trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 03, 2016, 01:13:14 pm »
Bardziej mnie wkurza kompletny chaos w chronologii
Domyślam się, że gdyby zrobili panoramę tak jak w UK (tak że ludzie raz dostają cycek Hulka, a w następnym numerze lewe oko Spidera) to by ludzie dopiero narzekali na "kompletny chaos w chronologii" :biggrin: .

Wg mnie żadnego (a przynajmniej wielkiego) chaosu nie było. Eventy z continuity było zdaje się przedstawiane wg dobrej linii czasowej (np. najpierw Disassembled, potem New Avengers, a potem SI) - natomiast to że raz były komiksy starsze a raz nowsze - to takie było chyba założenie, które miało na celu urozmaicenie lektury i mnie się to podobało.
Oczywiście mogli (i powinni byli) tomy rozdzielane na częsci puszczać w mniejszej odległości czasowej, bo to rzeczywiście wkurzało.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 03, 2016, 01:34:56 pm »
W sumie faktycznie wielkiego chaosu nie było, raptem po pierwszym tomie WKKM trzeba było poczekać na dalszą część historii prawie dwa lata  :badgrin: Druga geneza poprzedza Mroczną Phoenix, a za chwile mamy Zmierzch mutantów, który chronologicznie wydarzył się jeszcze wcześniej, a na jego kontynuacje poczekamy do 101 tomu.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2016, 01:56:48 pm »

Wg mnie żadnego (a przynajmniej wielkiego) chaosu nie było. Eventy z continuity było zdaje się przedstawiane wg dobrej linii czasowej (np. najpierw Disassembled, potem New Avengers, a potem SI) - natomiast to że raz były komiksy starsze a raz nowsze - to takie było chyba założenie, które miało na celu urozmaicenie lektury i mnie się to podobało.
Ogólne continuity faktycznie zostało zachowane, ale zdarzały się pewne kwiatki jak chociażby Thor: Odrodzenie (t. 8 ), który powinien być między CW a SI. Pamiętam jak wziąłem się za czytanie tego Thora (a był to mój trzeci komiks przeczytany od momentu kiedy w liceum pożegnałem się z komiksami) i zupełnie nic nie zrozumiałem z rozmowy pomiędzy Starkiem a Thorem i o co w ogóle zaczęli się naparzać.
Albo takie Narodziny Venoma (t 5), który powinien być po Secret Wars, czy chociażby X-Men: Schism, z którym wyskoczyli ja Filip z konopi.

Oczywiście mogli (i powinni byli) tomy rozdzielane na częsci puszczać w mniejszej odległości czasowej, bo to rzeczywiście wkurzało.
O, i na to można i trzeba psioczyć. Wystarczy spojrzeć na drugą 60-tkę - co z X-Men, Fantastyczną Czwórką, Venomem i Spider Island? W tym kontekście trzeba uznać wyższość WKKDC (którą niechybnie ujrzymy na naszym rynku  :badgrin: )
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2016, 02:09:07 pm wysłana przez laf »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2016, 02:03:16 pm »
@Mack3 ma rację. Główne eventy prawie do końca pierwszej części Kolekcji szły po kolei. Od Upadku Avengers do Siege. Z małymi wyjątkami typu Impas, Thunderbolts i Syn M.
Ale w drugiej 60-tce jest już kompletny burdel. Dostajemy Shadowland a potem wracamy do Pierwszych Avengers i Misji na Marsa. Schizm mamy przed Krucjatą Dziecięcą. A Fear Itself, Spider Island i Av vs X-Men rozbite po całości. To rzeczywiście jest dla mnie niedogodnością. Ale to jest Hachette - tego nie ogarniesz. :smile:

@laf
+1 za ostatnie zdanie, bo to oczywista oczywistość. :D
I MMH będzie i Dredd i Star Wars Collection. :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2016, 02:08:00 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 03, 2016, 02:16:27 pm »
I MMH będzie i Dredd i Star Wars Collection. :biggrin:
A na koniec żeby życie miało smaczek wydadzą od początku kolekcję z zachowaniem pełnej chronologii, z dobrze dopasowaną panoramą, brakującymi pozycjami, zatrudnią nową wyszkoloną kadrę w BOKu, podadzą na swojej nowej stronie wszystkie tomy w kolekcji normalnie picuś glancuś  :badgrin:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 03, 2016, 02:40:30 pm »
Albo takie Narodziny Venoma (t 5), które powinny być po Secret Wars
Czy ja wiem? Największa nieznajomość wcześniejszej fabuły była w zasadzie podobna do tej przy pierwotnym wydawaniu.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 03, 2016, 03:22:23 pm »
@Mack3 ma rację. Główne eventy prawie do końca pierwszej części Kolekcji szły po kolei. Od Upadku Avengers do Siege. Z małymi wyjątkami typu Impas, Thunderbolts i Syn M.
Ale w drugiej 60-tce jest już kompletny burdel. Dostajemy Shadowland a potem wracamy do Pierwszych Avengers i Misji na Marsa. Schizm mamy przed Krucjatą Dziecięcą. A Fear Itself, Spider Island i Av vs X-Men rozbite po całości. To rzeczywiście jest dla mnie niedogodnością. Ale to jest Hachette - tego nie ogarniesz. :smile:

Impas to raczej osobny komiks, trudno go zakwalifikować nawet jako luźne preludium do ciągu eventów zaczynającego się od Upadku Avengers (gdyby trzymać się stricte tej zasady trzeba by każdy komiks późniejszy wydawac po wcześniejszym, a to - jak napisałem - byłoby zupełnym zaprzeczeniem idei kolekcji). Thunderbolts - po SI a przed Siege - chyb atak jak powinno być? Syn M po rodzie M (mozna go było dać pewnie przed SI, ale to w zasadzie też raczej komiks "luźny", nie wpisujący się w ciag eventów).


