trawa

Autor Wątek: Bękarty z południa  (Przeczytany 30784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 28, 2016, 08:12:09 am »
No właśnie o to chodzi. Punisher wciąż ma sie zachowywać jak Punisher, Spider jak Spider itd. Nie można całkowicie i radykalnie zmienić charakteru bohatera, bo czytelnik tego nie kupi. Dany autor może dobrze czuć daną postać, może mniej - ale zawsze to jest jakieś podcięcie twórczych skrzydeł i dostosowanie się do [charakterologicznych] prawideł. Pisząc własną historię od zera nie ma żadnych ograniczeń, można sobie wymyślać świat jakim się chce, bez obawy przed krytyką, że dana postać jest "niedostosowana" bo coś tam coś tak.

Offline FloreK9

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 28, 2016, 08:21:23 am »
Przecież kanon mógłby zostać kanonem, a to inne podejście mogłoby żyć swoim życiem obok. Po prostu wydaje mi się, że formuła jaką magluje się od kilkudziesięciu lat się wyczerpuje i dobre historie dostajemy "od święta". Reszta to papka, niestety. Zresztą nieważne, temat Bękartów to warto pisać jeśli coś jest dobre bo może skusimy innych do zakupu, a wydawnictwo będzie miało powód do publikacji podobnych pozycji.

Offline misiokles

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:27:53 am »
Przecież kanon mógłby zostać kanonem, a to inne podejście mogłoby żyć swoim życiem obok. Po prostu wydaje mi się, że formuła jaką magluje się od kilkudziesięciu lat się wyczerpuje i dobre historie dostajemy "od święta".

I dlatego właśnie ci zdolni uciekają do innych wydawców, gdzie mogą mieć daleko gdzieś formuły i realizować autorskie komiksy. Nie wiem czemu upierasz się, żeby w DC/Marvel były genialne komiksy. Mi wystarczą, że będą tam bardzo dobre od święta. Genialności szukam gdzie indziej.

Offline FloreK9

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:35:23 am »
Nie wiem czemu upierasz się, żeby w DC/Marvel były genialne komiksy. Mi wystarczą, że będą tam bardzo dobre od święta. Genialności szukam gdzie indziej.


Masz rację, po co oglądać genialne mecze piłkarskie skoro można oglądać genialne mecze koszykówki...

Offline absolutnie

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:42:55 am »
Przecież kanon mógłby zostać kanonem, a to inne podejście mogłoby żyć swoim życiem obok.


Ale przecież to, czego chcesz, już jest realizowane.
PunisherMax Aarona to bardzo autorska i bardzo odrębna wizja Franka Castle'a.
"Long Halloween" oraz inne komiksy Loeba i Sale'a to ich własne wersje superbohaterów.
"Zabójczy żart" Moore'a i Bollanda to komiks żyjący własnym życiem (niezależnie od tego, że włączono go potem do universum DC)
Są rozmaite Elseworldy - od "Powrotu Mrocznego Rycerza" poprzez "Czerwonego syna" po "Nową Granicę"
Są też różne mniejsze - osobne historie - publikowane poza głównymi seriami. Słabo to śledzę, ale wpadł w moje ręce "Daredevil. Redemption" ze scenariuszem Hine'a i rysunkami Gaydosa i mnie zachwycił.


Dziwię się zatem, że narzekasz na brak czegoś, czego jest tak dużo.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 28, 2016, 11:52:37 am »

Masz rację, po co oglądać genialne mecze piłkarskie skoro można oglądać genialne mecze koszykówki...
Nie bardzo rozumiem porównania. Zachowujesz się tu trochę jak Bazyliszek,  który tupie z rozkapryszenia nogą że Marvel/DC nie jest mu po myśli.  Korpo to korpo,  nie każdy lubi pracować pod dyktando.  Dotyczy to muzyki,  filmów,  literatury.

Offline pyetya

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 03, 2016, 01:59:40 pm »
Jakiś czas temu kupiłem 3 tom i wciąż polecam!

Offline Wojtpil

Odp: Bękarty z południa
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 03, 2016, 02:13:48 pm »
Jak Mucha wyda po polsku się kupi  :badgrin:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.