trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 25, 2016, 11:06:37 pm »
Skoro tej historii nie da się czytać bez "New Avengers" i "Avengers", to to byłby ich najgorszy ruch. Jeśli coś takiego zrobią, to raczej podzielą całość na 4 tomy, gdzie wszystko będzie już uporządkowane w kolejności czytania.
W trzech spokojnie a może by i upchali do dwóch po 252 strony. Ale nie wybiegajmy tak w przyszłość  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 26, 2016, 05:50:51 am »
Janku - Zwykle zawartość tomu WKKM waha się miedzy 5 a 8 zeszytami. Dlatego nie ma co liczyć np na Age of Ultronczy 10 zeszytów Hawkeya w jednym tomie. :) Też liczę, że u przedłużenie poza 121 tom WKKM u nas, to nie będzie tylko Marvel Now.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 26, 2016, 06:21:42 am »
Oczywiście u nas musiałyby być jakieś zmiany co do numerów, skoro Egmont już to wydał.
Taa... zmiana, wątpię. Pamiętam jak uzupełniałem ankietę dołączoną do pierwszego tomu kolekcji i było pytanie "co byś zmienił w niej" i napisałem że chciałbym aby pominięto duble (i wiem że nie tylko ja tak pisałem) ostatecznie wszystkie duble się pojawiły, więc zmian to nie będzie. Hachette wyda to co każe im centrala. Czy to pseudo "wydawnictwo" posłuchało kiedykolwiek czytelników, nawet prezentowane listy z tytułami które mogły by się ukazać w drugiej 60 olali. Będą jakieś kosmetyczne zmiany, jak poprzednio i tyle.

Ewentualnie kupowałbym znowu tylko numery niezdublowane.
8azyliszek to może sprzedaj od razu duble (i nie kupuj następnych dubli) bo jak to się ma do twojego credo "Panorama is Everything!"?
 
Teraz tylko decyzja Eagelmoss i można mieć banana na twarzy cały czas. :smile:
Taa.....

Janku - Zwykle zawartość tomu WKKM waha się miedzy 5 a 8 zeszytami. Dlatego nie ma co liczyć np na Age of Ultron czy 10 zeszytów Hawkeya w jednym tomie.
Ale wydania Hachette to oryginalne wydania zbiorcze, więc będą te 5 zeszytowe które daje teraz Egmont (chyba że będzie to jakiś event np.  Age of Ultron)

Też liczę, że u przedłużenie poza 121 tom WKKM u nas, to nie będzie tylko Marvel Now.
Czytaj wyżej, będzie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 06:28:03 am wysłana przez mkolek81 »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 26, 2016, 06:24:39 am »
Janku - Zwykle zawartość tomu WKKM waha się miedzy 5 a 8 zeszytami. Dlatego nie ma co liczyć np na Age of Ultronczy 10 zeszytów Hawkeya w jednym tomie. :) Też liczę, że u przedłużenie poza 121 tom WKKM u nas, to nie będzie tylko Marvel Now.
8azyliszku, nie liczą się zeszyty, a liczba stron. Jeżeli 10 zeszytów zajmuje np. 220 stron, to bez problemu Hachette tak to wyda (chyba, że oryginalnie ukazało to się jako 2 5-zeszytowe, jak to zwykle bywa).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 26, 2016, 06:44:34 am »
No właśnie - 5 zeszytowych albumów wiadomo, że nie lubię. :) Wiadomo, że większość tomów będzie powtórzona z UK. Ale jakieś różnice w edycjach są. My nie dostaliśmy Kapitana Brytanii, Niemcy dołożyli sobie Deadpoole.

Najwyżej znowu będę pomijał duble. Nie mam Kapitanów Ameryk z pierwszej 60-tki, Eternala, Z jak Zagłada, Black Panther i podobnych słabszych i jakoś żyję. Problemem byłoby gdyby nasza edycja była wypełniona Marvel Now, które ostatnio wydał Egmont. Ale o tym dowiemy się w lipcu 2017 roku, po 120 numerze.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #425 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:17:14 am »
Problemem byłoby gdyby nasza edycja była wypełniona Marvel Now, które ostatnio wydał Egmont. Ale o tym dowiemy się w lipcu 2017 roku, po 120 numerze.

Jak patrze na ta listę
https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_NOW!
oraz tą:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marvel_NOW!
to dostaliśmy już większość ważniejszych serii z początku Marvel Now, a wątpię aby Hachette, zrezygnował z wydania tych najważniejszych oraz eventów (a 3 z nich będą w tym roku Era Ultrona; Nieskończoność; X-Men: Bitwa Atomu)
Ci którzy kupują WKKM i Marvel Now od Egmontu powinni szykować się jednak na dużą ilość dubli.