Przyznam, że na drugą 60 specjalnie nie patrzyłem, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że w większości też jest OK - zaczynają od Pierwszych Avengers (po Siege), potem jest Fear Itself, Battle Scars, Spider Island i na koniec AvX.
Shadowland nie czytałem, ale czy ma on jakiekolwiek znaczenie dla Pierwszych Avengers i Misji na Marsa? Shizm pewnie rzeczywiście mógł być po Krucjacie Dziecięcej, ale tego też nie czytałem więc też nie wiem czy mocno się one wiążą ze sobą.
Największą niekonskewencją jest chyba rzeczywiście wymieniony przez lafa Thor.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 03, 2016, 04:38:30 pm »
http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/02/wkkm-co-dalej.html

Avengers vs X-Men t.1 wyjdzie przed 1 tomem Spider Island, a potem drugi tom przed 2 tomem SIsland. Więc niezbyt halo.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 03, 2016, 05:05:01 pm »
http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/02/wkkm-co-dalej.html

Avengers vs X-Men t.1 wyjdzie przed 1 tomem Spider Island, a potem drugi tom przed 2 tomem SIsland. Więc niezbyt halo.


Bazyliszku ale przecież AvX to totalna kaszana :


http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2013/09/moja-opinia-o-marvel-major-events.html


Jako Twój wierny fan upewnij mnie, że nie warto na to czekać bo teraz to już sam nie wiem


Ale po tym co napisałeś na blogu :



Cytat: 8azyliszek
Wyraźnie widać jakie skutki ma brak w Marvelu postaci typu Batman, który ratuje wszystkich na końcu.


posłucham się i kupię w to miejsce jakiegoś Batmana !

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 03, 2016, 05:10:51 pm »
@UP
Dobra, ale nie Batmana z N2, bo ten jest słaby jak sik pająka. Jedyny prawdziwy Batman to ten sprzed resetu. Np niedługo będzie komiks B&S: Supergirl - to jest fajny Gacek.

Tak - Av vs X-Men jest słabe i głupie. Robi
Spoiler: pokaż
z Cyclopsa drugiego Magneto, a cała wojna jest bezsensowną naparzanką między dobrymi postaciami. I jeszcze wróciły śmierdzące mutanty na Ziemię, a przecież idealnie rozwiązano ten problem w House of M.

Ale co ja zrobię, że mimo wszystko jest to ważny event, wpisany w kanon i komiksy z Marvel Now się do niego odnoszą. Nie trzeba może go kupować, ale fabułę raczej znać trzeba.

@DOWN
Dalej podpisuję się pod tym tekstem - ten event to zło. Nie udał się.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2016, 05:18:39 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 03, 2016, 05:12:03 pm »

Bazyliszku ale przecież AvX to totalna kaszana :


http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2013/09/moja-opinia-o-marvel-major-events.html


Dobre. Nie znałem tego wpisu. Niezła ta czarna lista :smile:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 04, 2016, 08:37:56 am »
Thunderbolts - po SI a przed Siege - chyb atak jak powinno być?
No niekoniecznie - Thunderbolts powinni być po CW, ale przed SI.
A zresztą https://www.facebook.com/notes/100910980095015/ jakby ktoś jeszcze tego nie znał to proszę bardzo.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 06, 2016, 07:24:01 pm »
Nom tego Zimowego Żołnierza nie jest łatwo dostać. Dobrze ze mogłem go przeczytać na gorąco ;] Chyba najlepszy Kapitan jaki u nas wyszedł. Choć nie miałem jeszcze w rekach Wojny Domowej ale to juz bardziej Avengers ;] Jakby była możliwość i na tej Olimpi by kto przyuważył za dobry grosz to z chęcią bym odkupił ,dokładając na czteropak ,nie przepłacając jak na Allegro ;]

Zgadzam się. W sumie ten Zimowy Żołnierz to chyba jedyny porządny stand alone Kapitana jaki wydano po polsku. No jest jeszcze Tajne Imperium, ale to klasyk, więc jest poza kategorią. Drugi dobry to ten z Mega Marvela. Wybraniec, Nowy Porządek i Poległy Syn to gnioty.

W sumie teraz na Allegro pojawiło się parę nie tak złych ofert. Ale nie chce mi się płacić 40 zł za pierwszy tom (drugi już mam), na który składają się prawie same flashbacki. I to na dodatek z niemieckim czołgiem Pantera w listopadzie 1942 roku. Co było niemożliwe, bo one weszły do walki w lipcu 1943 roku. Trzeba tam było dać Tigera albo Panzer IV.

http://allegro.pl/wkkm-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-na-sztuki-i6030827166.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 07:27:53 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 06, 2016, 07:59:56 pm »
Ale nie chce mi się płacić 40 zł za pierwszy tom (drugi już mam), na który składają się prawie same flashbacki.

To wykracza poza moje zdolności pojmowania... żeby jeszcze flashbacki powtórzone ze starych numerów to ok, mógłbym to zrozumieć. Ale tak... nie ogarniam tej wypowiedzi, szczególnie w kontekście II tomu  :shock:

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 06, 2016, 08:25:40 pm »
. Ale tak... nie ogarniam tej wypowiedzi, szczególnie w kontekście II tomu  :shock:
Pogódź się z tym, że 8azyliszek jest nieogarnialny.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.