Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #585 dnia: Maj 13, 2016, 06:46:11 am »
Bo teraz T.Sidorkiewicz spełnia też funkcję redaktora, więc mniej sam tłumaczy bezpośrednio. A komiksy z serii Marvel Origin The 60s też @Anion tłumaczy. :) To może dostanie i Lata 70-te.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #586 dnia: Maj 13, 2016, 11:28:44 am »
Bo teraz T.Sidorkiewicz spełnia też funkcję redaktora, więc mniej sam tłumaczy bezpośrednio. A komiksy z serii Marvel Origin The 60s też @Anion tłumaczy. :) To może dostanie i Lata 70-te.
Obstawiam, że originy z lat 70-tych teżbędzie miał Anion.
Tylko, że Sidorkiewicz był redaktorem od samego początku (nie licząc tomów, które sam tłumaczy). Po prostu zrezygnował z części klasyków z Avengers i X-Menami, ponieważ przy obecnym natłoku komiksó by nie wyrobił się.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #587 dnia: Maj 13, 2016, 12:42:05 pm »
No 3 Eternale to nie byle co  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #588 dnia: Maj 13, 2016, 03:36:17 pm »
Bo teraz T.Sidorkiewicz spełnia też funkcję redaktora, więc mniej sam tłumaczy bezpośrednio. A komiksy z serii Marvel Origin The 60s też @Anion tłumaczy. :) To może dostanie i Lata 70-te.
Serią bym tego nie nazwał.
To (być może) będzie 1. tom z anionowym tłumaczeniem, którego nie nabędę, bo jakoś nie interesują mnie tak te postacie, ale, proszę bardzo, możecie spróbować mnie przekonać. Może czegoś w nich nie dostrzegam.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #589 dnia: Maj 13, 2016, 05:04:58 pm »
Obstawiam, że originy z lat 70-tych teżbędzie miał Anion.
Tylko, że Sidorkiewicz był redaktorem od samego początku (nie licząc tomów, które sam tłumaczy). Po prostu zrezygnował z części klasyków z Avengers i X-Menami, ponieważ przy obecnym natłoku komiksó by nie wyrobił się.
I bardzo dobrze. Już można było dostrzec pewne oznaki kryzysu w jego przekładach.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #590 dnia: Maj 14, 2016, 11:32:22 am »
Imperatyw thanosa można czytać bez znajomości wcześniejszych wydarzeń ? I czy dobry jest to komiks ?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #591 dnia: Maj 14, 2016, 04:51:41 pm »
I bardzo dobrze. Już można było dostrzec pewne oznaki kryzysu w jego przekładach.

Nic dziwnego, skoro tłumaczył "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach". :)
Popatrzyłem w stopkę Sagi o Korvacu i innych tomów WKKM. I nie ma informacji o drukarni. Może wy wiecie kto to drukuje, bo co numer to odwalają coraz większą chałturę. Korvac jest chyba najwyższym tomem w Kolekcji. Znowu nie składa się z poprzednią częścią obrazka i mam kolejną szczerbę na panoramie. :/

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #592 dnia: Maj 14, 2016, 06:13:24 pm »
Drukarnia Hachette to jest Top Secret  :smile: i chyba to nie będzie tylko jedna drukarnia.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #593 dnia: Maj 14, 2016, 06:32:44 pm »
I jak już mówiłem - niepotrzebnie dokupowałem archiwalne WKKM na Olimpii i Allegro, bo teraz to mi już na pewno cała kolekcja nie wejdzie na moją jedną półkę. Zmieszczę góra do 100 numeru, o 120 mogę zapomnieć. Zresztą i tak przecież będzie minimum 140 numerów. :smile: Trzeba by ze dwie półki obok siebie wieszać. Ale kurde nie mogę, bo z jednej strony kąt ściany, z drugiej okno. Mam też zbyt niepewne ściany (płyty gipsowe), by przewieszać moją super półkę na inną ścianę i dosztukowywać drugą półkę. Zresztą - bałbym się ją wieszać nad głową. :biggrin: Będę coś kombinował z regałami.

@EDIT
Dobra, wstępnie pomierzyłem i chyba wyjdzie na to, że ustawie przy sobie 2 regałki po metrze długości każdy. Może jakoś zmieszczę te swoje numery w jednym ciągu z niewielką przerwą na ściankę. To chyba lepsze rozwiązanie niż 100 numerów na jednej ścianie, a pozostałe na drugiej. Albo w dwóch rzędach jeden pod drugim.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2016, 06:55:07 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #594 dnia: Maj 14, 2016, 06:55:40 pm »
Dziekujemy Ci za te jakze wazna dla nas wszystkim informacje, ze nie masz juz miejsca na swej polce, na wiecej komiksow z WKKM.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #595 dnia: Maj 14, 2016, 06:57:21 pm »
@UP
Nie ma sprawy @don Tomaszek, ale czytaj uważniej - jeszcze mam. Dopiero za 20 tygodni mogę już nie mieć. :D Myślę perspektywicznie.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #596 dnia: Maj 14, 2016, 07:05:46 pm »
Swietne te panoramy ,dużo zbierania ;) oki teraz pytanko Marvel Team Up w Wkkm to stare historyjki ma sie rozumiec. Jest to zbiór pojedynczych zeszytow z roznorodnymi bohaterami? Jest gdzies jakis opis ..timów.. jakie tam zobaczymy?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #597 dnia: Maj 14, 2016, 07:10:12 pm »
Może jakoś zmieszczę te swoje numery w jednym ciągu z niewielką przerwą na ściankę.


Każdy kto uważa się za prawdziwego fana Marvela ma wszystkie WKKM w jednym rzędzie. Kappa

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #598 dnia: Maj 14, 2016, 07:14:21 pm »
Swietne te panoramy ,dużo zbierania :wink: oki teraz pytanko Marvel Team Up w Wkkm to stare historyjki ma sie rozumiec. Jest to zbiór pojedynczych zeszytow z roznorodnymi bohaterami? Jest gdzies jakis opis ..timów.. jakie tam zobaczymy?

Znajdują się tam tylko zeszyty Spider-Man + ktoś. Zeszyty 59-70

Tu możesz sprawdzić
http://comicvine.gamespot.com/marvel-team-up-59-some-say-spidey-will-die-by-fire/4000-17605/

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #599 dnia: Maj 14, 2016, 07:19:22 pm »
Dzieki za linka, juz obczajam ;)

 

anything