Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #435 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:11:11 am »
OK, ale w New X-men: Z jak zagłada olali zeszyt annuala. Nie dali w 2 tomach Spider-man Marvel Knight całej historii a mogli. A ten tom 121 sugeruje że będzie tak jak daje Egmont.
Bo w tym przypadku 1 i 2 by się nie zmieścił w jednym  :smile: A w Age Of Ultron by ucięli Avengers 12.1. Część może by dawali normalnie a część "składaków". Ale nie ma co "strzelać" może się niedługo pojawią kolejne zapowiedzi.

Facebookowa strona nie jest oficjalną stroną kolekcji, tworzą ja fani.
Tworzy ją Anionorodnik vel Sebastian Smolarek (także tłumacz WKKM) jak dla mnie to coś więcej niż Fan (a drugiego z taką wiedzą nie znajdziesz) :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 09:20:21 am wysłana przez JanT »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #436 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:12:27 am »
Nie znaczylo to ze zabrali cos Haszetowi tylko ze mieli nosa inwestujac w ten dziewiczy teren ;) Ale faktem jest wyprzedzili o kilka krokow konkurencje

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #437 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:25:02 am »
Nikt nie gwarantuje, że przedłużenie trafi też do nas. Tak czy inaczej jest ono dla mnie zupełnie bez sensu bo co - będą teraz dawać jeden czy dwa początkowe tomy różnych serii i ucinać bez zakończenia jak Marvel Knight Spider-Man? Cenowo też niezbyt atrakcyjnie to wygląda. W sumie byłby to zabawny paradoks - jak Hachette wchodziło na nasz rynek zaoferowało najtańsze komiksy, jeśli przedłużą będą z Egmontem przegrywali cenowo. To pokazuje jak przez te wszystkie lata zmienił się u nas rynek. Ja prawdopodobnie dozbieram do okrągłej liczby 100 i mówię pas. Mam już dość tych staroci z Hulkiem, Thorem czy Kapitanem Marvelem. Komiks z tym ostatnim chyba z dwa miesiące męczyłem.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #438 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:31:17 am »
Uprzejmie się z tobą nie zgodzę @SawiK. To konkurencja wyprzedziła ich i to o 3 lata. Patrząc na zakres WKKM, dobrą sprzedaż i to jak Musze nie udało się sprzedawać komiksów "równolegle" do Hachette, Egmont zrobił jedyne logiczne wyjście - czyli zaczął wydawać Marvela, który leżał już poza zakresem 120 numerów WKKM. Jednocześnie korzystał z jej popularności, bo wielu czytelników z chęcią zapoznaje się z wydarzeniami dziejącymi się w właśnie po 120 numerze.

To co tak chwaliłem w 2013 roku w brytyjskiej edycji - chronologia, staje się teraz jej dużą przeszkodą. Bo nie mogą dowolnie zacząć wydawać brakujących numerów z różnych czasookresów  ze względu na numerację. Nie mogą dorzucić jakiegoś Deadpoola czy mutantów pomiędzy wydrukowane już liczby arabskie. Nie mogą też tego zrobić z liczbami rzymskimi, bo kończą się one gdzieś około 1976 roku a Demon w Butelce to od razu 1979. Sami zamknęli sobie większość lat 80-tych i 90-tych.  Dlatego pozostaje im marsz naprzód.


@amsterdam
Rzeczywiście - staliby się ofiarą swojego sukcesu. :) Ale weź dokup jeszcze choć Spider Island , Avengers vs X-Men i Kree-Skrul War.
Dla Brytyjczyków to nie problem, bo oni i tak u siebie mają możliwości kupowania różnych wydań tchy samych komiksów. To jest nasz kłopot z racji ciągłej płytkości rynku i braku alternatywy dostaw premierowych tytułów po polsku. Dlatego mam nadzieję, że jakieś zmiany w naszej edycji będą, albo liczba dubli w trzeciej sześćdziesiątce nie przekroczy 20-30%.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #439 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:36:20 am »
Zagraniczne Haszet wlasnie przedłuża kolekcje o pozycje z MarvelNow czy stanie sie to u nas ? Ciekawie bo Egmont zwietrzyl interes i do tego czasu beda to same duble. Zrodlo podajace to info Facebook Wielka kolekcja komiksow marvela. 121nr to Straznicy Galaktyki.

Heh. Gadaliśmy kilka dobrych stron wstecz o tym przed tym jak to napisałeś ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #440 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:44:53 am »
jeśli przedłużą będą z Egmontem przegrywali cenowo.
Age of Ultron czy Battle of The Atom wydadzą taniej  :smile: i nie wiadomo czy kilku tomów nie wydadzą z zawartości HC (w końcu WKKM to HC  :lol: ) np. http://www.goodreads.com/book/show/17785962-the-superior-spider-man-volume-1 lub http://www.goodreads.com/book/show/24394733-ms-marvel-vol-1

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #441 dnia: Kwiecień 26, 2016, 09:52:30 am »
Ciekawe czy całość nowego rozszerzenia poznamy od razu jak w przypadku poprzednich 60 czy będziemy musieli czekać na przecieki z katalogów sklepowych.

