Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 325046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 10, 2016, 07:13:13 pm »
Ja zgłaszałbym reklamację. Cenię swój portfel i za takie pieniądze nie postawiłbym bubla w domu. Kolekcję z panoramą traktuję jako jeden produkt. I przy określonej cenie łącznej oczekiwałbym określonej jakości. Mimo wszystko. Ale kończę OT.


Niby racja, ale weź pod uwagę, że w momencie premiery kolekcji oferowała ona amerykańskie komiksy w przystepnych cenach (tj: tanio). To zły Egmont obniżając ceny swoich wydawnictw spowodował, że teraz uważasz ją za towar luksusowy. Poza tym manipulujes trochę pisząc o "okreslonej cenie łącznej". Nikt nigdzie nie oferował Ci zakupu całej kolekcji jako calości. Na początku nie wiedziałeś ani ile będzie tomów, ani co w nich będzie. A teraz, kiedy już wiesz, co było w pierwszych, to nie możesz ich kupić. Za każdy tom płaciłeś osobno. Jedynie w prenumeracie mogłeś zapłacić... Hmm. Nie wiem.
No własnie za ile właściwie można zapłacić w prenumeracie z góry?

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 10, 2016, 07:50:57 pm »
Przecież od samego początku było zapowiedziane, że tomów będzie kilkadziesiąt i będą miały panoramę na grzbiecie. Zatem ile by ich nie było docelowo miały tworzyć jedną całość. I teraz chodzi o to jak ta całość zostanie wykonane w praktyce. Albo solidnie albo byle jak. To chyba oczywiste. Naturalnie nie każdy musi kupować wszystko jak leci, ale to nie jest chyba powód dla którego jakiś element produktu końcowego - w tym wypadku owa panorama - może zostać wykonany byle jak.
A co do ceny: nie interesuje mnie w tym momencie cena jednostkowa i to, czy ona jest wyższa/niższa w stosunku do innych wydawnictw. Nie interesuje mnie, czy określimy kolekcję mianem "luksusowej", czy też nie.
Skoro 3 lata temu 40 złotych za tom to było tanio, to wykonanie ma prawo stać się byle jakie? Zresztą uważam, że dzisiaj jest tak samo tanio jak w dniu premiery - kolekcja nie stała się nagle bardziej luksusowa z tego powodu, że publikuje się MN albo mniej luksusowa z powodu droższego DC Deluxe; w jej wypadku relacja "jakość-cena" jest cały czas dokładnie taka sama.
Przyznaję uczciwie: nie rozumiem Twojego toku myślenia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 10, 2016, 08:12:47 pm »
Po prostu drukarnia, gdzie drukowane są WKKM ma tyle zleceń, że aby wyrobić się ze wszystkimi na czas, panowie od obsługi maszyn przymykają oka na pozornie niewielkie doskonałości.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 10, 2016, 08:35:08 pm »

Przyznaję uczciwie: nie rozumiem Twojego toku myślenia.


Dajmy temu spokój, bo ja Twojego też nie rozumiem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 10, 2016, 08:46:36 pm »
Tomy są drukowane na bieżąco. Nie ma więc możliwości, żeby nie było różnic między nimi. Co innego gdyby mieli całość (wszystkie 120 tomów w 2012 roku w nakładach po kilka tyś.). Ale tak nie jest.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 10, 2016, 09:19:50 pm »
Ja nie widzę większych problemów ze strony H. - zdarzyły się mniejsze, większe w topy, ale nikt nie został pokrzywdzony, gdy się zgłosił do nich. Każda sprawa, która została zgłoszona została rozwiązana, więc jak dla mnie jest bardzo dobrze, jeżeli chodzi od tej strony. Może ktoś jednak nie jest zadowolony, bo musi odsyłać tom na swój koszt, ale to też można łatwo załatwić i się dogadać. Trochę podzwonić, trochę pogadać i wszystko można załatwić......oprócz dodruków pierwszej sześćdziesiątki.
Problem byłby, gdyby nie wymieniali tomów i wyłożyli na to, aby nanieść poprawki, a to, że niektórzy odpuszczają i mają nierówne panoramy, to ich wina. Trochę gorące głowy i panikarze - w tym ja -czasem niepotrzebnie się nakręcają, by za chwile ochłonąć i wszystko gra i buczy.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 10, 2016, 09:44:11 pm »
Reklamowałem i odsyłałem "poprzestawianych" X-Men. Na własny koszt. Chyba nie mam "tego czegoś"...  :doubt: Albo jednak nie można się dogadać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 10, 2016, 10:08:17 pm »
oprócz dodruków pierwszej sześćdziesiątki.
tu się im pewnie licencja skończyła.

