trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #825 dnia: Czerwiec 27, 2016, 02:19:44 pm »
Mimo wszystko są pewne różnice pomiędzy poszczególnymi edycjami krajowymi. I na tym trzeba się oprzeć. Dla mnie Hachette może wydawać Marvele bez końca. Albo inne komiksy. Chciałbym ekskluziwy z pozostałych edycji, chciałbym nie wydane u nas Marvel Now i All Different i wtedy mogą kończyć WKKM PL. A w międzyczasie ruszyć z naszą MMH PL :) I z Megakolekcją Dredda. :) I z kolekcją Star Wars. :) A co.

@Gr8
Zawsze kupuję taniej, dlatego chwalę Egmont za ich wydanie Marvel Now i chciałbym by jak najwięcej komiksów wydawali po taniości. Poza tym na razie nic nie zapowiada, że Egmont wypuści Ghost Ridera czy Hawkeya, których serie tu się chwali. A ja bym z chęcią je przeczytał.

W najgorszym wypadku będę miał dziury w panoramie. Ma wyjść jeszcze 30 tomów, głównie pierwsze zeszyty. A aż tylu Egmont na razie wydać nie planuje.


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #826 dnia: Czerwiec 27, 2016, 02:22:11 pm »
Wydanie Szninkiela świadczy tylko o jednej rzeczy: mieli dostęp/licencje wykupioną wcześniej przez centrale to wydali i podobnie będzie z Marvel Now. Licencja jest wykupiona to wydadzą. Pisanie do nich nic nie zmieni, oni nie słuchają fanów.
Chodzi o to żeby wymienili duble na eksklusivy (na które licencja jest kupiona) z innych krajów.

Jak na razie Egmont wydaje 11 serii i bardzo prawdopodobne że każda z nich się znajdzie w przedłużeniu WKKM to nie licząc Wolverine & the X-Men to będzie 10 a ekslusivów jest 9 (a może będzie więcej). Thunderbolts odpuszczamy i na styk  :biggrin:

Edit: Jeszcze są te dwa Warlocki, dwa Capitan Britain, Howard The Duck i Doctor Strange - A Separate Reality więc było by za co wymieniać  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 02:46:07 pm wysłana przez JanT »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #827 dnia: Czerwiec 27, 2016, 02:36:50 pm »
Trudno byłoby wymienić wszystkie duble skoro nie wiemy jeszcze jakie komiksy z Marvel NOW! wyda Egmont w ciągu następnych dwóch, trzech lat, bo przecież Kołodziejczak powiedział, że tak daleko naprzód nie planują. Nie wiemy też jeszcze, co się pojawi w następnych 25 tomach z tych 30 dodatkowych.

Najlepiej jakby Hachette zakończyło kolekcje na 120 tomach, albo tylko dodali te kilkanaście exclusivów sprzed Marvel NOW! Ta druga opcja chyba byłaby konieczna, sądząc po tym jak skadrowana jest nasza panorama.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #828 dnia: Czerwiec 27, 2016, 02:46:11 pm »
Też mam nadzieje że zakończą kolekcje na 120.
Bo pewnie nie wymyślą nic mądrego.
the time is near

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #829 dnia: Czerwiec 27, 2016, 02:53:31 pm »
To co napisał Janek - ja chcę Rękawicy Nieskończoności po polsku. Zwłaszcza że Avengers 3 będą na jej motywach. I mam smaka na Warlocka, po tym Thanosie. I oczywiście Deadpool.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #830 dnia: Czerwiec 27, 2016, 03:09:19 pm »
Egmont jakiś czas temu chyba wspominał że od nowego roku mają ruszyć starsze serie Marvela w HC czyli format jak N52 z DC. Jak dla mnie wszystko zależy od tego jak będzie się prezentowała cenowo oferta Egmontu. Bo nie ukrywam, że wygodniej robi mi się zakupy wrzucając do koszyka wszystkie pozycje (fajnie, że Mucha weszła w dyskonty).

Jak dla mnie nie ma problemu żeby Egmont wydał Infinity Gauntlet i Doctor Strange: Separate Reality z okazji premiery filmów.

Kolekcja Hachette z masą dubli z Now i problemami z dostępnością tomów, powoli robi się kompletnie bez sensu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #831 dnia: Czerwiec 27, 2016, 03:50:01 pm »
Chodzi o to żeby wymienili duble na eksklusivy (na które licencja jest kupiona) z innych krajów.
OK, tylko do tej pory żadne z tych eksklusiwów nie wyszło poza region do którego zostały przeznaczone. Nawet my mam takie tytuły które nigdzie indziej (poza rejonem do którego jesteśmy przypisani) nie wyszły.
Hachette wiele razy pokazał że ignoruje inicjatywy/prośby fanów, nawet jak sam o nie pyta.

I z Megakolekcją Dredda. :smile: I z kolekcją Star Wars. :smile: A co.
Co do kolekcji Dredda Kuba już kilka razy ci tłumaczył dlaczego wyszła tylko w UK, a co do SW to się sam dziwie że z nią nie próbują, no chyba że przejechali się na próbnym Lucky Luku i Asteriksie.

