trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #525 dnia: Maj 04, 2016, 05:57:42 am »
Kurczę, przez tą chronologiczną numerację brytyjską i brak przewidywania jest wielka dziura w WKKM. Między Demonem w butelce, a początkiem XXI w. jest 21 lat przerwy a dostajemy z tego okresu nieproporcjonalnie małą liczbę komiksów - Ostatnie Łowy Kravena, Tajne Wojny, Thor: Ostatni Wiking, Saga o Mrocznej Fenix, Weapon X... Coś jeszcze?? A przecież w tym okresie także mimo wszystko wychodziły dobre historie od Marvela. A TM-Semic nie wyczerpał wszystkich możliwości. Tak samo MMH. Dobrze jakby po numerach 121-140 Hachette jeszcze pokombinowało i dało nam więcej komiksów z tego okresu. Albo wrzuciło je do MMH gdzie nie ma takiej chronologii.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #526 dnia: Maj 04, 2016, 07:15:48 am »
Albo wrzuciło je do MMH gdzie nie ma takiej chronologii.

W MMH też jest taka chronologia. Numeracja na grzbietach układa się od najstarszych debiutów danej postaci do najnowszych.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #527 dnia: Maj 04, 2016, 07:27:54 am »
To mam propozycję - numery od 141 i dalej wydawać już bez cyferek arabskich, tylko wrócić do rzymskich. Albo jak teraz ruszyła nowa edycja kolekcji, dodać parę nowych numerów i zmienić numeracvję, póki nie jest za późno.

W każdym razie - zrobić coś, żeby dodać więcej historii z lat 80-tych i 90-tych. No chyba, że jest plan wydać jeszcze parę opowieści ze Złotej Ery komiksu - z czasów II WŚ. Eaglemoss dodaje tak stare pojedyncze zeszyciki w WKKDC. A numer z pojedynkiem Namor-Human Torch, to bym kupił.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #528 dnia: Maj 04, 2016, 07:52:59 am »
Ja również łyknąłem "Nigdy więcej Spider-Mana" i również jestem nim zachwycony. Pajączek wydaje się bardzo ludzki ze swoimi nastoletnimi problemami i przyjaciółmi. Paleta klasycznych superłotrów, z którymi się zmierza (w tym debiut Shockera) co rusz potęguje zagrożenie tym bardziej, że Pajączkowi co jakiś czas przeszkadzają najzwyklejsze w świecie fizyczne ograniczenia (
Spoiler: pokaż
zwichnięta ręka, przeziębienie
). Oczywiście ilość tekstu jest porażająca (w szczególności w konfrontacji z Ultimate Spider-Man, którego czytałem mniej więcej równolegle), ale w ogóle to nie przeszkadza. Co więcej przemyślenia Spidera wręcz uzmysławiają czytelnikowi dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję w ostatnim zeszycie, a więc zachowana została pewna konsekwencja.

Nie kupuję wszystkich ramotek, staram się wybierać te najważniejsze dla uniwersum i różnie z tymi moimi wyborami było, ale o dziwo najlepsze do tej pory były opowieści z Asgardu. Uwielbiam mitologię skandynawską, a interpretacja tych mitów w wykonaniu Lee i Kirby'ego wypadła zaiste zacnie.
Na drugim biegunie są natomiast (niestety) lata sześćdziesiąte i komiks ten zostawiłem w swojej kolekcji wyłącznie w kontekście historycznym.

Z tym czytaniem @Antari ma rację. Ja na spokojnie czytam sobie jeden zeszyt dziennie, bo jakbym starał się przeczytać jeden tom na raz to po pierwsze nie starczyłoby mi dnia (lub nocy), a po drugie to faktycznie może zmęczyć, a jak wiadomo przyjemności trzeba dawkować.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #529 dnia: Maj 04, 2016, 07:59:09 am »
@UP
Cieszę się, że tyle osób polubiło klasycznego Spider-Mana. Poleciłbym każdemu kto ma dostęp jeszcze Essential Spider-Man 1 i 2 wydany po polsku przez Mandragorę. Druga część kończy się dokładnie tam, gdzie tom No More zaczyna. Czyli można mieć 50 oryginalnych ASM w przedruku po polsku. Niezła oferta.

