Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #450 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:57:49 am »
Albo jestem ślepy albo nie widzę tutaj nigdzie Age of Ultron
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection#Marvel.27s_Mightiest_Heroes
rzeczywiście  :shock: a byłem pewne że sam pisałem że się nie zmieści w jednym tomie  :smile: (chyba mi się pomyliło z Dziecięcą Krucjatą)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #451 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:59:41 am »
Patrzę tak jeszcze na listę tytułów MMH i patrzę i mi się oczy coraz bardziej otwierają. Poza nielicznymi dubelkami, tam są naprawdę dobre i bardzo dobre tytuły (Under Siege, Homecomming, See Wakanda and Die). Sporo w tym też z propozycji w katalogu @Anionorodnika. Ślinka mi pociekła. Jestem za tym by i ta seria ukazała się w Polsce. Naprawdę liczę na to, że może w tym roku, z racji braku Thorgala, nasze Hachette wypuściłoby testowy rzut w wakacje.

Jeśli Predator Comics miałoby i tą kolekcję w swojej ofercie, dałoby się to udźwignąć finansowo. Po prostu olałoby się N52 od Egmontu. :smile:

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #452 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:33:12 pm »
Czas przemianować WKKM na NSKM- Niekończącą Się Kolekcję Marvela. Są pewne przypadki, kiedy trzeba wiedzieć, kiedy skończyć, choć oczywiście fanom nie życzę przerwania tego, co kochają. Życzę za to łatwego przerabiania półek. Dla mnie te "What if" itp. to już za dużo -  już dawno przestałem rozumieć, co po czym, albo w trakcie czego czytać, żeby mieć fabułę po kolei, a teraz jeszcze jakieś "What if". Kupię jak będzie tom "What if they stop buying this damn collection" :-)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #453 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:47:53 pm »
Oj chłopie chłopie. WKKM odbudowało w Polsce continuity wydawania komiksów Marvela. Mieliśmy TM-Semic, potem Dobry Komiks z Mandragorą, a teraz komiksy wydawane przez Hachette i Egmont. I to wszystko pięknie się łączy - od pojedynczej Elektry aż po nadchodzące Infinity. I tak powinno u nas być - ciągłe wydawanie komiksów Marvela, tak jak we wszystkich innych krajach Zachodniej Europy. Tak jak to Marvel i DC robią od czasów Srebrnej Rewolucji (prawie 55 lat). Dla mnie to jest piękne.

Never ending battle :smile:  Poza tym - to jest WIELKA Kolekcja Komiksów Marvela. Ten przymiotnik zobowiązuje. A 160-180 numerów z pewnością pasuje do tego określenia.


 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 01:07:30 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #454 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:09:29 pm »
Ty mówisz o continuity wydawania a ja o continuity fabuły, które to weszło już na level dla mnie nie do ogarnięcia. Dla zobrazowania o co mi chodzi posłużę się Szninklem, którego tutaj doceniałeś: wyobraż sobie, że Szninkiel zmartwychwstaje, że w innych wersjach nigdy go nie zabili, że w jeszcze innych był kimś innym, że w jeszcze innych był na innej planecie, że w jeszcze innych był czerwonym Szninklem, że w jeszcze innych spotkał inne Szninkle, że utracił moce i je odzyskał, że G'wel mu dała i że mu nie dała, że dostajemy "What if Szninkiel never existed", że dostajesz co roku nowe wersje "Szninkiel Origin", że Van Hamme wreszcie ujawni prawdziwa tożsamość Szninkla....itd, itp...
A teraz musisz wstawić to w wykres, żeby odnaleźć kolejność czytania. Super, extra -dla fanów mega. Dla mnie to już daleko dalej niż expert level i stąd zmieniam kierunek w stronę bardziej liniowych historii.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #455 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:20:37 pm »
Dłuższa kolekcja ma sens, o ile będzie w jakiś sposób prowadzona. Pomysł, aby wydać najlepsze lub najbardziej znaczące historie Marvela wyczerpuje się w 120 tomach, choć i tak to za dużo, ale ta liczba jest do przyjęcia. Teraz może się okazać, że będą wydawać jak: leci części runów, urwane historie i zrobi się wielka breja.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #456 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:26:25 pm »
@rzem
A tu się z tobą już całkowicie zgadzam. Też uważam, że to co się dzieje z fabułami najnowszych komiksów (tak po Siege) naprawdę woła o pomstę do nieba. Ale to już proszę kierować pretensje do Bendisa i reszty zgrai tych pożal się boże "scenarzystów komiksowych", których obecnie Marvel (i DC też!) zatrudnia.

