Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #840 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:07:29 pm »
No ale Anion - zachowaj kolejność brytyjską. Na początku twojej listy powinno być 5 tomów, które już znamy.
Na razie nie mogę rozgryźć tego wzoru jakim się kieruje centrala. Na początek są Strażnicy, potem Avengers, pojedynczy Hawkeye, pojedynczy Ghost Rider i znowu Avengers. To po nich wypada chyba Spider-Man albo Ms Marvel. Thanos Rising raczej Brytyjczycy nie dadzą. A jeśli będzie Age of Ultron to może być też w 1 tomie jak gruba Krucjata Dziecięca czy Old man Logan.

Jak ktoś czytał tego nowego Ghost Ridera, to niech coś opowie o nim od siebie. Dobre to jest? Kim jest ten nowy gościu? Szkoda, że nie ma już teraz oficjalnej, pełnej listy tych 30 tytułów jakie Angole chcą jeszcze wydać w WKKM. A 150 numerów to piękna, okrągła liczba i jestem za tym by była i u nas. Tylko z wymianą dubli na ekskluzivy. W końcu nam dorzucili Avengers Forever po pierwszej sześćdziesiątce. A Rosjanom niedawno Rękawicę. @misiokles - ja nie chcę jakichś cudów na kiju, tylko to co już wyszło w WKKM. Nawet bez niemieckich tytułów (ale Deadpoole chcę!) spokojnie nasi mogliby wydać dwóch Kapitanów Brytania i dwie części Warlocka z Angli. I już by 4 dubli nie było.

Wszystko jest możliwe tylko trzeba chcieć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 06:11:51 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #841 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:15:36 pm »
Jak ktoś czytał tego nowego Ghost Ridera, to niech coś opowie o nim od siebie. Dobre to jest? Kim jest ten nowy gościu?
Bohaterem jest młody Latynos  opiekujący się niepełnosprawnym bratem. Jako GR stara się przede wszystkim naprawić coś w swojej okolicy. Do rysunków trzeba się chwile przyzwyczaić. Jeżeli ktoś woli mrocznego Ghost Ridera, anioły, demony, dusze potępione, to to nie jest tytuł na niego.

Seria jest sympatyczna. Nic mniej, nic więcej - ja lubię.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #842 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:15:57 pm »
Przesycenie rynku i niepotrzebne dublowanie tego co ktoś inny wydaje może nikomu na zdrowe nie wyjść.
O tym przesyceniu już od 3 lat słyszę, a komiksów i tak się coraz więcej wydaje.
@Bazyl weź pod uwagę, że to, co dla jednego jest dublem, dla innego może być nowością.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #843 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:27:02 pm »
A dlaczego? Jak ktoś nie chce, nie kupi. Jacyś nabywcy się znajdą na pewno. Nie ma powodu, żeby pozbawiać ich możliwości nabycia. Nawet w wersji droższej niż egmontowa. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
problem w tym, że sprzedaż na pewno im spadnie. Jak spadek będzie duży to Hachette po zakończeniu kolekcji może zupełnie wycofać się z komiksów i nie dostaniemy ani tej drugiej kolekcji marvela ani żadnej innej. Chyba lepiej jakby faktycznie zakończyli na 120 tomie i ruszyli z tą drugą od marvela.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #844 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:36:09 pm »
@Jutrzen - magazyny są pełne. Bez problemu można se kupić wszystko co wyszło od Świata Avengers.

@Blaskovitz - wolałbym Danego Ketcha, ale dzięki za info. Wyjdzie, kupi się, przeczyta i zobaczy.

@amsterdam - ale tych pozycji co w Polsce nie wyda ich Egmont, to szkoda. :) Hachette może wydawać 2 kolekcje komiksowe - i WKKM i MMH i Star Wars. :) Chyba ze czekają do grudnia, aż film wyjdzie. :)

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #845 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:40:20 pm »
@amsterdam - ale tych pozycji co w Polsce nie wyda ich Egmont, to szkoda. :smile:

No właśnie tutaj byłbym ostrożny z formułowaniem takich tez. Egmont ujawnił plany wydawnicze na starsze pozycje z Marvela. Hachette nie napisało słowa o WKKM powyżej 120, MHH czy kolekcji Star Wars.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #846 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:40:30 pm »
Ale wiesz Mój Drogi Piotrze, że szacunek do rozmówcy wymaga poprawnego pisanie jego nicka? Przecież chyba widzisz, że mój to BlaskowitzPartTwo.rar?
@amsterdam
xD

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #847 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:42:17 pm »
Hachette może wydawać 2 kolekcje komiksowe - i WKKM i MMH i Star Wars. :smile:
Dwie  :biggrin:

