Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #885 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:15:59 am »
Jeszcze nie dotarły do mnie numery 92 i 93, wysłane w zeszłym tygodniu. Po raz pierwszy zdarzyło mi się reklamować prenumeratę - wyślą jeszcze raz, z przymusem płatności przy odbiorze. I niestety uzyskałem informację, że może to opóźnić wysyłkę kolejnych paczek. Ot, preferencyjne warunki prenumeraty :/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2016, 11:20:11 am wysłana przez pocztar »

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #886 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:17:07 am »
prenumeruję od początku kolekcji. 2 razy nie doszła przesyłka, ale kolejne nadgonili i dostawałem w miarę na czas.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #887 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:20:55 am »
Pocieszyłeś mnie, jest nadzieja :) A w jakim czasie od złożenia reklamacji dostawałeś drugą wysyłkę?

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #888 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:24:02 am »
mniej więcej tydzień. ale np. ostatniej prenumeraty też jeszcze nie dostałem (warszawa)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #889 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:25:54 am »
Hmm, to może się pośpieszyłem? Ale na infolinii tak koło wtorku mi powiedzieli, że wysłali w zeszłym tygodniu i jak do piątku nie dojdzie, to mam zadzwonić i zareklamować. Dzwoniłeś i się dowiadywałeś, jak to wygląda w Twoim przypadku?

Tylko co ja teraz zrobię, jak dojdą obie? :D

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #890 dnia: Lipiec 02, 2016, 09:03:59 am »
Jeszcze parę słów o Kapitanie Brytanii. Naprawdę nie obraziłbym się, gdyby Crooked World wreszcie wyszedł po polsku jako 121 numer WKKM. Może nie jest taki niespecjalny jak to mówił Stark. :smile:

http://moviepilot.com/posts/3834327

I brytyjska edycja z Thingiem i Juggernautem wygląda świetnie. Nie mogę się doczekać, aż u nas pojawią się te grzbiety. I jasne jest, że 25 numerów naszej edycji nie da rady pokazać tych dwóch postaci w całości. Musi być przedłużenie.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 09:08:40 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #891 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:53:46 pm »
W sklepie Gildii widnieje informacja, że nakład tomu 91 tj. Imperatyw Thanosa uległ wyczerpaniu. Czy to oznacza, że cały nakład tego numeru już zszedł? To jest jakiś mało śmieszny żart. Premiera była trochę ponad miesiąc temu. Dostępność tomów WKKM jest po prostu żenująca. Nie ma w empikach, a za zamówienia na telefon jak w latach 90 podziękuję. Albo kupujesz od razu albo możesz obejść się smakiem. Oby ta kolekcja jak najszybciej zdechła i ustąpiła miejsca pozycjom z Egmontu, bo to nie jest normalne. 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #892 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:32:40 pm »
Wiesz co Antari - dla mnie twoje zachowanie jest trochę dziwaczne. I wiem jak komicznie brzmi to z moich ust. Nie podoba ci się forma Marvel Now, która przystosowana jest na polską kieszeń. Wolałbyś droższe wydania. A teraz masz pretensje do wydawcy, że jego komiks się dobrze sprzedał i pośrednik nie ma go już na magazynie. Nie podoba ci się nawet to, że żeby sobie zamówić dany egzemplarz musisz dzwonić do BOKu, jakby to był jakiś wielki wysiłek. Wyluzuj trochę i albo kupuj w dniu premiery jak każdy powinien robić, :) albo nie narzekaj, że o 18.00 wykupiono świeże bułeczki w sklepie.

http://allegro.pl/wkkm-91-imperatyw-thanosa-i6314519716.html#thumb/2
http://allegro.pl/wkk-marvela-tom-91-imperatyw-thanosa-i6302347365.html

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #893 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:38:22 pm »
/bzdury Bazyliszka ignore mode: ON

@Antari
Mogę teraz powiedzieć niesprawdzoną informację, ale wydaje mi się, że sklep Gildii zawsze załatwiał sobie tylko pewną liczbę egzemplarzy i po ich wyprzedaniu nie bierze więcej od Hachette. Więc to wyczerpanie to (chyba) tylko tej części którą wzięli. Żeby potwierdzić czy Imperatyw jest jeszcze dostępny trzeba by zadzwonić do BOKu.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #894 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:43:58 pm »
@UP
Ale przecież ci napisał, że dziękuje za dzwonienie do BOKu.