A @isteklistkiem się nie zgadzam. Zawsze lepiej mieć chociaż jakiś fragment, niż zupełnie nic do czytania. Ja mam dość pustyni komiksowej jaka była w Polsce w latach 2007-2012. Zresztą - fragmentaryzacja jest teraz mniejsza, skoro Egmont wydaje całe runy a ważniejsze eventy układają się po kolei w całość.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #457 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:31:22 pm »
Wydawanie komiksów z debiutem danej postaci i poświecenie jej tomu jest dobrym pomysłem. Innym pomysłem może być to, że zacznie się wydawać dany event/crossover od początku do końca - najważniejsze wydarzenia w Marvelu. Wydaje mi się, że w sumie wychodziło by od 10 tomów na event czy coś. W przypadku, że szansa na omnibusy są u nas małe, a wiele osób odstrasza cena, to tutaj mieli by całość z ceną rozbitą na kilka miesięcy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #458 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:37:47 pm »
Tylko po co wydawać reedycje komiksów które, miały premierę rok wcześniej w Polsce (gdzie historie ukazały/ukażą się całe, nie urwane w połowie jak to robi WKKM) i najprawdopodobniej będą dostępne do kupienia i to w niższej cenie, kiedy te tomy WKKM będą mieć premierę? Uważam że Hachette Polska powinno zakończyć wydawanie na 120 tomie i rozpocząć wydawanie Marvel's Mightiest Heroes (eliminując komiksy wydane w WKKM).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 01:43:58 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #459 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:42:45 pm »
@8azyliszek: No i właśnie wkładanie całego tego stuffu w WKKM, bo się dobrze sprzedaje, jest tym, co poddaję (obok współczesnych fabuł) krytyce.


Uważam że Hachette Polska powinno zakończyć wydawanie na 120 tomie i rozpocząć wydawanie Marvel's Mightiest Heroes.
No własnie - coś w ten deseń. Wolałbym chyba dwie osobne kolekcje niż jedną, która będzie trwać 180, a może 240, a może 360 tomów. Produkt niech będzie przemyślany, zaplanowany od a do z, a nie doszywany tylko dlatego, że wciąż się sprzedaje.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #460 dnia: Kwiecień 26, 2016, 02:02:50 pm »
Cała popkultura działa na zasadzie chwili i tym, że "się sprzedaje". :) Nie ma sensu planować dokładnie na przyszłość, bo gusta ludzi są chwiejne i w jednej chwili coś kupują na tony a chwilę potem przychodzi nowa moda i zaczynają kupować coś innego. Komiksy się sprzedają, ludzie chodzą na filmy z MCU, więc dostajemy to co jest.

Też liczę na MMH bo mają solidną i ciekawą listę tytułów. Ale to nie oznacza, że jestem za zakończeniem WKKM. Z chęcią przyjąłbym setkę tomów MMH oraz trzecią 60-tkę polskiego WKKM. ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #461 dnia: Kwiecień 26, 2016, 02:11:46 pm »
Z chęcią przyjąłbym setkę tomów MMH oraz trzecią 60-tkę polskiego WKKM. :wink:
Nawet gdyby większość to była powtórka wydanych taniej albumów przez Egmont? To się mija z celem. Serio uważam że WKKM powinno zakończyć się na 120 tomie i niech dają MMH.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #462 dnia: Kwiecień 26, 2016, 03:21:40 pm »
Co się nie wydarzy, czy przedłużą poza numer 120 czy wystartują z następną kolekcją... ja na numerze 120 kończę tę kolekcję i każdą następną.

Ot, następna ofiara poważniejszej selekcji tytułów. Skoro mogłem zrobić gigantyczne cięcia w comiesięcznych preoderach ze stanów to przyszedł czas wywalić wszystkie średniaki z polskiego rynku, poleci trochę francuskich zapchajdziur i WKKM jeżeli dowalą więcej numerów.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #463 dnia: Kwiecień 26, 2016, 03:24:46 pm »
@UP
O kolejny. :) To przy czym zostaniesz? Odrzucisz ewentualne kolejne numery WKKM i MMH i jeszcze Marvel Now? Szkoda.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #464 dnia: Kwiecień 26, 2016, 03:44:51 pm »
Niech dadzą tak jak pisałem wcześniej (żartem) np:

122: Punisher cz.1 01-10 - 210 stron z okładkami
123: Black Widow cz.1 01-10 - 210 stron z okładkami
124: Punisher cz.2 11-20 - 210 stron z okładkami - cały run
125: Black Widow cz.2 11-20 210 stron z okładkami - cały run

i dodatkowo np. Hawkeye, Moon Knighta, Ms.Marvel, Magneto  całość w tych kilku "normalnych" 3/4 tomach.

Ale i to i tak na 90% (jeśli samo Marvel NOW) będzie po jednym/dwóch (z Deadpool'a może z 3/4   :lol: ) chudym tomie z każdej serii + może jakieś Eventy.

@UP
O kolejny. :smile: To przy czym zostaniesz? Odrzucisz ewentualne kolejne numery WKKM i MMH i jeszcze Marvel Now? Szkoda.
Bo się komiksowo kończy na superhero  :biggrin:

 

anything