Na starej stronce była lista tomów ale zastąpili ją stronką relaunchu kolekcji. Po starej wersji zostało tylko:
https://www.hachettepartworks.com/marvel-ultimate-graphic-novels-2012?page=19

Niestety jak widać pokazują tam tom w przód tylko

A to stronka sklepowa wersji z 2016 dla porównania:
https://www.hachettepartworks.com/marvel-ultimate-graphic-novels-collection-2016

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #442 dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:25:48 am »

Age of Ultron czy Battle of The Atom wydadzą taniej  :smile: i nie wiadomo czy kilku tomów nie wydadzą z zawartości HC (w końcu WKKM to HC  :lol: ) np. http://www.goodreads.com/book/show/17785962-the-superior-spider-man-volume-1 lub http://www.goodreads.com/book/show/24394733-ms-marvel-vol-1

Nie ma szans. Age of Ultron pewnie podzielą, zbyt dużo to ma stron żeby wydali w jednym tomie. Zauważ, że większość tych nowszych komiksów (poza eventami) jest bardzo cienkich - przeważnie 4-5 zeszytów. Być może licencja jest na nie droższa niż na starocie. Jak ludzie kupują to niech ciągną to jak najdłużej, ale ja wysiadam. Z kolekcji najlepszych komiksów Marvela w pierwszej 60-tce, zamienili się w kolekcje "tego na co tanio dostaliśmy licencje" w drugiej :lol:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #443 dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:39:04 am »
Ciekawe czy zmieni się coś w kwestii ''Na razie nie będzie Marvel Deluxe, ponieważ WKKM spełnia tą role''  :roll:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #444 dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:43:33 am »
Z kolekcji najlepszych komiksów Marvela w pierwszej 60-tce, zamienili się w kolekcje "tego na co tanio dostaliśmy licencje" w drugiej :lol:
Raczej "najważniejszych ponadczasowych historii z zamierzchłych lat (z punktu widzenia rozbudowy uniwersum, rozwoju postaci i ewolucji komiksu superbohaterskiego)" oraz "historii z ostatnich lat, które dział marketingu Marvela hajpował najmocniej".  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #445 dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:53:59 am »
Właśnie - @Anion ma racę. Przypomnij sobie amsterdam jak w Upadku Avengers wspominali najgłośniejsze momenty grupy. A potem popatrz co dostaliśmy w klasykach. Jest oczywiście trochę słabiaków (takie zwykłe dwa Iron Many zamiast Armor Wars czy też Monster Unleashed) i  brak np Under Siege. Ale poza tym to są perełki klasyki.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #446 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:10:25 am »

Raczej "najważniejszych ponadczasowych historii z zamierzchłych lat (z punktu widzenia rozbudowy uniwersum, rozwoju postaci i ewolucji komiksu superbohaterskiego)" oraz "historii z ostatnich lat, które dział marketingu Marvela hajpował najmocniej".  :smile:

Z jednej strony się zgodzę i sporo jest naprawdę ważnych historii. Ale z drugiej są tu takie komiksy jak Iron Man: Upadek i wzlot, Hulk Potwór na wolności, Thor: Ragnarok, Doktor Strange, Kapitan Marvel tom 1 czy Iron Man: The Beginning of the End, które nijak mi do tej definicji nie pasują (w sensie nie widziałem w nich nic ponadczasowego do czego nadal twórcy się odwołują).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #447 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:32:34 am »
Z Iron Men'ami i tym Hulkiem już się zgodziłem. Ale pozostałe dwie to ważne historie o tych dwóch ważnych postaciach. Kapitan Marvel był piękny i mało sztampowy. A Dr Strange opowiadał nam o wczesnych przygodach tej zasłużonej postaci.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #448 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:35:24 am »
Nie ma szans. Age of Ultron pewnie podzielą, zbyt dużo to ma stron żeby wydali w jednym tomie.
W MMH jest w jednym tomie (EDIT: Jednak nie ma ) i jak pisałem pewnie część tomów by zbierało 2 np. All-New X-Man 01-10 wychodzi z okładkami 210 stron  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 11:59:51 am wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #449 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:42:49 am »
W MMH jest w jednym tomie (bez zeszytu Avengers 12.1) i jak pisałem pewnie część tomów by zbierało 2 np. All-New X-Man 01-10 wychodzi z okładkami 210 stron  :smile:

Albo jestem ślepy albo nie widzę tutaj nigdzie Age of Ultron
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection#Marvel.27s_Mightiest_Heroes

 

anything