Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 01, 2016, 09:00:28 pm »
Tak tak, pal licho dobre wyniki sprzedaży, Hachette się zwinęło to my też kończymy! Strach się bać, co to będzie, co to będzie ;)

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2016, 09:04:31 pm »
@radef
No przecież tak dokładnie było. Wydawali Eternals, 1602, Diabła Stróża, Ultimates - a potem urwali, przestali i nic nie wydawali.
Tylko czy tak było, że wydawali 2 tomy miesiąc, a potem nagle nic? Jak sobie zobaczysz to było to powolne zmniejszanie i usuwanie serii. Eternals wydali też po rocznej przerwie od innych tomów i widocznie wyszło, że Marvela nie warto wydawać.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 01, 2016, 09:08:12 pm »
@UP
Warto zawsze. Tylko wydawać to trzeba umieć.

@Antarii
To piszę - innym wariantem jest to, że gdyby Hachette ostatecznie zakończyło swoje kolekcje komiksowe, to Egmont bez konkurencji, podniósł by ceny. Na skutek tego sprzedaż by mu spadła i z czasem wrócił do jednego tomu rocznie. :D A potem znowu pisał, że Marvela/DC nikt nie kupuje, to nie będzie ich wydawać.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2016, 09:46:32 pm »
Eternals wydali też po rocznej przerwie od innych tomów i widocznie wyszło, że Marvela nie warto wydawać.
Co? Takiego potworka wybrali, by sprawdzić, czy uda im się jakieś jeszcze Marvele sprzedać? Ja się na ten tytuł dałem złapać w kolekcji, ale nie dziwię się, że wiele osób tego nie kupiło poza nią za cenę (wg okladki) o 75% większą.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2016, 08:06:43 am »
8azyl, Egmont ciemieżca  :roll: skad ten pomysl?  Tm-semic nie mial problemy z Egmontem. Mandragora,Amber,JPF,DK az po Muche mogli sibie spokojnie wspolżyc i nawet teraz gdy doszlo wydawnictw dalej jakos sie toczy i kreci. Od 2012 Egi poszerzyl oferte a obecnie jest tego az nadto kazdy kto chcial ukroil kawalek z tortu trykotu a my musimy wybierac. Nie mial bym nic przeciwko temu by Haszet poszerzylo kolekcje o kolejne tomy, a po zakonczeniu weszla kolekcja DC tylko co z tym fantem zrobil by Ciemieżca? Watpie by sie zwineli i zamkneli interes  ;-)

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2016, 08:21:27 am »
Co? Takiego potworka wybrali, by sprawdzić, czy uda im się jakieś jeszcze Marvele sprzedać? Ja się na ten tytuł dałem złapać w kolekcji, ale nie dziwię się, że wiele osób tego nie kupiło poza nią za cenę (wg okladki) o 75% większą.
Eternals wybrali ze względu na nazwisko autora, a i rysownik jeszcze wtedy (tzn. w 2008 roku) miał u nas dobrą passę. Tak więc z marketingowego punktu widzenia był to dobry ruch. Coś jak teraz z Deadpoolem - jest hype na tego bohatera to jedziemy z tym koksem niezależne od poziomu wydawanej historii.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2016, 08:31:08 am »
Koledzy - Bazylowi i tak nie wytłumaczycie. Chłopak żyje w swoim świecie, ma swoje urojenia i nie da się przekonać, że jest inaczej. Wielu próbowało i poległo, nie ma sensu z nim dyskutować. Szkoda nabijać niepotrzebnie posty.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 02, 2016, 08:31:51 am »
Jeśli już to WKKM stała się "motorem napędowym" do wydawania przez inne wydawnictwa większej ilości komiksów. Hachette nie jest Baronem komiksowym na polskim rynku, więc jak kolekcja się zakończy to ewentualnie konkurencja może pokusić się o wydawanie większej ilości nowości. Obstawianie, że po zakończeniu kolekcji inne wydawnictwa przestaną wydawać komiksy lub ograniczą swoją ofertę jest jak wróżenie z fusów. Co poniektórzy traktują Hachette jak jakiś rodzaj bóstwa, gdzie wszystko kręci się wyłącznie wokół kolekcji  :badgrin:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 02, 2016, 01:53:21 pm »
Eternals wybrali ze względu na nazwisko autora, a i rysownik jeszcze wtedy (tzn. w 2008 roku) miał u nas dobrą passę. Tak więc z marketingowego punktu widzenia był to dobry ruch. Coś jak teraz z Deadpoolem - jest hype na tego bohatera to jedziemy z tym koksem niezależne od poziomu wydawanej historii.
Tego się spodziewałem, ale liczyłem na inne uzasadnienie. No cóż, stało się. Cieszmy się, że aktualnie jest inaczej i trzymajmy kciuki, żeby po skończonej, bo kiedyś musi się skończyć, kolekcji pozostałe wydawnictwa zaczną ze sobą mocno rywalizować, by nie skończyło się jak wtedy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2016, 12:04:10 pm »
Wybacz, ale do porządnego wydania to WKKM trochę jednak brakuje. :badgrin:

