Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 327358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 01, 2016, 01:59:40 pm »
Eh - jak jeszcze zostanie coś, chyba poproszę kuzynkę by dokupiła mi te dwa słabe tomy (49 i 50) na Olimpii.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 01, 2016, 02:21:31 pm »
Eh - jak jeszcze zostanie coś, chyba poproszę kuzynkę by dokupiła mi te dwa słabe tomy (49 i 50) na Olimpii.
Przedwiecznych osobiście polecam (może poza rysunkami), w szczególności, że porusza istotny kontekst w marvelowskiej historii.
Natomiast Czarną Panterę omijaj z daleka, nawet jeśli będzie dostępna za 10 zł (pamiętaj, każda złotówka się liczy - nie to, że się nabijam; sam jestem wyznawcą tej koncepcji).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 01, 2016, 02:56:41 pm »
@UP
Niby się liczy, ale miałbym tą nogę Spider-Mana. ;)
Oba komiksuy czytałem i Astonishing Thora też. I wiem, że wszystkie trzy są słabe (Thor ma fajne rysunki). Ale to zapełnienie luk w Kolekcji coraz bardziej kusi. Im się więcej tych tomów ma, tym chce się mieć ich jeszcze więcej. :D

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 02, 2016, 08:38:48 am »
Ciekawostka z wiki

Cytuj
In March 2016 a test run was launched in Romania under the title Colecţia Oficială de Romane Grafice Marvel. It is currently unknown if or when the collection will continue.

Kolejny kraj

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 02, 2016, 08:47:54 am »
No tak, ale MMH było testowane w Czechach w listopadzie (@Gmork nie kupił żadnego tomu :) ) i do dziś tam nie ruszyło. Alew czekam i z przyjemnością patrzę jak Hachette opanowuje Europę. Czekam na kolejne edycje i WKKM i MMH. A także na kolejne kraje do których wkroczy Eaglemoss. Kolekcje rządzą w Europie. :)

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 02, 2016, 08:48:29 am »
To co napisał Garf było fajnie wyjaśnione w tomie 49 WKKM Przedwieczni.
Dokładnie tak ale brakuje małej informacji w konkretnym tomie, albo nawet odwołania do Przedwiecznych. Mała rzecz a cieszy.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:17:18 am »
No tak, ale MMH było testowane w Czechach w listopadzie (@Gmork nie kupił żadnego tomu :) ) i do dziś tam nie ruszyło. Alew czekam i z przyjemnością patrzę jak Hachette opanowuje Europę. Czekam na kolejne edycje i WKKM i MMH. A także na kolejne kraje do których wkroczy Eaglemoss. Kolekcje rządzą w Europie. :)
Hachette opanowuje Europę? Chyba zauważyli, że w Europie Śr-Wsch jest większy popyt niż podaż komiksów superboterskich. Miną 3-4 lata i mogę się założyć, że Kolekcja Hachette nadal będzie istniała, ale nie licz na komiksy superbohaterskie w ich ofercie. Jak pisałem tysiąc razy, Kolekcja Hachette to nie jest wydawnictwo komiksowe, to wydawnictwo kolekcyjne, wychodzi że komiksy dobrze się sprzedają, to wydajemy, ale popyt spada, to przerzucamy się np. na kolekcję książek historycznych. Kiedyś Deaostini wydawał "Disney Komiks" (komiksy będące adaptacjami filmów), kolekcja się skończyła, od tego czasu nie wydał żadnego komiksu. Egmont to wydawnictwo książkowe z działem komiksowym, a pozostałe wydawnictwa działające na rynku to wydawnictwa komiksowe, oni nagle nie powiedzą "kończymy i wydajemy książki historyczne".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:21:39 am »
Hachette swoją kolekcją zapycha rynek, księgowi H. widzą że WKKM tom 98 zarabia 30% tego co tom 6-ty, więc zwija manatki i sprzedaje to samo w innym kraju :)

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 02, 2016, 12:03:19 pm »
Hachette swoją kolekcją zapycha rynek, księgowi H. widzą że WKKM tom 98 zarabia 30% tego co tom 6-ty, więc zwija manatki i sprzedaje to samo w innym kraju :)
Nie przesadzajmy, ale to co napisałeś, odnośnie 30% sprzedaży co 6-ty to jest to jak najbardziej możliwe i powiem więcej, skalkulowane przez Hachette. Kolekcje na tym polegają, trzeba na początku dotrzeć do jak największego grona odbiorców, a potem liczyć, że będą cały czas kupować. Oczywiście w przypadku składania modelu statku zmiana sprzedaży kolejnych tomów jest nikła, to w przypadku kolekcji książek z każdym tomem ubywa jakiejś części kupujących (oczywiście trzeba brać pod uwagę wachnięcia wynikające ze sprzedaży w Empikach, ale ogólnie tendencja jest spadkowa). Ale najważniejsze jest pytanie - czy Hachette nadal osiąga na serii taki zysk, żeby opłacało im się to wydawać?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 02, 2016, 03:38:36 pm »
To ja trochę nie na temat. Przeczytałem wczoraj "Spider-Man No More!" i jestem przeszczęśliwy. Lektura tego tomu to jak powrót do lat szczenięcych z wczesnym TM-Semic. Żadnych wiekopomnych wydarzeń, o których za kwartał nikt nie będzie pamiętać, żadnych apokaliptycznych zagrożeń dla całego wszechświata, które zostaną powstrzymane za minutę dwunasta tylko Spidey i jego starzy znajomi z "ulic NY".
Bujanie się na pajęczynie, przekomarzanie z J.J.J., docinki pod adresem przeciwników, perypetie z dziewczynami, normalnie sielanka lat 60-tych. Brakowałoby chyba tylko The Beach Boys (gdyby rzecz jasna działali na terenie Big Apple).
Po tych wszystkich równie wielkich co dętych Bendisowych "końcach świata" to jest prawdziwa odtrutka. Nie wiem. Może przemawia przeze mnie wyłącznie sentyment do tego typu historii, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się klimat "sąsiedzkiego" Pająka, niż globalne/kosmiczne troski jakichś tam Avengers...
I nawet strzelający laserami Kraven nie potrafił popsuć frajdy z lektury klasycznych przygód Parkera. Takiego Pająka to rozumiem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Fanatyk_2004