All-New Marvel NOW! zaczyna się po Nieskończoność, więc kolejne serie już czekają na wydanie.


Nie mam Kapitanów Ameryk
Jeśli nie masz dwóch cześć Zimowego Żołnierza to żałuj bo to najlepszy solowy Kapitan Ameryka jaki czytałem i warto go mieć (resztę możesz odpuścić).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 07:50:00 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #426 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:32:12 am »
Myślicie, że polski oddział Hachette w ogóle będzie brał pod uwagę, że po 120 tomie WKKM może zacząć się mocno dublować z jeszcze ciepłymi wydaniami Egmontu (w tym wszystkimi eventami/crossoverami)? Mogę się założyć, że nikt z pracujących tam ludzi nie ma nawet pojęcia o tym co się ukazuje na polskim rynku komiksowym i opublikują to co zaproponuje im Panini.

Może wypadałoby ich uświadomić o tej sytuacji, tylko kiedy najlepiej byłoby to zrobić, żeby nie było za wcześnie lub za późno? Do końca kolekcji zostało jeszcze 14 miesięcy.

Moim zdaniem poczekajmy jeszcze trochę i zobaczmy, czy kolejne numery to faktycznie będą następne MarvelNOW. Może też przemieszają, odpuszczając chronologię? Albo będzie część MarvelNOW i część All-New MarvelNOW?

Generalnie, jeżeli tomy powyżej 120 mają faktycznie obejmować dużo tomów MarvelNOW, to im szybciej ich uświadomimy, że to już istnieje na naszym rynku, tym lepiej. Owszem, w tej chwili na stronie stoi jak byk "120 numerów" i nawet wzmianka o możliwej zmianie ilości została usunięta, ale wydaje mi się, że należałoby powołać się na kolekcję UK, dać do zrozumienia, że i tak nikt nie wierzy, że kolekcje znacząco będą się różnić i wskazać, że tytuły powyżej 121 tomu to będą duble z istniejącej oferty Egmontu, które będą się słabo sprzedawać.

Zgadzam się z tym, że polskie Hachette ma głęboko gdzieś czytelników i ogólnie rynek komiksowy i publikuje tylko przedruki narzucone przez Panini. Więc może do nich właśnie należałoby uderzyć? Do samej centrali, nie do filii, która i tak nie ma nic do powiedzenia? Może tamci posłuchają? Albo dwutorowo tę samą wiadomość. Na pewno nic byśmy nie stracili :)

Osobiście zrezygnowałbym z prenumeraty powyżej tomu 120, jeżeli miałoby mi to dublować się z serią Egmontu. Też przeszedłbym na wybiórcze kupowanie, bo to bez sensu kupować duble dla obrazka na grzbiecie (który i tak w tej sytuacji już mi się nie zmieści w jednym rzędzie  :) ) przy takiej ilości tytułów, jaką teraz oferuje nam rynek komiksowy w Polsce.

No i potencjalne MMH też się nam oddala... Chociaż tutaj tak do końca przekonany nie jestem, że Hachette poczeka do końca WKKM na wypuszczenie drugiej kolekcji. 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #427 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:50:08 am »
Osobiście uwielbiam WKKM od Hachette. Ale to nie znaczy, że jestem fanatykiem. Zawsze się kieruję stosunkiem jakość/cena. I w tej kategorii Hachette od dawna był liderem - dlatego tak ich wiernie kupowałem. Ale jeśli za rok zaczną wydawać w Kolekcji komiksy, ktore już mam i to drożej, to ja tych numerów po prostu nie kupię, Przeżyłem pierwszą 60-tkę w której 1/3 numerów była dublami, przeżyję też jeśli tak będzie w trzeciej 60-tce.

I znowu - perspektywa przedłużenia WKKM wprawia mnie w bardzo dobry nastrój. Ale to wszystko jest ciągle patykiem po wodzie pisane. Co nam zapoda polskie Hachette zobaczymy dopiero za rok. Dlatego ja się nie spinam na zapas i spokojnie poczekam na rozwój sytuacji. Maile do Hachette oczywiście trzeba będzie wysłać. Ale dopiero w grudniu jak będą planować 2017 rok. A do tego czasu, trzeba zobaczyć jakie tytuły centrala w UK wrzuci do Kolekcji.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #428 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:02:09 am »
Janku - Zwykle zawartość tomu WKKM waha się miedzy 5 a 8 zeszytami. Dlatego nie ma co liczyć np na Age of Ultronczy 10 zeszytów Hawkeya w jednym tomie. :smile: Też liczę, że u przedłużenie poza 121 tom WKKM u nas, to nie będzie tylko Marvel Now.
Zeszyty Marvel NOW w 99% to równo 20 stron (czyli 10 z okładkami to 210) i na przykład Hachette mógłby wydać dwa tomy Supieriora w jednym. Jakby wydawali po jednym tym standardowym tomie to by były bardzo chude tomy (poza Eventami) tak gdzieś pomiędzy 112 a 168 stron.

