trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #645 dnia: Maj 20, 2016, 11:00:08 am »
Ale nie wiemy czy rzeczywiście w tych umowach jest określona forma wydania, czy jest ona wg uznania licencjonobiorcy. Tak samo jak nie znamy kosztów licencji, bo to wszystko jest tajemnica handlowa i wydawnictwa tego nie ujawniają. Dlatego może być tak jak ty mówisz, ale może być też jak mówię ja. Nie dowiemy się tego.

Poza tym Egmont przyciął 2 tom Strażników Galaktyki inaczej niż to było w podobnym amerykańskim wydaniu. Dlatego ja się skłaniam do hipotezy, że jakąś swobodę ma. Podobnie ciął pod siebie Ligę Sprawiedliwości.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #646 dnia: Maj 20, 2016, 11:02:25 am »
Zgadzam się.

IMHO teraz można by wszystko dobre a nieopublikowane u nas z Marvela/DC wydać po polsku.

Miałem na myśli akurat film "Guardians of the Galaxy vol.2", bo tak się będzie nazywała jego druga część.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #647 dnia: Maj 20, 2016, 11:15:14 am »
Czytam zaledwie parę stron Imperatywu a już widać jak dobrze, że wydano także Korvac Sagę, bo wszystko rezonuje i oddziałuje na siebie. Naprawdę przydałoby się, gdyby w WKKM pojawił się jeszcze Warlock i Rękawica Nieskończoności.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #648 dnia: Maj 20, 2016, 11:32:03 am »
Te umowy to przecież nie są jakieś cyrografy, jak z telefoniami komórkowymi. Z pewnością nie określają czy mają być skrzydełka (to ponoć w ogóle polska specyfika - może godłem inspirowana?), gramatura papieru itd.
Wystarczy poobserwować jak to w praktyce wygląda (np. rozbicie "Strażników Galaktyki" na więcej tpb).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #649 dnia: Maj 20, 2016, 12:11:38 pm »
Te umowy to przecież nie są jakieś cyrografy, jak z telefoniami komórkowymi. Z pewnością nie określają czy mają być skrzydełka (to ponoć w ogóle polska specyfika - może godłem inspirowana?).


Po przeczytaniu Twojego posta zaczałem przeglądać półki i nie spoczałem, póki nie znalazłem dziesięciu zagraniczynych komiksów w oprawie miękiiej ze skrzydełkami. Są to:
M-A. Mathieu, 3 Sekunden (niemieckie wydanie) Reprodukt Verlag
E. Campbell, Black Diamond Detective \Agency, (Anglia/USA) First Second
A. Feuchtenberger, Hure H, (Niemieckie) Reprodukt
Gipi, S. (niemieckie) Avant verlag
F. Sch**iten, The Leaning Girl, (USA) Alaxis Press [Piękne wydanie]
V. Brogsol, Anya's Ghost, First Second (j.w.)
L. Shapton, Was She Pretty (Kanada) Drawn&Quarterly
Gipi, MSGL (Niemcy) Avant Verlag
J. Abel, La Perrdida, (USA) Panteon Books
B. Fingerman, Beg the Question (USA) Fantagraphics


Po namyśle - bo "Was She Pretty?" to właściwie nie komiks, postanowiłem dodać:
Jiro Taniguchi, Der Spazierende Mann, (Niemcy) Carlsen Verlag


W związku z tym uważam, że pogłoska jakoby wydawanie komiksów w okładkach miękkich ze skrzydełkami było polską specjalnością jest grubo przesadzona.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #650 dnia: Maj 20, 2016, 01:32:57 pm »
Jak Thanos
Spoiler: pokaż
wydostał się z rakowersum i wrócił do naszego wszechświata na Infinity?? Czy Star Lord i Nova również przeżyli?


Poza tym w Polecanych Lekturach na końcu Imperatywu są oczywiście Kapitan Marvel oraz nie przetłumaczone jeszcze na polski Warlock, Rękawica Nieskończoności i Wojna Królów. Ech - naprawdę szkoda, że kiedyś TM-Semic nie opublikował u nas Rękawicy, tym bardziej, że były większe fragmenty Wojny Nieskończoności. Bardziej bym to chciał niż słabe Ex Post Facto. Oby w przyszłym roku Hachette ogłosiła przedłużenie Kolekcji i publikację tych ekscluziwów z innych krajów.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #651 dnia: Maj 20, 2016, 01:59:41 pm »
absolutnie - tak to jest na pogłoskach się opierać. Słyszałem to od osoby mającej małe wydawnictwo (nie komiksowe) i dotyczyło zamiłowania do skrzydełek w ogóle (Egmont w tym celuje od niedawna)...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #652 dnia: Maj 21, 2016, 12:58:38 pm »
Zapowiedź nowych tomów !!!

122. Uncanny Avengers: The Red Shadow [Uncanny Avengers #1-5]

123. Hawkeye: My Life as a Weapon [Hawkeye (vol. 4) #1-5 and Young Avengers Presents #6]

Heh jeżeli nie od Egmontu to jest szansa na Hawkeye od Hachette. Szkoda, że zapewne tylko 1 tom.

