Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 327904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adaiowca

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 21, 2016, 10:05:51 am »
Witam,
na pewno trafiłam na dobry wątek, tylko czy ktoś zechce pomóc :) ?
chciałabym zrobić wnękę w ścianie na całą kolekcję tzn na te 120 nr które są już PL potwierdzone,
czy ktoś wie ile to będzie mieć dokładnie długości??? muszę rozsunąć drzwi między pokojami w budowanym domu i teraz albo nigdy :D
   

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 21, 2016, 10:28:45 am »
Problem w tym, że te 120 tomów nie jest oficjalnie potwierdzone.
P.S. Gdybym miał Twój dylemat, grzebałbym/pytałbym (o długość) u Brytoli. Forum albo ichni wydawca.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 21, 2016, 10:41:52 am »
Witam,
na pewno trafiłam na dobry wątek, tylko czy ktoś zechce pomóc :) ?
chciałabym zrobić wnękę w ścianie na całą kolekcję tzn na te 120 nr które są już PL potwierdzone,
czy ktoś wie ile to będzie mieć dokładnie długości??? muszę rozsunąć drzwi między pokojami w budowanym domu i teraz albo nigdy :D
   

I to jest dopiero fanka - ustawia ściany pod WKKM :) Wieczorem zmierzę swoją półkę, którą robiłem pod orientacyjny wymiar 130 tomów (w razie, gdyby chcieli dodatkowymi tomami dokończyć panoramę, która na dzień dzisiejszy wygląda na tak wykadrowaną, że 120 tom nie zamknie całości) i dam znać. Ale ja zrobiłem to tak, że zmierzyłem ile ma 65 tomów, a potem to po prostu po chamsku podwoiłem :) Mniej więcej powinno się zgadzać, ew. możesz zrobić zapas tak z 5-6 cm. 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 21, 2016, 11:04:29 am »
@adaiowca
175 cm to minimum. Choć dla pewności daj 2 metry.

Moja półka ma 145 cm i 120 numerów się nie zmieści. Nie wiem nawet czy zmieści się lekko ponad 100 numerów które zamierzam mieć. Też raczej nie. Dlatego ja już wykopałem swoją wnękę i teraz pozostaje mi ją tylko obmurować i otynkować. :D :)


Offline adaiowca

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 21, 2016, 11:23:21 am »
hmm, czyli to nie potwierdzone... szkoda... tak tylko przejrzałam wątek, zupełnie nie moje tematy, ale chłop zbiera a ja szukam na to godnego miejsca... fajnie by wyglądało we wnęce ściennej, obudowanej grubą ramą z drewna lub czarna i podświetlone, tyle ze musi być zrobione na styk długości, chociaż mniej więcej.


Ok, super :smile: proszę o zmierzenie półki :smile: w sumie 5-6 cm może faktycznie nie robi różnicy i jak już była by całość zabrałabym się za zrobienie półki we wnęce na ścisk.

chyba trochę za nisko to wyszło, no i pewnie te postacie z plakatów nie pasują ale jak już będę wybierać to dokształcę się kto i co ma tam być :wink:

Offline adaiowca

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 21, 2016, 11:28:25 am »
8azyliszek, kurcze, dwa metry to dużo... no nic będę myśleć :)

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 21, 2016, 11:37:54 am »
Witam,
na pewno trafiłam na dobry wątek, tylko czy ktoś zechce pomóc :) ?
chciałabym zrobić wnękę w ścianie na całą kolekcję tzn na te 120 nr które są już PL potwierdzone,
czy ktoś wie ile to będzie mieć dokładnie długości??? muszę rozsunąć drzwi między pokojami w budowanym domu i teraz albo nigdy :D
   

Na razie trzeba liczyć ok 200 cm, sam mam półkę pod kolekcję w szafie robionej na zamówienie, przy początkowym założeniu że miała być 60 w kolekcji - 120 cm wystarczyło na 71 tomy, :/

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 21, 2016, 11:59:05 am »
8azyliszek, kurcze, dwa metry to dużo... no nic będę myśleć :smile:

Daj po najdłuższą wnękę jaką możesz. Miejsce na komiksy zawsze się przyda. Obecnie nie ma czegoś takiego jak "za dużo miejsca na komiksy. :)


Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 21, 2016, 12:13:28 pm »
Wyczepisty telewizor :D

Offline adaiowca

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 21, 2016, 12:17:18 pm »
Daj po najdłuższą wnękę jaką możesz. Miejsce na komiksy zawsze się przyda. Obecnie nie ma czegoś takiego jak "za dużo miejsca na komiksy. :smile:

no fajnie to wygląda :D, u nas na razie pochowane w półkach wiec żadnego efektu i wrażenia ;)

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 21, 2016, 02:03:42 pm »
chyba trochę za nisko to wyszło, no i pewnie te postacie z plakatów nie pasują ale jak już będę wybierać to dokształcę się kto i co ma tam być :wink:

Fajnie tylko jakoś nie za bardzo proporcje zachowane w tym projekcie, rozstaw między drzwiami wychodzi 1,75 optymistycznie mówiąc więc nie wejdzie ;)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 21, 2016, 06:22:44 pm »
Ok, zmierzyłem i moja półka ma 210 cm wolnego między ściankami do wypełnienia WKKM. To powinno starczyć na 120 tomów + zostanie trochę wolnego. Więc tyle załóż, jeżeli masz możliwość.

Dodatkowo u siebie zrobiłem dwa poziomy tej półki z zamysłem późniejszego wykorzystania do MMH - jeżeli się ukaże.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 21, 2016, 06:35:31 pm »
Pic's or didn't happend. :) Zrób fotę i pokaż jak to wygląda u ciebie.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 21, 2016, 07:28:55 pm »
Już kiedyś wrzucałem. Ale ostatnio dodałem kątowniki, bo półka zaczęła się wyginać wzdłuż przekroju, no i doszło kilka tomów, więc teraz to lepiej wygląda.



Cała półka to ponad 2,1 m. Ciężko to było skadrować... :)
 

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 21, 2016, 07:35:32 pm »


Cytuj
Panorama is Everything!

Don't care about Panorama  :cool: :cool: :cool: :cool:

Znowu przełożyłem kolekcje. Wymieniłem miejscami z grami. Fotka robiona jakiś czas temu więc jeszcze bez Wojny Wade'a Wilsona i marcowych Marvel NOW
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2016, 07:39:19 pm wysłana przez bogi1 »

 

anything