trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #795 dnia: Czerwiec 15, 2016, 09:08:06 pm »
To ja obniżę poziom ostatniej dyskusji wracając do banałów na temat metod wydawania komiksów.
Nie mogę się jednak powstrzymać, by - jeszcze przed przeczytaniem najnowszego tomu WKKM ("W sercu atomu") - nie zasygnalizować dwóch rzeczy:
Po pierwsze, znaczną część tomu rysuje Sal Buscema i to już w "swoim" stylu, bliskim temu co niewiele lat później zaprezentuje w "Thorze" i "Spectacular Spider-manie". Od razu stało się dla mnie jasne, dlaczego ten rysownik powiedział kiedyś, że najbardziej lubi rysować Hulka: dynamika, uproszczona energia jego kreski idealnie pasują do tej postaci.
Po drugie, redakcja chyba po raz pierwszy zastosowała inny niż dotychczas sposób publikacji oryginalnych okładek: dwukrotnie przedrukowano je po dwie na jednej stronie (odpowiednio pomniejszone). Nie jestem pewien, z czego to wynikło: może ze "składankowego" charakteru tomu, a może układu stron oryginalnych...
Taki kamyczek do ogródka wypowiedzi na ten temat.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #796 dnia: Czerwiec 16, 2016, 07:38:41 am »
Po drugie, redakcja chyba po raz pierwszy zastosowała inny niż dotychczas sposób publikacji oryginalnych okładek: dwukrotnie przedrukowano je po dwie na jednej stronie (odpowiednio pomniejszone). Nie jestem pewien, z czego to wynikło: może ze "składankowego" charakteru tomu, a może układu stron oryginalnych...
Taki kamyczek do ogródka wypowiedzi na ten temat.
Wydaje mi się, że raz było zastosowane takie rozwiązanie, ale bij zabij nie pamiętam w jakim tomie, ani nawet z jakim bohaterem. Szkoda, bo lubię oglądać sobie te starsze okładki w całej okazałości, z tymi wszystkimi pompatycznymi, często dramatycznymi napisami.
EDIT: Nie wiem czy nie w Tajnej Inwazji. Jak ma ktoś możliwość to proszę niech sprawdzi.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #797 dnia: Czerwiec 16, 2016, 08:02:05 am »
W "New X-Men - Imperialni" było coś takiego oraz w "Witaj Ponownie Frank" było zbiorczo okładki na końcu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2016, 08:06:46 am wysłana przez JanT »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #798 dnia: Czerwiec 16, 2016, 07:08:36 pm »
I w obu Ultimates.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #799 dnia: Czerwiec 16, 2016, 07:22:37 pm »
Tajna Inwazja miała tyle okładek alternatywnych, że dawali je po dwie na jednej kartce. Witaj w domu Frank nie mam z Hachette.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #800 dnia: Czerwiec 20, 2016, 11:49:14 am »
Jakby ktoś był zainteresowany to na Gildii pojawił się 61 i 71 tom kolekcji.
https://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/wielka-kolekcja-komiksow-marvela

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #801 dnia: Czerwiec 21, 2016, 06:04:00 am »
Cz yktos juz czytal najnowszego Hulka w Sercu Atomu i moglby sprawdzic czy w pierwszym zeszycie (140) tez mu brakuje 12 strony komiksu?

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #802 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:24:59 am »
Plansze 12 i 13 były na połowie stron, więc 12 powinieneś mieć na górze.

rzeczywiscie. cos mi zgrzytalo w tych dialogach, brak jakiejs spojnosci, potem spojrzalem na dol i zobaczylem 13 a strone wczesniej 11 i pomyslalem ze strona wyleciala. ale dzieki za sprostowanie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #803 dnia: Czerwiec 22, 2016, 02:06:25 pm »
Początek Serca Atomu i już są heheszki. Hulk sobie walczy tak jak zwykle, nie wadząc nikomu, pomaga mieszkańcom miasta, a tu zaraz jakaś panna chce go zaobrączkować. Baby wszędzie są takie same. :)
No i jakim prawem, w komiksie Marvela wspomniany jest Shazam z DC?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #804 dnia: Czerwiec 22, 2016, 02:07:20 pm »
Gdzie?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #805 dnia: Czerwiec 22, 2016, 02:27:36 pm »
"SHAZAM - tak mawiał Billy Batson" - 10 strona w pierwszym zeszycie albumu.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #806 dnia: Czerwiec 22, 2016, 02:28:12 pm »
Najpierw od roku 1940 komiksy z Billym Batsonem vel Kapitanem Marvelem publikowało wydawnictwo Fawcett. DC uznało go za plagiat Supermana (a w dodatku sprzedawał się lepiej od Supka) i pozwało Fawcett. Sprawa skończyła się tak, że na początku lat 50. wydawnictwo Fawcett zapłaciło DC 400 tys. dolców i zgodziło się zaprzestać wydawania komiksów z Batsonem, a chwilę później w ogóle dało sobie spokój z wydawaniem komiksów i zaczęło publikować inne rzeczy. W 1972 roku DC wykupiło postać Batsona od Faawcett, ale nie mogli go nazywać go Kapitanem Marvelem, bo ten trademark do tego pseudonimu wygasł i w 1968 roku został przejęty przez Marvela (i żeby go żeby utrzymać Marvel wciąż wydanie kolejne serie pt. "Captain Marvel" pomimo, że oryginalny bohater czyli Mar-Vell już dawno kopnął w kalendarz). Dlatego teraz w DC mamy "Shazama". Incredible Hulk #140 wyszedł w 1971, kiedy akurat nikt nie zawracał sobie głowy prawami do Billy'ego Batsona.  :wink:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #807 dnia: Czerwiec 22, 2016, 02:32:02 pm »
a zresztą co tam Shazam... w Official Marvel Index można znaleźż także te dwa jakże znane nazwiska:

http://cmro.travis-starnes.com/character_details.php?character=8416
http://cmro.travis-starnes.com/character_details.php?character=8415

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #808 dnia: Czerwiec 22, 2016, 06:33:22 pm »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #809 dnia: Czerwiec 23, 2016, 12:12:02 am »
W 1972 roku DC wykupiło postać Batsona od Faawcett, ale nie mogli go nazywać go Kapitanem Marvelem, bo ten trademark do tego pseudonimu wygasł i w 1968 roku został przejęty przez Marvela (i żeby go żeby utrzymać Marvel wciąż wydanie kolejne serie pt. "Captain Marvel" pomimo, że oryginalny bohater czyli Mar-Vell już dawno kopnął w kalendarz). Dlatego teraz w DC mamy "Shazama".
Trochę offtop, ale zawsze mnie to ciekawiło - czemu w takim razie w DC Shazam od czasu do czasu ciagle jest nazywany Kapitanem Marvelem (pierwsze co mi przychodzi na myśl to choćby Kingdom Come czy 1 tom Superman/Batman)?