No niestety - to jest cecha Kolekcji kioskowej. Pojawia się i znika. A na dodatek WKKM jest wyjątkiem i nie zawala później antykwariatów i koszów w markecie jak inne książkowe Kolekcje z którymi się stykałem. No to jest pewna niedogodność zmuszająca do systematycznego kupowania. Ale dzięki temu mamy niższą cenę niż albumy konkurencji, które zawalają magazyny księgarni.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #895 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:49:33 pm »
@UP
Ale przecież ci napisał, że dziękuje za dzwonienie do BOKu.

No niestety - to jest cecha Kolekcji kioskowej. Pojawia się i znika. A na dodatek WKKM jest wyjątkiem i nie zawala później antykwariatów i koszów w markecie jak inne książkowe Kolekcje z którymi się stykałem. No to jest pewna niedogodność zmuszająca do systematycznego kupowania. Ale dzięki temu mamy niższą cenę niż albumy konkurencji, które zawalają magazyny księgarni.

Właśnie udowodniłeś, że kolekcja Hachette SSIE w porównaniu do normalnego, poważnego wydawcy komiksowego. Którego komiksy są dostępne, którego komiksy można kupić wszędzie i który wydaje całe serie a nie cholerne trailery. Dziękuję Ci Bazyl, wreszcie przejrzałeś na oczy!

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #896 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:58:39 pm »
Na samą myśl, o dzwonieniu na linię BOKu mnie skręca. Ostatnio przy zamówieniu kilkunastu pozycji realizowali przesyłkę 1,5 miesiąca i tylko dlatego, że interweniowałem na własną rękę. Pewnie trzymali by mnie w niepewności jeszcze parę tygodni.

Pewnie jest jak mówisz, że sprowadzają tylko wybraną ilość. Choć dziwi mnie status "nakład jest wyczerpany". Przy innych pozycjach widnieje status "towar aktualnie niedostępny w sklepie" np. numer 88.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #897 dnia: Lipiec 03, 2016, 11:01:10 pm »
@Blaskowitz
To jakbyś miał pretensje do wielbłąda, że nosi garby. No nosi, bo taka jest immanentna jego cecha. Ale to nie znaczy, że nie jest bardzo pożyteczny. Ten twój poważny wydawca komiksowy do 2015 roku nie wydawał komiksów z Marvela i DC. No nie wydawał, bo mówił, że nie ma na nich klientów. I gdyby nie WKKM to Zimowego Żołnierza, Planetę Hulka, Old Man Logan, Daredevila Odrodzonego, Demona w Butelce itd. zobaczylibyśmy jak świnia niebo.

Pisałem już - dla mnie komiksy może sprzedawać nawet sklep rybny czy masarnia. Byle by były dobre i na moją kieszeń.

@Antari
No trudno. Thanos, to może nie Deadpool, ale zdobywa coraz większą popularność. I ludzie kupowali ten tom. Zdarza się. Pamiętacie co było z Wojną Wade'a Wilsona? :) Korvac i Thor cieszyły się mniejszą popularnością i jeszcze są
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 11:05:29 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #898 dnia: Lipiec 03, 2016, 11:09:25 pm »
Ten twój poważny wydawca komiksowy do 2015 roku nie wydawał komiksów z Marvela i DC. No nie wydawał, bo mówił, że nie ma na nich klientów. I gdyby nie WKKM to Zimowego Żołnierza, Planetę Hulka, Old Man Logan, Daredevila Odrodzonego, Demona w Butelce itd. zobaczylibyśmy jak świnia niebo.
Egmont nie wydawał DC przed 2015 rokiem? Ciekawe...
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #899 dnia: Lipiec 03, 2016, 11:14:21 pm »
@UP
W 2012 jeden, w 2013 trzy, w 2014 siedem. Niedużo bo skupił się na mniej popularnych seriach. A Marvela w ogóle porzucił.