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 02, 2016, 04:55:21 pm »
To ja trochę nie na temat. Przeczytałem wczoraj "Spider-Man No More!" i jestem przeszczęśliwy. Lektura tego tomu to jak powrót do lat szczenięcych z wczesnym TM-Semic. Żadnych wiekopomnych wydarzeń, o których za kwartał nikt nie będzie pamiętać, żadnych apokaliptycznych zagrożeń dla całego wszechświata, które zostaną powstrzymane za minutę dwunasta tylko Spidey i jego starzy znajomi z "ulic NY".
Bujanie się na pajęczynie, przekomarzanie z J.J.J., docinki pod adresem przeciwników, perypetie z dziewczynami, normalnie sielanka lat 60-tych. Brakowałoby chyba tylko The Beach Boys (gdyby rzecz jasna działali na terenie Big Apple).
Po tych wszystkich równie wielkich co dętych Bendisowych "końcach świata" to jest prawdziwa odtrutka. Nie wiem. Może przemawia przeze mnie wyłącznie sentyment do tego typu historii, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się klimat "sąsiedzkiego" Pająka, niż globalne/kosmiczne troski jakichś tam Avengers...
I nawet strzelający laserami Kraven nie potrafił popsuć frajdy z lektury klasycznych przygód Parkera. Takiego Pająka to rozumiem.


Jeszcze się nie zabrałem za czytanie, ale kartkując tak jak mówisz sentyment czasów tm-semic wrócił :) Kochałem taki styl rysowania :) I tak jak mówisz też wolę takie klimaty niż jakieś eventy, przez kilkanaście serii...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 02, 2016, 05:43:55 pm »
To ja trochę nie na temat. Przeczytałem wczoraj "Spider-Man No More!" i jestem przeszczęśliwy. Lektura tego tomu to jak powrót do lat szczenięcych z wczesnym TM-Semic.

Też miałem radochę ze "Spider-man No More". W moim przypadku jednak sentyment odsyłał nie tyle do najwcześniejszych Semiców (te 1990-91 poznałem dopiero później) a do mojego pierwszego spotkania ze Spider-manem, czyli do serialu "Spider-man and His Amazing Friends" (ktoś kojarzy kiedy to było pierwszy raz w polskiej TV?). Atmosfera była faktycznie podobna.

I nawet strzelający laserami Kraven nie potrafił popsuć frajdy z lektury klasycznych przygód Parkera. Takiego Pająka to rozumiem.

W życiu bym nie pomyślał, że doczekam wydania u nas wiekopomnego komiksu, w którym Kraven robi "ZTAK!" z sutów.

W takich sytuacjach jak zawsze budzi się we mnie skowyt: "Coście, patałachy, zrobili ze Spider-manem po 2007" Po "One More Day" nie mogę znieść mojego bohatera dzieciństwa, czy to we własnej serii, czy to w tytułach zespołowych...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 02, 2016, 06:40:43 pm »
W życiu bym nie pomyślał, że doczekam wydania u nas wiekopomnego komiksu, w którym Kraven robi "ZTAK!" z sutów.
Już chyba w Essentialach od Mandragory strzelał z sutów na czarno i biało  :smile:

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 02, 2016, 07:36:14 pm »
Żadnych wiekopomnych wydarzeń, o których za kwartał nikt nie będzie pamiętać, żadnych apokaliptycznych zagrożeń dla całego wszechświata, które zostaną powstrzymane za minutę dwunasta tylko Spidey i jego starzy znajomi z "ulic NY".
Po tych wszystkich równie wielkich co dętych Bendisowych "końcach świata" to jest prawdziwa odtrutka. Nie wiem. Może przemawia przeze mnie wyłącznie sentyment do tego typu historii, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się klimat "sąsiedzkiego" Pająka, niż globalne/kosmiczne troski jakichś tam Avengers...
Idealnie podsumowałeś moje odczucia w tym temacie. Super się to czytało, Pająk porzucony na zaśnieżonym dachu, te podchody Patcha, MJ, która wyglądała, jakby domyślała się jego podwójnej roli (tak sobie mówię). Przy tych wszystkich współczesnych gmatwaninach, które Marvel wymyśla, mi na długo wystarczyłyby właśnie takie historie, nawet jeśli tam też jest dużo syfexu, jak mówią niektórzy użytkownicy tego forum.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2016, 07:39:26 pm wysłana przez rzem »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 02, 2016, 08:00:28 pm »
To ujęcie na dachu przypomniało mi podobne, które było w Clone Sadze, właśnie z TM Semiców chyba. Albo genialne odwzorowanie tego wszystkiego w serialu Spectacular Spider-Man, gdzie Pajączek też tak leżał, gdzie był Patch i Toombstone jako Big Man, bo do Kingpina Sony nie miało wtedy praw. Kro tego nie widział, top gorąco polecam piękne 2 sezony. Serce się kraja, jak teraz Disney męczy tą bajkę dla przedszkolaków czyli Ultimate Spider-Mana. Jest lepiej niż w pierwszych 2 sezonach, ale to dalej nie jest poziom TASa czy SSM.

O tym, że Romita Senior świetnie się spisał i że kocham kłótnie z JJJ już pisałem.