Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #615 dnia: Maj 18, 2016, 10:12:19 pm »
i powyższym postem Anionorodnik udowodnił dlaczego Hachette to samo zło  :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #616 dnia: Maj 19, 2016, 07:53:57 am »
@Anionorodnik podał całość, zamiast z podziałem na tomy. Bo powiedzmy, że wydalibyśmy jeden album Annihilation Classic. Czyli byłoby to 11 zeszytów podobnej grubości co Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. To by drogo wyszło. Mi by bardziej chodziło o albumy w stylu WKKM. Czyli 6-8 zeszytów góra po 40 zł. Albo nawet TPB. Bo jest tego ogrom a koszty duże. Zaproponowane rok temu 3 części Annihilation to i tak albumy po ponad 220 stron. Nie wiadomo czy by się dało utrzymać dobrą cenę jeśli każdy tom by tyle miał.

Offline Mati29

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #617 dnia: Maj 19, 2016, 08:35:06 am »
"Dobra Cena"

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #618 dnia: Maj 19, 2016, 08:35:30 am »
@Anionorodnik podał całość, zamiast z podziałem na tomy.

podał tak jak zostało to wydane w zbiorczych wydaniach:

https://en.wikipedia.org/wiki/Annihilation_%28comics%29

https://en.wikipedia.org/wiki/Annihilation:_Conquest

więc jak coś napiszesz to najpierw sprawdź

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #619 dnia: Maj 19, 2016, 09:26:33 am »
No dobra, to pytaniem jest ile takie zbiorcze wydanie kosztowałoby po przetłumaczeniu na polski i czy dałoby się je wydać taniej. Bo nie wiem czy u nas cegły po 200 i więcej złotych sprzedałyby się na takim poziomie, by jakiemukolwiek wydawnictwu opłacało się je publikować.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #620 dnia: Maj 19, 2016, 09:45:20 am »
No dobra, to pytaniem jest ile takie zbiorcze wydanie kosztowałoby po przetłumaczeniu na polski i czy dałoby się je wydać taniej. Bo nie wiem czy u nas cegły po 200 i więcej złotych sprzedałyby się na takim poziomie, by jakiemukolwiek wydawnictwu opłacało się je publikować.
Serio nie wiesz?? Wydawnictwo Mucha publikuje takie cegły, np. All Stars Superman (wyprzedany), Batman Długie Halloween (miał dodruk, też wyprzedany) Batman Mroczne Zwycięstwo, czy tez zapowiedziany Miracleman. Komiksy te miały około 400 stron. Cena okładkowa 149 zł, ale dobrze wiesz że można je (było) kupić w cenie nie całych 100 zł w twardej oprawie. I szczerze to dla mnie tylko to wydawnictwo dało by radę, Egmont na coś takiego się nie porwie. Niestety przez WKKM nie wiem czy Mucha chciała by to ruszyć.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2016, 09:59:39 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #621 dnia: Maj 19, 2016, 10:28:46 am »
Tak trochę na marginesie:
jednym z objawów marvelovej eventozy jest to, że nie ma dobrego sposobu na czytanie ich eventów.
Można czytać samą główną miniserię i wówczas, nawet mimo ciekawych pomysłów, ma się wrażenie luk, nadmiernego pośpiechu, pojawiania się i znikania postaci oraz ogólnej głupawości.
Można czytać wszystko, co zazwyczaj powoduje tylko irytację na niepotrzebne wątki, dekompresje, zbędne zeszyty, rozwlekłość i niekonsekwencje. Do tego większość tie-inów tylko symuluje, że coś się w nich dzieje, bo istotne wydarzenia mogą nastąpić i tak wyłącznie w głównej miniserii.

Dlatego w ogóle nie lubię tych nieszczęsnych eventów.

Kiedy już je czytuję, próbuję wypracować rozwiązanie pośrednie: czytać główną miniserię oraz jedną, a najwyżej dwie (zidentyfikowane wcześniej jako kluczowe) serie poboczne.
Np. w przypadku "Civil War" świetnie mi się sprawdziło czytanie głównej mini oraz "The Amazing Spider-man" Straczynskiego (wraz z prologiem "Mr. Parker Goes to the Washington"). Najważniejsze wątki zostały odpowiednio pogłębione, a historia nie wlokła się jak rozdeptana meduza.
A kiedy ostatnio przed filmem odświeżyłem sobie samą główną miniserię, aż byłem zdumiony jakie to było słabe...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #622 dnia: Maj 19, 2016, 12:17:49 pm »
Bo Civil War była głupia i absolutnie zgadzam sie z tobą @Szczoch - z tie-inów istotne były tylko Road to Civil War i Spider-Man. Reszta w ogóle nie miała wpływu na fabułę.

