trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 325086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1470 dnia: Listopad 07, 2016, 06:47:25 pm »
@rzem - to typowy 'random post generator' w wydaniu Bazyla :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1471 dnia: Listopad 07, 2016, 06:48:13 pm »
Serio pytanie - pisał (jak ja) ktoś maila do polskiego Hachette w sprawie zmian w trzeciej części Kolekcji?

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1472 dnia: Listopad 07, 2016, 07:49:21 pm »
rozumiem daty wysylek, te mogą być jak najbardziej indywidualne (zależy jak kto płacił na czas), ale żeby niektórzy dostawali po wydaniu parzystego, a niektórzy nieparzystego numeru to mi się w pale nie mieści

bardzom zaskoczony...

Na FB wszystko się zgadza, ja prenumeruję i ostatnie co dostałem, to 100 i 101. Czekam na 102 i 103. Bazyl po prostu troluje jak zawsze i pewnie gdzieś sobie zamówił 103 i 104, w jakimś jego Predator Comics czy gdzieś jako jedną przesyłkę dla oszczędności. Gildia też daje możliwość zamówienia z góry zapowiedzianych tomów.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1473 dnia: Listopad 07, 2016, 07:54:05 pm »
o, OK
dzięki

bo mi się to nie chciało wszystko poskładać razem jedno do drugiego...

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1474 dnia: Listopad 07, 2016, 10:08:10 pm »
Na FB wszystko się zgadza, ja prenumeruję i ostatnie co dostałem, to 100 i 101. Czekam na 102 i 103. Bazyl po prostu troluje jak zawsze i pewnie gdzieś sobie zamówił 103 i 104, w jakimś jego Predator Comics czy gdzieś jako jedną przesyłkę dla oszczędności. Gildia też daje możliwość zamówienia z góry zapowiedzianych tomów.

Predator Comics... Ile ja się tego naszukałem. A okazało się, że gościu ma nick predator na Allegro i sprzedaje WKKM i żarówki do samochodów. Ale kupuję u niego regularnie WKKM od kilku miesięcy. Bo wczesniej nie mogłem znaleźć sklepu Predator Comics :D
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1475 dnia: Listopad 08, 2016, 12:29:13 am »
To tak parę słów o Surferze (skoro nikt nie czytał ;P). Do ramotek mam sentyment i rozbudowane dymki, czy długaśne monologi w niczym mi nie przeszkadzają. Pod tym względem o nic się czepiał nie będę. Co więcej - czytało mi się to lepiej niż np. pierwszy tom "Nick Fury", który był przeładowany naiwnościami i tandetą. Także tutaj tego (aż tyle?) nie ma. Natomiast co mi ewidentnie zgrzytało to przejaskrawione rozpisanie ról: Surfer posągowy, prawie że ideał, Ziemianie - tępa i nienawistna tłuszcza (z wyjątkiem wykluczonych społecznie i dlatego rozumiejących los wygnańca/więźnia). Jasne. Zwracamy uwagę na to kiedy rzecz była pisana, ale mimo wszystko łopatologia bije po głowie.
Poza tym czuć tutaj taki nostalgiczny (przynajmniej jak dla mnie) klimat lat 60-tych/70-tych, który bardzo mi pasuje ze względu na szczenięce wspomnienia z czasów pasjonowania się produkcjami typu "Kojak" czy "Ulice San Francisco". Pewnie stąd ta ramotkowatość (o ile nie jest przesadna) całkiem mi leży. W każdym razie ten tom oceniałbym wyżej niż np. "FF: Sądny dzień". Jeżeli wzmiankowana Fantastyczna 4 Wam nie przeszkadzała to można wziąć.
Generalnie jedyna historia, która mi nie przypasowała to ta z Thorem, ale do Asgardczyków i magii w Marvelu jakoś nie mogę się przyzwyczaić. Poza tym jest ok.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline angelscorpion

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1476 dnia: Listopad 08, 2016, 08:19:15 pm »
Pojawiły się kolejne zapowiedzi WKKM: Defenders, AvX, Iron Man. Możecie coś polecić?

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1477 dnia: Listopad 08, 2016, 08:29:04 pm »
Nic z tych trzech. Chyba, że będziesz chciał popatrzeć na ładną dziewuchę, wówczas kup Defendersów dla Valkirii!

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1478 dnia: Listopad 08, 2016, 10:24:42 pm »
To jak w końcu z tymi Defenderami? Myślałem, że to dobra historia.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1479 dnia: Listopad 08, 2016, 11:32:20 pm »
A lubisz Marvela lat 70tych? To historia powstania 'drużyny'  i walce z demonicznym bóstwem z zaświatów.  To bardzo dr. Strange'owy komiks. Jak kupujesz taką konwencję to się nie zawiedziesz ale jak nie lubisz ramotek... To jest ramotka i w dodatku żadna klasyczna opowieść (chyba wcześniej w oryginale tylko w masterworkach wyszła.)

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1480 dnia: Listopad 09, 2016, 05:20:12 am »
A ten Iron Man, co z nim nie tak? Ramotka do kwadratu, Ramotka+ogólna słabość, czy tylko ramotka?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1481 dnia: Listopad 09, 2016, 05:22:17 am »
Mom zdaniem ramotka do sześcianu...

Offline angelscorpion

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1482 dnia: Listopad 09, 2016, 09:16:08 am »
AvX to aż takie słabe? Możecie to porównać "poziomem" do czegoś innego z WKKM?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1483 dnia: Listopad 09, 2016, 12:46:22 pm »
@UP
Civil War tylko jeszcze głupsze. Anty House of M. Jak jeszcze nie czytałeś, to tu masz moje spoilerowe przemyślenia o tym evencie. A osobiscie poleciłbym ci Defenders, a jeśli musisz coś odpuścić, to Iron Mana - chyba, że podobał ci się tom "Upadek i Wzlot".


http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2013/09/moja-opinia-o-marvel-major-events.html

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1484 dnia: Listopad 09, 2016, 01:04:38 pm »
jesteś bardzo niekonsekwentny
Cytat: 8azyliszek
Tak kaszana, ale warto znać jej fabułę, bo ma konsekwencje w komiksach wydanych po niej.
Zasadniczo to masz wyjaśnione co się stało podczas Avengers vs X-Men na początku serii z Marvel Now, które się do tego odnoszą takich jak X-men i Uncanny Avengers,
Spoiler: pokaż
 to że Cyclop zabił Xaviera i jest przez to znienawidzony przez wszystkich, że na świecie pojawiają się nowi mutanci oraz że świat znowu nienawidzi mutantów
. Nic więcej ten event nie wniósł więc przymusowe czytanie go wiedząc że to kaszana jak sam mówisz to pewien masochizm.