A Age Of Ultron wyszło w MHH  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 08:08:06 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #429 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:18:13 am »
Zeszyty Marvel NOW w 99% to równo 20 stron (czyli 10 z okładkami to 210) i na przykład Hachette mógłby wydać dwa tomy Supieriora w jednym. Jakby wydawali po jednym tym standardowym tomie to by były bardzo chude tomy (poza Eventami) tak gdzieś pomiędzy 112 a 168 stron.

Tylko że na przykładzie tego 121 tomu to widać że jest to wydanie takie jak teraz daje Egmont, więc wątpię aby Hachette ingerował w te tomy. Zresztą jak Bazyl twierdzi ilość musi się zgadzać czyli kilka cienkich i dopiero jakiś grubas (czyli event). Może dadzą coś z Timly Comics to wtedy może będą to te grubsze., trzeba czekać.

A Age Of Ultron wyszło w MHH  :smile:
A to nie wiedziałem o tym. Ale nie zmienia to faktu że w WKKM może się ukazać tam pomiędzy MHH i WKKM też zachodziły duble.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #430 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:22:06 am »
O właśnie to chciałem napisać. Popatrz na grubość dotychczasowych tomów Janku - zwykle to jakieś 160 stron. Taka jest średnia. Zarówno grubasy jak i cienkusze są rzadkością i wszystko się wyrównuje. Obok Misji na Marsa jest Thor Ragnarok lub Deadpool WWW. Też już o tym wcześniej wspominałem, że hajs musi się zgadzać. :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:50:38 am »
Ale jak napisałem "Jakby wydawali po jednym tym standardowym tomie to by były bardzo chude tomy (poza Eventami) tak gdzieś pomiędzy 112 a 168 stron." to będzie strasznie cienko. A np. taki Amazing Spider-Man wyznania to są połączone dwa tomy (bez tego o 11 Września) Volume 2: Revelations (#36-39) i Volume 3: Until The Stars Turn Cold (#40-45) do Śmierci Spider-Man'a (ULTIMATE SPIDER-MAN #156-160) też dodali 3 zeszyty. I jeszcze kilka takich przypadków było. :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:56:16 am »
Ale jak napisałem "Jakby wydawali po jednym tym standardowym tomie to by były bardzo chude tomy (poza Eventami) tak gdzieś pomiędzy 112 a 168 stron." to będzie strasznie cienko. A np. taki Amazing Spider-Man wyznania to są połączone dwa tomy (bez tego o 11 Września) Volume 2: Revelations (#36-39) i Volume 3: Until The Stars Turn Cold (#40-45) do Śmierci Spider-Man'a (ULTIMATE SPIDER-MAN #156-160) też dodali 3 zeszyty. I jeszcze kilka takich przypadków było. :smile:
OK, ale w New X-men: Z jak zagłada olali zeszyt annuala. Nie dali w 2 tomach Spider-man Marvel Knight całej historii a mogli. A ten tom 121 sugeruje że będzie tak jak daje Egmont.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 26, 2016, 08:58:00 am »
Zagraniczne Haszet wlasnie przedłuża kolekcje o pozycje z MarvelNow czy stanie sie to u nas ? Ciekawie bo Egmont zwietrzyl interes i do tego czasu beda to same duble. Zrodlo podajace to info Facebook Wielka kolekcja komiksow marvela. 121nr to Straznicy Galaktyki.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:04:29 am »
Zagraniczne Haszet wlasnie przedłuża kolekcje o pozycje z MarvelNow czy stanie sie to u nas ? Ciekawie bo Egmont zwietrzyl interes i do tego czasu beda to same duble. Zrodlo podajace to info Facebook Wielka kolekcja komiksow marvela. 121nr to Straznicy Galaktyki.

Egmont zaczął wydawać Marvel Now rok temu, wątpię aby wiedzieli wtedy że WKKM zostanie przedłużona. Więc twierdzenie że zwietrzył interes teraz mija się z celem, oni już dawno wiedzą że MArvel sprzedaj się dobrze. Facebookowa strona nie jest oficjalną stroną kolekcji, tworzą ja fani. 

 

anything