Powiem jeszcze tylko, że bardzo mi się spodobała forma wydania Batman Eternal 1. Gdyby można było utrzymać wydawanie 500-stronnicowych komiksów za okładkowe 100 zł (realne 63 zł), to bez problemu można by w Polsce wydać i Annihilation i Age of Apocalypse i inne eventy. I nawet standardowa wielkość mi się podoba - to nie musi być zaraz deluxe czy oversize, bo to podraża koszty.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #623 dnia: Maj 19, 2016, 12:32:40 pm »
Powiem jeszcze tylko, że bardzo mi się spodobała forma wydania Batman Eternal 1. Gdyby można było utrzymać wydawanie 500-stronnicowych komiksów za okładkowe 100 zł (realne 63 zł), to bez problemu można by w Polsce wydać i Annihilation i Age of Apocalypse i inne eventy. I nawet standardowa wielkość mi się podoba - to nie musi być zaraz deluxe czy oversize, bo to podraża koszty.
Jak pisałem w innym temacie. "Wieczny Batman" 1 to była promocja Egmontu. Niższa cena 1. tomu, by zachęcić do zakupu kolejnych tomów. Przy obecnych nakładach nie ma szans na utrzymanie takiej ceny dla całej serii.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #624 dnia: Maj 19, 2016, 01:23:01 pm »
Powiem jeszcze tylko, że bardzo mi się spodobała forma wydania Batman Eternal 1. Gdyby można było utrzymać wydawanie 500-stronnicowych komiksów za okładkowe 100 zł (realne 63 zł), to bez problemu można by w Polsce wydać i Annihilation i Age of Apocalypse i inne eventy. I nawet standardowa wielkość mi się podoba - to nie musi być zaraz deluxe czy oversize, bo to podraża koszty.
Proponuje ci abyś poszukał pracy w którymś z wydawnictw (Egmont nie raz robi rekrutacje z tego co się orientuje, ktoś mi gdzie kiedyś o tym pisał) i zobaczysz jak to wygląda od strony wydawcy a wtedy przestaniesz pisać takie głupoty. Albo w końcu potwierdzisz swoje racje że wydawnictwa okradają czytelników. Ale do tej pory powściągaj swoje wypowiedzi. Naprawdę życzę ci tego aby udało ci się wkręcić do tej branży, abyś sam poznał na własnej skórze że bycie wydawcą w Polsce nie jest łatwe.
Myślę że ceny które ty proponujesz są jak najbardziej możliwe do osiągnięcia, ale kosztem jakości (drukowanie na papierze słabej jakości, słabe klejenie, miękka rozpadająca się oprawa). Ale wątpię aby ktokolwiek to kupił.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #625 dnia: Maj 19, 2016, 02:07:00 pm »
A to ciekawe, czy do Wiecznego Batmana 1 Egmont musiał dokładać, wydał po kosztach czy z minimalnym zyskiem?

Popularność serii Marvel Now pokazuje, że ciągle czynnikiem decydującym jest cena danego albumu. Im tańszy tym więcej egzemplarzy schodzi. Dlatego szukam wśród pozycji wydanych dotychczas jak najtańszej metody publikacji. Wiemy, że nie da się wydawać wielu pod rząd tomów o ponad 220 stronach, w stylu WKKM po 40 zł. Ty mówisz, że nie da się 500-stronnicowych po 63 zł. To może 270-stronnicowe TPB jak Era Ultrona po 43 zł? W takiej formie też bym kupował i czytał Annihilation.

Offline starcek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #626 dnia: Maj 19, 2016, 02:26:26 pm »
I znowu o cenie... Aaa grzbiecik w ostatnim tomie dobrze wydrukowany?   :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #627 dnia: Maj 19, 2016, 02:29:16 pm »
Kupuję taniej, to swojego Thanosa dostanę dopiero jutro bądź w poniedziałek. I wtedy napiszę jak sytuacja grzbietowa.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #628 dnia: Maj 19, 2016, 02:32:50 pm »
Kupuję taniej, to swojego Thanosa dostanę dopiero jutro bądź w poniedziałek. I wtedy napiszę jak sytuacja grzbietowa.

przecież to był sarkazm.

g.... to kogokolwiek obchodzi.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #629 dnia: Maj 19, 2016, 02:43:51 pm »
Ale po co zaraz tak niekulturalnie? Żartujemy sobie.