A aż tylu Egmont na razie wydać nie planuje.
Nie wiesz co Egmont planuje wydać w Marvel Now. Jak zaczynali mówili że nie wydadzą UX, a teraz ruszyli nie tylko z tą serią ale także innymi i Egmont nieraz słucha czytelników nie jak Hachette.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 03:59:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #832 dnia: Czerwiec 27, 2016, 04:06:52 pm »
Aktualnie obstawiam, że w tomach 121-150 pojawią się prawie wszystkie eventy oraz dużo Avengers i postaci spopularyzowanych przez filmy. Większość tytułów to rzeczy, które wcześniej czy później dostaniemy od Egmontu. Moja "zgaduj-zgadula" lista:

1. Superior Spider-Man: Dying Wish + My Own Worst Enemy
2. New Avengers: Everything Dies
3. Avengers: Avengers World
4. Uncanny Avengers: Red Shadow
5. All-New X-Men: Yesterday's X-Men
6. Uncanny X-Men: Revolution
7. Thor, God of Thunder: Godbutcher
8. Deadpool: Dead Presidents
9. Guardians of the Galaxy: Cosmic Avengers
10. Age of Ultron (Part 1)
11. Age of Ultron (Part 2)
12. Thanos Rising
13. Infinity (Part 1)
14. Infinity (Part 2)
15. X-Men: Battle of the Atom
16. Inhumanity
17: Black Widow: The Finely Woven Thread
18. Captain Marvel: Higher Further Faster More
19. Ghost  Rider: Engines of Vengeance
20. Ms. Marvel: No Normal
21. Punisher: Black and White
22. Original Sin
23: Superior Spider-Man: Goblin Nation
24. Thor: Goddess of Thunder
25. All-New Captain America: Hydra Ascendant
26. Axis (Part 1)
27. Axis (Part 2)
28. Death of Wolverine
29. Secret Wars (Part 1)
30. Secret Wars (Part 2)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 04:19:50 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #833 dnia: Czerwiec 27, 2016, 04:30:26 pm »
Co oni zrobili z Ghost Riderem? Tragiczne rysunki O_O


Wie ktoś dlaczego w WKKM nie są tłumaczone teksty na okładkach poszczególnych zeszytów?

Czytam właśnie Marvel Team-up i angielskie napisy atakują mnie już z głównej okładki. Może wyjdzie na to, że się czepiam, ale kupując komiks po polsku oczekuje, że dostanę komiks po polsku a obecnie to wygląda trochę na lenistwo tłumacza/redakcji.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #834 dnia: Czerwiec 27, 2016, 04:57:25 pm »
Pisanie do nich nic nie zmieni, oni nie słuchają fanów.
Słuchają fanów. Fani z Argentyny i Słowacji zasypali centralę o Marvel Now, bo tam to nie są duble. A że Hachette kupuje licencje na wiele krajów...

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #835 dnia: Czerwiec 27, 2016, 05:24:11 pm »

Najlepiej jakby Hachette zakończyło kolekcje na 120 tomach
A dlaczego? Jak ktoś nie chce, nie kupi. Jacyś nabywcy się znajdą na pewno. Nie ma powodu, żeby pozbawiać ich możliwości nabycia. Nawet w wersji droższej niż egmontowa. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #836 dnia: Czerwiec 27, 2016, 05:32:06 pm »
Słuchają fanów. Fani z Argentyny i Słowacji zasypali centralę o Marvel Now, bo tam to nie są duble. A że Hachette kupuje licencje na wiele krajów...
O tym to nie wiedziałem. Tylko z tego co piszesz trzeba bezpośrednio do centrali, bo nasz Hachette ma to gdzieś.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #837 dnia: Czerwiec 27, 2016, 05:48:01 pm »
Ogólnie można podzielić kraje na 3 kategorie
a) kraje gdzie WKKM od początku jest kolekcją zbierającą komiksy tam wydane
b) kraje gdzie wydaje się Marvel Now, a WKKM wydawała do tej pory głównie nowości
c) kraje gdzie nie wydaje się Marvel Now, a WKKM wydawała do tej pory głównie nowości
Kraje typu a to Wielka Brytania czy Niemcy, kraje typu c to na przykład Czechy czy Argentyna. A jeżeli mi się dobrze wydaje, do punktu a pasuje jedynie tylko Polska. Więc co według mnie zrobi Hachette? Wyda w Polsce Marvel Now, bo ich nie interesuje, że u nas te komiksy wydano, sprzedaż pewnie spadnie, ale według mnie jakoś bardzo drastycznie, bo niektórzy będą woleli HC-ki od Hachette, część klientów poza WKKM nic innego nie kupuje. Pewnie się zmniejszy dostępność w kioskach, ale raczej te 30 numerów dociągnąć.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #838 dnia: Czerwiec 27, 2016, 05:57:58 pm »
O tym to nie wiedziałem. Tylko z tego co piszesz trzeba bezpośrednio do centrali, bo nasz Hachette ma to gdzieś.

Nic takiego nie miało miejsca, to był lekki trolling, by część osób tu w końcu zaczęła patrzeć na WKKM/Hachette jak na kolekcję 'globalną', która gdyby miała patrzeć na duble w poszczególnych krajach nie wydałaby nic - bo zawsze w jakimś kraju dany numer to dubel, a kupując licencje na pojedyczny kraj nie mogłaby zejść z ceną jak w hurcie licencyjnym.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #839 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:01:10 pm »
Chcącemu nie dzieje się krzywda.
oj dzieje się dzieje, o czym wie również propagator tego twierdzenia. Przesycenie rynku i niepotrzebne dublowanie tego co ktoś inny wydaje może nikomu na zdrowe nie wyjść.

 

anything