LL jest bardzo prawdopodobny  :smile:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwiec 27, 2016, 06:54:30 pm »
OK, tylko do tej pory żadne z tych eksklusiwów nie wyszło poza region do którego zostały przeznaczone. Nawet my mam takie tytuły które nigdzie indziej (poza rejonem do którego jesteśmy przypisani) nie wyszły.
Wiadomo, są tomy wydane jedynie w konkretnym kraju, ale są też i takie, które pojawiły się w jednym i zostały podchwycone przez kolejny. Dobrym przykładem są pierwsze 2 tomy "Marvel Knights Spider-Man", które zostały ogłoszone we Francji, następnie w Niemczech, a na koniec u nas i w Czechach. Nie jest to jedyny przypadek, gdy tom niewydany w WB łączy kilka innych państw, więc podważyłem Twoje słowa.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:06:51 pm »
Wiadomo, są tomy wydane jedynie w konkretnym kraju, ale są też i takie, które pojawiły się w jednym i zostały podchwycone przez kolejny. Dobrym przykładem są pierwsze 2 tomy "Marvel Knights Spider-Man", które zostały ogłoszone we Francji, następnie w Niemczech, a na koniec u nas i w Czechach. Nie jest to jedyny przypadek, gdy tom niewydany w WB łączy kilka innych państw, więc podważyłem Twoje słowa.

Hey, it's Deadpool!, którego do tej pory mieli tylko Niemcy wychodzi teraz w drugiej 60 w Rosji

Podobnie jak The Infinity Gauntlet, który wyszedł wcześniej tylko we Francji

Jak widać wszystko się miesza.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:13:39 pm »
@UP
No właśnie - to wszystko jest w ogólnej puli możliwych przesunięć. Tylko trzeba monitować do Hachette mocno i obficie.

@Blaskowitz
Po nazwisku to wiesz co. Tutaj wiele osób się do mnie zwraca Bazyl, Bazyli, Bazyliszek i ja nie mam z tym problemu, choć moja ksywkę pisze się przez ósemkę i kończy na -szek.
Dopiero dziś zauważyłem, że amsterdam naprawdę pisze się amsterdream. Przepraszam tego użytkownika - to nie było specjalnie. Myślałem, ze o jednak amsterdam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #851 dnia: Czerwiec 27, 2016, 07:55:09 pm »
Wiadomo, są tomy wydane jedynie w konkretnym kraju, ale są też i takie, które pojawiły się w jednym i zostały podchwycone przez kolejny. Dobrym przykładem są pierwsze 2 tomy "Marvel Knights Spider-Man", które zostały ogłoszone we Francji, następnie w Niemczech, a na koniec u nas i w Czechach. Nie jest to jedyny przypadek, gdy tom niewydany w WB łączy kilka innych państw, więc podważyłem Twoje słowa.
Gratuluje, ale dzięki twojej uwadze przejrzałem te listy z różnych regionów i rzeczywiście po pierwszej 60 wszystko zaczyna się mieszać. Ja odpuściłem po pierwszej 60 i już tak uważnie nie śledzę kolekcji (pewnie to jest przyczyna mojego błędu), ale rzeczywiście komiksy zaczęły wędrować z różnych list regionów. Naprawdę dzięki za uwagę.


@amsterdam - ale tych pozycji co w Polsce nie wyda ich Egmont, to szkoda. :smile: Hachette może wydawać 2 kolekcje komiksowe - i WKKM i MMH i Star Wars. :smile: Chyba ze czekają do grudnia, aż film wyjdzie. :smile:
Z tego co kojarzę to kolekcja SW startowała przed Przebudzeniem Mocy w grudniu, to nie wiem czemu jeszcze czekają, większy hype już się nie powtórzy, zresztą to Egmont robi bardzo dobrą robotę wydając Legendy oraz obecny kanon w SW Komiks.
Wydawanie u nas Marvel Now w WKKM mija się z celem, wiem że niektórzy kupują tylko WKKM i dla nich to by były nowości, ale większość kupuje także komiksy Egmontu, więc sprzedaż po 120 jeśli będą powtórki na pewno im siądzie, a to może doprowadzić do zaprzestania wydawania kolekcji komiksowych przez Hachette jak piszą inni.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwiec 27, 2016, 08:10:52 pm »
@UP
Czekają na Rogue One i może ruszą w grudniu u nas. Czekam na sierpień - może coś puszcza w teście. Może Eagelmoss.

I zgadzam się - puszczanie w WKKM tych samych tomów co wydał je Egmont jest bez sensu. Ale inne Marvel Now poczytam a Kolekcja niech ciągle wychodzi.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:26:21 am »
Czekam na sierpień - może coś puszcza w teście. Może Eagelmoss.
Nie ma na co czekać. Chcesz Star Warsy to kup wydania Egmontu. Ceny wahają się pomiędzy 27 - 32zł w sklepach internetowych. Czyli na pewno taniej niż niezapowiedziana Star Warsowa kolekcja Hachette.
Podobnie nie ma co czekać na Eaglemos i ich kolekcję widmo. Egmontowe DC można też dostać w świetnych cenach. Chociażby takie Deluxy jak "Narodziny Demona" w Arosie niedawno były po 46zł. Gdzie dla porównania Eaglemos w swojej kolekcji podzielił to wydanie na dwa tomy. Earth One też było w dobrej cenie, bo za 39zł. Luthor jest obecnie dostępny na innych stronach po 42zł.
Tak więc nie czekaj na sierpień kupuj już teraz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2016, 02:59:49 pm wysłana przez Cringer »

Offline pjoter84

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwiec 29, 2016, 05:56:50 am »
czy ktoś otrzymał prenumeratę numery 92-93

 

anything