Dla mnie forma wydania WKKM niczym nie ustępuje New 52 od Egmontu. Komiksy wyglądają tak samo. A WKKM nawet lepiej, bo ich sklejka za okładką ma kadry z komiksów a w Egmoncie jest jednolicie czarna.

No tak - grzbiet to problem jeśli nie zbiera się całości. Ale dzięki temu płaci się 7-10-15 zł mniej za każdy tom. No coś za coś.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2016, 12:19:42 pm »
Co do jakości wydania to zostawię to dla siebie. Bardziej mnie wkurza kompletny chaos w chronologii, i nieprzemyślane wydawanie numerów. Historie podzielone na kilka albumów są porozrzucane na lewo i prawo, niedokończone wątki np. Spider-Man Jadowity, zamiast panoramy lepsze by były tytuły bez zbędnej numeracji, tak aby każdy mógł sobie poukładać według własnego upodobania.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2016, 12:28:20 pm »
@UP
Masz rację i zgadzam się z tobą. Dla mnie też jedynymi wadami WKKM PL były duble i brak chronologii. W UK wydali grzbiety po kolei, to czemu u nas tego zrobić nie mogli?? Ale znowu - z tym już się nic nie da zrobić. Trzeba wytrzymać już to do końca serii (kiedykolwiek on nastąpi). Można by też zbombardować mailami nasze Hachette, by podobnej siary nie robili z MMH kiedy u nas wyjdzie.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 03, 2016, 12:36:17 pm »
Tłumaczyłem Ci to wiele razy: W UK nie wydają po kolei. Grzbiety są co prawda chronologicznie ale tomu juz chronologicznie nie są.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 03, 2016, 12:44:39 pm »
Można by też zbombardować mailami nasze Hachette, by podobnej siary nie robili z MMH kiedy u nas wyjdzie.


Przecież Hachette robi co chce. :badgrin:   My swoje, a oni i tak swoje. Przypomnij sobie jakie było ciśnienie jak ktoś rzucił hasło, że Hachette rozważy propozycję na drugą 60tke. Parę osób się napracowało i nic z tego nie wyszło.

Najpierw to niech wydadzą 120 tomów, na MMH jeszcze długa droga o ile w ogóle wydadzą.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2016, 01:04:48 pm »
Tłumaczyłem Ci to wiele razy: W UK nie wydają po kolei. Grzbiety są co prawda chronologicznie ale tomu juz chronologicznie nie są.

A ja ci już pisałem, że o to mi chodzi - o chronologiczne ułożenie grzbietów, które będzie także w brytyjskiej reedycji. A nie o to by koniecznie w kiosku wychodziły po kolei. Ważne by na półce się zgadzały.