Rosiński w Szninklu miesza?

Chodziło mi o motywy i znane konwencje. Z grubsza dla mnie Szninkiel to oczywiście powieść drogi. Mamy Wybrańca i jego misję, który musi przemierzyć pół świata by ją wypełnić. Ale mamy też spory akcent humorystyczny, delikatny wątek o tym czy nasz los jest już ustalony czy też sami go kształtujemy a na końcu odniesienia do wiary i religii. Plus wyraziste postacie będące często niewolnikami a nie panami swojego losu.

I to wszystko bardzo mi się w tym komiksie podoba.

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 24, 2016, 08:56:35 am »
Ale to o czym piszesz, to akurat zasługa Van Gamme'a a nie Rosińskiego...

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 24, 2016, 09:34:03 am »
z nim się nie dogadasz  :lol:  pisze trzy po trzy ale ja już mam na to sposób  :cool:


"Szninkiel" to świetny komiks, wielowątkowy, warto przeczytać go kilka razy. Nawet po latach można znaleźć w nim dodatkowe wątki czy nawiązania.To nie jest komiks w którym jest tylko przemoc i golizna jak niektórzy myślą  :razz:
The darkness will swallow everything

Offline Jaxx

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 24, 2016, 11:09:11 pm »
Chodziło mi o motywy i znane konwencje. Z grubsza dla mnie Szninkiel to oczywiście powieść drogi. Mamy Wybrańca i jego misję, który musi przemierzyć pół świata by ją wypełnić. Ale mamy też spory akcent humorystyczny, delikatny wątek o tym czy nasz los jest już ustalony czy też sami go kształtujemy a na końcu odniesienia do wiary i religii. Plus wyraziste postacie będące często niewolnikami a nie panami swojego losu.

I to wszystko bardzo mi się w tym komiksie podoba.

Ty serio nie odróżniasz co jest wkładem rysownika, a co scenarzysty w dany komiks, czy tylko znowu trollujesz?

Mikel

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 25, 2016, 07:15:18 am »
@ Jaxx
Bazyl to nie ksywka to styl umysłu,
Wielu ciekawych rzeczy zawsze może się od niego dowiedzieć tak że światopogląd zmienia, wywraca odbieranie poszczególnych komiksów oraz to że coś uznawane przez wszystkich jako klasyka klasyki to wg imć jest ch...a warte.

Co do Rosińskiego, to znacząca zmiana stylu nastąpiła na przełomie Western/Zemsta hrabiego Skarbka .

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:14:34 pm »
Pamiętam jak pół roku-rok temu to wydanie (stan bdb) poszło za niecałe 100zł :wink: IMO nie jest to więcej warte, Szninkiel to żaden Święty Graal komiksu - fajny komiks i tyle. Egmont pewnie i tak wznowi to kolorowe wydanie, więc nie ma się czym ekscytować.

No nie wiem. Hachette powtarzał Thorgale po Egmoncie i na tym zarobił. Ale czy Egmont zechce zrobić podobnie? Mniej prawdopodobne. Zresztą IMHO stracili okazję - ten ich 1000 komiks to właśnie powinien być jednotomowy Szninkiel w kolorze i powiększonym formacie ze zdobioną okładką. Co prawda Allegro nie jest zawalone Szninkielami od Hachette (dziwne), ale nie wierzę w egmontowe wydanie w 2017 r.

Offline vision2001

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 03, 2016, 04:54:48 pm »

Hachette powtarzał Thorgale po Egmoncie i na tym zarobił.
Jesteś dyrektorem kolekcji/pracownikiem Hachette, że wiesz, iż zarobili? Wiedziałem! Robisz tu marketing szeptany!!!
ten ich 1000 komiks to właśnie powinien być jednotomowy Szninkiel w kolorze i powiększonym formacie ze zdobioną okładką.
Bredzisz.
Co prawda Allegro nie jest zawalone Szninkielami od Hachette (dziwne),
:lol:
ale nie wierzę w egmontowe wydanie w 2017 r.
Prędzej czy później wydadzą tę edycję z kolorami.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 06, 2016, 05:31:20 pm »
Przeczytałem przedwczoraj Szninkiela jeszcze raz. Naprawdę kawał dobrego, zabawnego komiksu z wciągającą fabułą. Nic innowacyjnego, ale sprawnie i zgrabnie to wyszło.

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 06, 2016, 06:37:14 pm »
Nic innowacyjnego?

Offline 8azyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 06, 2016, 06:56:58 pm »
Raczej nie. Przepowiednia, wybraniec, który w ogóle się do tego nie nadaje (na pierwszy rzut oka), podróż przez pół świata, różne rasy, zdobywanie przyjaciół i sojuszników. Miłość i zdrada, czary, humor dla okrasy, finałowa konfrontacja z przeważającym wrogiem i bohater poświęca się dla dobra ogółu (tutaj niczym Chrystus).

Ja to wszystko już gdzieś kiedyś widziałem. Równie dobrze mógł to napisać R.E.Howard albo Tolkien. Ale to tylko moja interpretacja. Jak ktoś ma swoje przemyślenia, to ja z chęcią ich posłucham.

Offline vision2001

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:56:46 pm »
Komiks powstał 30 lat temu. Może jakbyś wtedy z nim się zapoznał (czy w wydaniu ORBITY chyba z 1990 roku) to inaczej byś go odebrał i wgniotłoby cię co nieco w fotel. Oczywiście w międzyczasie (od 1986 roku) w popkulturze pojawiło się wiele rozwiązań i odnośników jakie miały miejsce w Szninklu. Jeśli już widziałeś coś podobnego to nie dziwne, że uważasz ten komiks za taki se. Poza tym sam Van Hamme na pewno też czerpał inspirację z różnych źródeł (inaczej opowiedziana Biblia).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:24:54 pm »
Plus Odyseja Kosmiczna (monolit).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline TePe

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:01:36 pm »
W ciągu ostatnich kilku dni przeczytałem po raz kolejny Szninkla oraz Pelissę i zacząłem się zastanawiać, którego komiksu z tych dwóch fantasy adaptację filmową wolałbym obejrzeć... Pelissa to praktycznie gotowy scenariusz, nie trzeba by dużo zmieniać, w Szninklu na pewno porozwijaliby niektóre wątki.

Offline vision2001

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:15:27 pm »
No to jak o filmowaniu to taka ciekawostka:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline janjedlikowski

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 20, 2018, 07:51:44 pm »
Tiall wiesz może co to za problemy z prawami do Szninkla i innych komiksów Rosińskiego?