Ostatni raz - naprawdę musicie popatrzeć na klasyki z perspektywy historycznej. Bo zaczyna to wyglądać, jakby ludzie nie mogli zrozumieć przeszłości, albo nie potrafili już sobie wyobrazić czasów sprzed komputeryzacji i informatyzacji społeczeństwa.


Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #530 dnia: Maj 04, 2016, 10:48:08 am »
A jeszcze apropo Korvaca. Obejrzałem najnowszy odcinek Agents of SHIELD. Tam mają swojego własnego potężnego Inhumana. Ale byłoby fajnie, gdyby okazało się, że to jest właśnie Korvac - znaczy jego serialowa wersja.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #531 dnia: Maj 04, 2016, 12:37:08 pm »
A jeszcze apropo Korvaca. Obejrzałem najnowszy odcinek Agents of SHIELD. Tam mają swojego własnego potężnego Inhumana. Ale byłoby fajnie, gdyby okazało się, że to jest właśnie Korvac - znaczy jego serialowa wersja.
To jest Hive, całkowicie inna postać.
http://marvel.wikia.com/wiki/Hive_%28Earth-616%29


Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #532 dnia: Maj 04, 2016, 12:45:23 pm »
@UP
Masz oczywiście rację (nie znałem tej postaci wcześniej). Ale fakt, że w serialu jest to starożytny Inhuman stworzony przez Kree i uwięziony na innej planecie, bardziej pasuje do opisu Korvaca niż genetycznego eksperymentu Hydry. Tym bardziej, że ten Hive leje na to czego chce Hydra. Ale tu chyba scenarzyści połączyli te dwie postacie.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2016, 12:48:57 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #533 dnia: Maj 04, 2016, 01:05:41 pm »
Info z wiki. Rosjanie dostaną ''Hey, it's Deadpool!'' wydanego wcześniej tylko w Niemczech oraz ''The Infinity Gauntlet'', którego mieli tylko Francuzi

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #534 dnia: Maj 04, 2016, 01:50:46 pm »
Zalety z posiadania Putina za prezydenta. :smile: Dzięki za info. Widać wszędzie ludzie kochają Putina, Deadpoola, no i Avengers. Optymistycznie patrzę na naszą edycję - po 120 numerze polskie Hachette ma możliwości. Trzeba rok poczekać.

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2016, 02:32:46 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 04, 2016, 02:05:12 pm »




Ale to informacja z 1 kwietnia jest!
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #536 dnia: Maj 04, 2016, 02:27:03 pm »

Ale to informacja z 1 kwietnia jest!
A do tego sprzed 2 lat, jeśli się nie mylę, i na fanpage'u na fb było to poruszone.
8azyl sklerotyk!  :lol:

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 04, 2016, 07:03:30 pm »
W MMH też jest taka chronologia. Numeracja na grzbietach układa się od najstarszych debiutów danej postaci do najnowszych.
Co nie zmienia faktu, że można dać historie z tego okresu z bohaterami, którzy debiutowali wcześniej. A nie zaraz... pierwsza 60. kończy się na all-new all-different, wiec teraz chcąc nie chcąc zaczną wrzucać historie z co najmniej 2. połowy lat 70. a i pewnie na 80. i 90. miejsca starczy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 05, 2016, 09:57:03 pm »
Czemu nikt nic nie pisze o Korvac Sadze? Tyle wam znowu zajmuje jej przeczytanie??

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 06, 2016, 01:58:03 am »
Ja w środę przeczytałem połowę, a w czwartek odświeżyłem sobie "Wojnę domową", by wyłapać nawiązania i easter eggi w kinie, więc nie bardzo miałem czas, by dokończyć. Pozostali pewnie podobnie.

 

anything