Jak na razie 2 z 3 to duble

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #653 dnia: Maj 21, 2016, 01:07:24 pm »
Macie tego Hawkeye'a co tak płakaliście (Help Hawkeye :) ). Zamówienia na Unncany Avengers już nie cofnę. Zresztą - egmontowe wydanie jest o wiele tańsze, więc nawet bym nie chciał. Ale sytuacja robi się poważna - jeśli nasze Hachette przedłuży Kolekcję (powinno na 100%), to muszą zajść zmiany w liście tytułów. Trzeba majlować do Hachette i do Muchy by nie dawali nam dubli.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #654 dnia: Maj 21, 2016, 02:17:00 pm »
Egmont powinien się teraz wycwanić, obserwować kolejne zapowiedzi oryginalnej WKKM i uprzedzić Hachette Polska w wydaniu wszystkiego z Marvel NOW! co pojawi się na liście, bez ograniczania się tylko do pierwszych tomów. Moglibyśmy w końcu dostać kompletnego Hawkguya.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #655 dnia: Maj 21, 2016, 02:28:55 pm »
Macie tego Hawkeye'a co tak płakaliście (Help Hawkeye :smile: ). Zamówienia na Unncany Avengers już nie cofnę. Zresztą - egmontowe wydanie jest o wiele tańsze, więc nawet bym nie chciał. Ale sytuacja robi się poważna - jeśli nasze Hachette przedłuży Kolekcję (powinno na 100%), to muszą zajść zmiany w liście tytułów. Trzeba majlować do Hachette i do Muchy by nie dawali nam dubli.

A co z twoim mottem "Panorama is Everything!".
Nie wiem co Mucha mam do WKKM poza tym, że ona tylko tłumaczy i nie ma wpływu na to co wychodzi w kolekcji, przecież oni nie wydają nic z Marvel Now. Chcesz to pisz do Egmontu ale wątpię aby zatrzymali serię bo masz takie widzi mi się. A Hachette kolejny raz oleje prośby fanów, jak to pokazał kiedy była przesłana lista z przedłużeniem kolekcji. Wydaje mi się ale będzie więcej dubli, obstawiam że dostaniemy większość pierwszych tomów tych których wydał już Egmont. Dla tych którzy kupują WKKM i Marvel Now będzie to gorzka piguła do przełknięcia.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #656 dnia: Maj 21, 2016, 02:38:38 pm »
Kurczę szkoda by było żeby wydali tyle dubli podczas gdy nie będzie Warlocka, Captaina Britain, Days of the Future Past i innych komiksów które były w petycji...  :sad:
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #657 dnia: Maj 21, 2016, 02:39:31 pm »
Dlaczego mam niby pisać do Egmontu? Fajnie, że wydaje pełne runy i to taniej za numer niż pojedynczy tom WKKM w twardej oprawie. To do Hachette trzeba pisać, by nam nie dawała dubli. I wiem, że olali @Anionorodnika za pierwszym razem, ale teraz sytuacja jest inna. Wtedy była kwestia wyboru spośród wielu numerów których w Polsce nie było. W przyszłym roku będzie alternatywa między tym czego jeszcze nie było a tym co się niedawno ukazało i to w niższej cenie. Zarząd polskiego Hachette chyba nie jest aż tak tępy by tego nie dostrzec.

Dlatego trzeb będzie od grudnia do nich apelować, by nie popełniali tego błędu, wydając aż tak świeże duble - jeśli oczywiście WKKM PL zostanie przedłużone. Przecież nie chcą chyba ponosić poważnych strat finansowych.
@Anionorodnik - sam nie wiem. Myślisz, że pod wpływem konkurencji Egmont rozpocznie wydawanie Hawkeye'a, Moon Knighta czy też Ms Marvel? Ja tego naprawdę nie wiem i nie wiem nawet co bym sam zrobił na ich miejscu.

Jakby w WKKM wyszło Wolverine and the X-Men 1-6, to bym się nie obraził, bo Egmont wydał dopiero od #19. Ale to chyba mało prawdopodobne - a szkoda.

Aha - cena jednak zawsze stała u mnie na pierwszym miejscu. Panorama na drugim. Dubli kupować nie zamierzam (Punisher, Z jak Zagłada itp.)
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2016, 02:48:55 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #658 dnia: Maj 21, 2016, 02:58:35 pm »
A Hachette kolejny raz oleje prośby fanów, jak to pokazał kiedy była przesłana lista z przedłużeniem kolekcji.
Ciężko to nazwać olewaniem, w przypadku gdy się kupuje licencje na kilka krajów. W jednym kraju to będzie dubel, ale w trzech innych nie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #659 dnia: Maj 21, 2016, 03:00:52 pm »
Opcja z tym żeby w 2017 Egmont zaczął Hawkeye podoba mi się. Dostalibyśmy go taniej i w całości oraz były to ewentualny kolejny argument żeby nasze Hachette zmieniło listę komiksów po 120 i wydało np. wspominane wyżej Infinity Gauntlet czy Days of Future Past. Tylko czy nasze Hachette w ogóle coś z tym zrobi ? Wcześniej wydało mnóstwo dubli i jakoś nie mieli z tym problemu. Tu może być inaczej bo to świeże duble i będą stanowić pewnie duży procent tej nowej 20 ale nie musi...