Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 327945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #915 dnia: Lipiec 05, 2016, 12:13:50 am »
Tzn. nawet jeśli zaczną to nie skończą. Np. nr 136 i koniec bo nie będzie już się sprzedawać.
pewnie określą ilość tomów jaka jeszcze wyjdzie i do niej dobiją a potem znowu. Nie przerwą od tak w pół drogi jaką sobie zaplanowali, co najwyżej nowe pozycje będą dostępne tylko dla prenumeratorów.

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #916 dnia: Lipiec 05, 2016, 01:01:06 am »
Dlatego myślę, że nawet nie zaczną. Ale przerwać też żaden problem dla takiego hachette. Przecież przy testach Marvela, Thorgala i Lucky lucke'a pisali - wyjdzie to i to i tyle i tyle.... coś się sprzedało, coś nie.... tyle o ich wspaniałym podejściu do czytelnika. Przerwą w dowolnym momencie - jak się nie będzie już opłacało. W korporacji Egmont jest przynajmniej TK i chociaż próbuje coś tam skończyć, może coś tam wytłumaczyć tym z zarabiamykasiezarzadu.... niestety nie zawsze udaje mu się kruszyć beton (mam nadzieję, że on sam nie stanowi tego betonu.... - bo tak naprawdę to tylko dywagacje :smile: ) (Panie TK - przekonaj Pan te korporacyjne świnie, że dokończenie ostatniego tomu Trolli to konieczność dla wizerunku firmy!!!!!!!)   

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #917 dnia: Lipiec 05, 2016, 01:03:50 am »
129. Superior Spider-Man: My Own Worst Enemy [Amazing Spider-Man #698-700, Superior Spider-Man 1-5]
Bazyl przepłaciłeś  :lol:

145. Deadpool's Secret Secret Wars
https://www.amazon.com/Deadpools-Secret-Wars-Cullen-Bunn/dp/0785198679

132. Captain America: Cast Away in Dimension Z [Captain America (vol. 7) #1-10]
Czyli mogą łączyć dwa tomy  :smile:

139. Avengers Arena: Kill or Die [Avengers Arena #1-7]
A tu se dodali zeszyta http://marvel.com/comics/collection/45855/avengers_arena_vol_1_kill_or_die_trade_paperback  :smile:

Czyli nie będzie "chudo" jak myślałem.

Myślę że tego Egmont nie wyda (bo kiedy?  :smile: ):

124. All-New Ghost Rider: Engines of Vengeance [All-New Ghost Rider #1-5]
126. Silver Surfer: New Dawn [Silver Surfer (vol. 7) #1-5, "Girl on Board" from All-New Marvel Point One]
127. Nova: Origins [Nova (vol. 5) #1-5, "Diamondhead" from Marvel Now! Point One.]
132. Captain America: Cast Away in Dimension Z [Captain America (vol. 7) #1-10]
134. Fantastic Four: Voyagers [Fantastic Four (vol. 4) #1-8]
135. Young Avengers: Style > Substance [Young Avengers (vol. 2) #1-5]
139. Avengers Arena: Kill or Die [Avengers Arena #1-7]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2016, 01:23:12 am wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #918 dnia: Lipiec 05, 2016, 01:24:54 am »
Bosz, Avengers Arena. Chce mi się wymiotować na myśl o tym tytule, a nawet go nie czytałem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #919 dnia: Lipiec 05, 2016, 06:06:27 am »
Na razie 8 pewnych dubli z wydaniami Egmontu. Przydałoby się jeszcze 5 i w polskiej edycji można byłoby je ładnie zastąpić 13 zagranicznymi exclusive'ami. Jak Kołodziejczak się dowie, co się święci, to pewnie wszystko nam to wyda, żeby tylko ubiec Hachette.  :lol: Liczę na na Hawkguya, Ms. Marvel i Young Avengers z Egmontu, bo to przednie rzeczy.

Faktycznie z tą Avengers Areną dowalili. Kapitan Ameryka też jest tak kiepski, że można sobie oczy wydłubać, a Nova i Fantastyczna Czwórka to przeciętne czytadła.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #920 dnia: Lipiec 05, 2016, 07:02:14 am »
Bosz, Avengers Arena. Chce mi się wymiotować na myśl o tym tytule, a nawet go nie czytałem.
Faktycznie. Wystarczyło przeczytać fabułę, żeby stwierdzić: Ło Jezu!!!

135. Young Avengers: Style > Substance [Young Avengers (vol. 2) #1-5]

Po świetnej, moim skromnym zdaniem, Dziecięcej Krucjacie mam nadzieję, że Egmont weźmie się za tą serię.

Kapitan Ameryka też jest tak kiepski, że można sobie oczy wydłubać
A to mnie zaskoczyłeś, szkoda, bo wydawało mi się, że to jedyny tom z zapowiedzi, na który bym się skusił.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2016, 07:07:26 am wysłana przez laf »

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #921 dnia: Lipiec 05, 2016, 07:10:47 am »
Uwielbiam te gadki odnośnie drugiej kolekcji, jeszcze jedna się nie skończyła a już płacz i zgrzytanie zębów o to że duble będą w drugiem rzucie kolekcji.
Poczekajmy do nr 115 i wtedy będzie wszystko jasne, nie zamieniajcie się w pewnego osobnika który mówi o wyimaginowanych kolekcjach, co ma być  to będzie jest jeszcze niecały rok.
H. może zrobić niespodziankę i zakończyć serię na dowolnym numerze.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #922 dnia: Lipiec 05, 2016, 08:27:06 am »
Jak Kołodziejczak się dowie, co się święci, to pewnie wszystko nam to wyda, żeby tylko ubiec Hachette.  :lol:
I Secret Wars dostaniemy w 2022  :smile:

Liczę na na Hawkguya, Ms. Marvel i Young Avengers z Egmontu, bo to przednie rzeczy.
Jeszcze Moon Knight i dużo osób będzie  :biggrin: ja myślę że w styczniu już dostaniemy Hawkeye i Ms. Marvel.