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 10, 2016, 10:35:39 pm »
Hachette wymieniło mi wszystkie komiksy z wadami jakie dostałem na swój koszt - bez wysyłki reklamowanego tomu. Bardzo pro kliencka postawa, jedyne na co można narzekać to informacja o kolejnych tomach ale co do reszty to w tej cenie komiksu, nie miałem zastrzeżeń.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 11, 2016, 03:50:42 am »
Przy tym Zmierzchu Mutantów ze skopanym grzbietem, Hachette zwróciło mi kasę także za przesyłkę, tego uszkodzonego tomu. Dlatego trzeba pytać i się dowiadywać. Imperialnych nie chciało mi się odsyłać. A panorama i tak jest skopana od pierwszego numeru, gdyż nie jest chronologiczna. Co nie zmienia faktu, że jest bardzo ważna i nie powinna być drukowana "na oko".

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 12, 2016, 07:46:03 pm »
Ten nowy Deadpool juz zniknal z gildii po 2 dniach od premiery, szalenstwo. Ten tom wkkm bedzie chyba jednym z najwiekszych hiciorow sprzedazowych calej kolekcji. Ciekawe czy haszet zrobi blyskawiczny dodruk  :razz:
pzdr
ps jak tak dalej pojdzie deadpool doczeka sie osobnej serii w Polsce  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 12, 2016, 08:24:04 pm »
@UP
Już jest - w Marvel Now od Egmontu. Ale teraz widzimy dlaczego w Niemczech wydano aż tyle tomów z Dedpoolem. Pewnie też szły jak woda, bo brak jest nam regularnej serii z tym superaśnym bohaterem. Teraz naprawdę liczę, że po 120 numerze nasza Kolekcja zostanie przedłużona i dostaniemy resztę Deadpooli.

Fajnie się takie rzeczy na Gildii czyta. :)

"no jaja se robicie??? jestem stalym klientem, regularnie u was kupuje, umiescilem te pozycje w koszyku mialem dzis zrobic wplate a wy usuneliscie ten tytul z mego koszyka, co to ma byc? a teraz niedostepny!!! to po cholere ten koszyk??? napiszcie wytluszczonym drukiem, ze koszyk g...o znaczy i ze jak ktos chce zarezerwowac sobie jakis tytul to niech tego nie robi, bo w waszym sklepie to niemozliwe. zebym wiedzial wczesniej, ze g...o znaczy,to bym inaczej postapil, a tak teraz zostalem z reka w nocniku, jestem doslownie wsciekly! nieladnie i nieprofesjonalnie, az dziw bierze..."

Ktoś tu jeszcze będzie wyśmiewał moją metodę, by pędzić rano, bladym świtem do kiosku i kupować sobie własny egzemplarz jak najszybciej? :) Jak tak dalej pójdzie to pójdą wszystkie egzemplarze, nawet te z błędem na grzbiecie. Ale to jest szaleństwo. Jakiś cwaniak sprzedaje ten numer po 60 zł na Allegro. A ludzie biorą! Może sam bym tak zrobił? :)
http://allegro.pl/wkkm-86-deadpool-wojna-wade-a-wilsona-nowy-i6048395087.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 08:44:51 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 12, 2016, 09:33:42 pm »
Ale to jest szaleństwo. Jakiś cwaniak sprzedaje ten numer po 60 zł na Allegro. A ludzie biorą! Może sam bym tak zrobił? :)
http://allegro.pl/wkkm-86-deadpool-wojna-wade-a-wilsona-nowy-i6048395087.html
Wiesz, ja bym z resztą tomów nie ryzykował, ponieważ jak może sam widzisz, jest wiele tomów, które spokojnie można dostać na Allegro poniżej okładkowej. Deadpool to tylko wyjątek.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 12, 2016, 09:46:28 pm »
Adro: "Ten tom wkkm bedzie chyba jednym z najwiekszych hiciorow sprzedazowych calej kolekcji."

Nie zdziwię się. W trzech punktach dystrybucji w których zwykle nie miałem problemu z dostaniem tej kolekcji tym razem zeszło jeszcze przed południem. Do jednego z nich dowieźli dopiero w piątek i to ledwie jeden egzemplarz.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 12, 2016, 10:17:22 pm »
Ale teraz widzimy dlaczego w Niemczech wydano aż tyle tomów z Dedpoolem.
A mimo to nie mają jeszcze "Wojny Wade'a Wilsona". Domyślam się, że pojawi się dopiero za miesiąc.