Uwielbiam te gadki odnośnie drugiej kolekcji, jeszcze jedna się nie skończyła a już płacz i zgrzytanie zębów o to że duble będą w drugiem rzucie kolekcji.
Poczekajmy do nr 115 i wtedy będzie wszystko jasne, nie zamieniajcie się w pewnego osobnika który mówi o wyimaginowanych kolekcjach, co ma być  to będzie jest jeszcze niecały rok.
H. może zrobić niespodziankę i zakończyć serię na dowolnym numerze.
Trzeci rzut. Jak kolekcja się sprzedaje to nic nie będą kończyć. I pamiętając co było ze Szninkielem to może nawet przy 121 tomie nic nie być jasne  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2016, 08:31:40 am wysłana przez JanT »

Offline Malibu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #923 dnia: Lipiec 05, 2016, 08:41:05 am »
Jestem ciekaw czy Egmont coś ruszy jak się dowie o takich planach Hachette, mam nadzieję, że tak :). Tylko pewnie będą musieli wrzucać 4 tomy miesięcznie od czasu do czasu (mi to nie przeszkadza). Ghost Rider, Silver Surfer, Young Avengers i Nove mogli by dodać reszta do zaorania (chodzi mi o te z przedziału 124).
Żeby nie było offtopu, zbierał bym tą kolekcję ale jak wydają tylko jedynki to po co to zbierać, dostać 1/4 po polsku i resztę czytaj se Pan po ang...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #924 dnia: Lipiec 05, 2016, 08:45:11 am »
Żeby nie było offtopu, zbierał bym tą kolekcję ale jak wydają tylko jedynki to po co to zbierać, dostać 1/4 po polsku i resztę czytaj se Pan po ang...
Tak jak dotychczas (np Thory)

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #925 dnia: Lipiec 05, 2016, 09:44:13 am »
Trzeci rzut. Jak kolekcja się sprzedaje to nic nie będą kończyć. I pamiętając co było ze Szninkielem to może nawet przy 121 tomie nic nie być jasne  :smile:
Własnie, na razie to snucie domysłów,
Może też się okazać że E. pójdzie z ofensywą jak z MN i może być lekki zonk dla H.
W sumie wolę mieć wydawane serie jak MN, niż kolejnego tasiemca jak WKKM, w sumie żeby pomieścić wszystkie komiksy z kolekcji muszę szafę na całą zamawiać, znowu lub mieszkanie zmienić :/
Przy okazji czy w obecnej sytuacji na rynku kolekcje tego typu mają większy sens (proszę by nie wywodził się pan z nickiem 8..., bo akurat on napala się jak daltonista na kolorowy telewizor)? 

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #926 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:07:11 am »
Nie wiem czy jest jakiś sens w ogóle pisać i walczyć o zastąpienie dubli ekskluzywami z innych krajów. Hachette PL pewnie opluje nasz długi wywód na ten temat krótkim zdaniem ''weźmiemy pod uwagę wszystkie propozycje''. Prawda jest taka, że Hachette raczej wyda to co dostanie z góry (czyli zwyczajowo to co Czesi). Dublami raczej specjalnie się nie przejmą.

Chciałbym znać jakieś wyklarowane stanowisko Hachette w tej sprawie ale pewnie nasi nawet nie wiedzą jeszcze, że wychodzi coś po 120 tomie w UK

Jeżeli przez ten rok będziemy żyć w niewiedzy i obudzimy się z ręką w nocniku i wysypem dubli to niech lepiej skończą na 120.

Nadzieja w Egmoncie, że wyda co lepsze serie w całości.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #927 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:07:58 am »
Ja z Marvela komiksy mam tylko z kolekcji, ale to inna sprawa. Kolekcja jest dobrym pomysłem, bo sporo z niej sporo starszych historii nie zostało by wydanych i w tym punkcie ta kolekcja ma sens, ale jeżeli będzie wydawać w 90% tomy wydane w okresie ostatniego 10-15 lecia, to raczej jest bez sensu. Druga sprawa, że na te starsze historię jest sporo narzekania i sporo osób chce nowości, dlatego, albo rezygnuje z kolekcji, albo kupuje tylko wybrane tomy.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #928 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:31:12 am »
Jak tak patrzę na tą listę to praktycznie nic mnie tutaj nie zaciekawiło. W sumie z tych tytułów tylko Silver Surfera (bo podobno dobry) i Captaina America (dla rysunków Romity) chciałbym przeczytać. Reszta to albo duble albo jakieś young Novy, young Ghost Ridery, young Avengersy itp. bzdury, które mnie nie interesują. Sporo tych komiksów to będą historie bez zakończenia. Przecież w tym pierwszym trejdzie Avengers Arena mało co się wyjaśnia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2016, 10:36:09 am wysłana przez amsterdream »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #929 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:40:55 am »
young Novy, young Ghost Ridery, young Avengersy itp. bzdury, które mnie nie interesują.
Z czystej ciekawości zapytam: dlaczego akurat te komiksy z całej tej oferty to bzdury?