trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 325196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1050 dnia: Sierpień 02, 2016, 11:59:00 am »
Z cyklu "sprawy bez znaczenia":
Czy Wy też tak macie na oficjalnej stronie WKKM, że zniknęły Wam miniaturki przedstawiające poszczególne tomy kolekcji wraz z opisami (dawno już nieaktualizowane - były bodaj w zakładce "Opis Kolekcji")?

U mnie są. Ostatnia pozycja to "Saga o Korvaku".

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1051 dnia: Sierpień 02, 2016, 12:03:35 pm »
Czyli to u mnie jest coś nie tak. Dzięki!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1052 dnia: Sierpień 02, 2016, 12:35:26 pm »
Reasumując - na tle pozostałych nowych eventów z drugiej 60 WKKM "Imperatyw Thanosa" jaśnieje niczym diament wbity w kawał salcesonu. Niestety, jest to jednak diament nadmiernie pookrawany, przez co jego wartość faktyczną trudno ocenić.

Fajny, ale nie przesadzaj z tym zabiedzaniem Thanosa. W końcu dostaliśmy wcześniej Życie i Śmierć Kapitana Marvela, gdzie był pokazany jego origin i pierwsze starcie z ziemskimi herosami. Ale zgadzam się, że brakuje nam tego Warlocka i Infinity Gauntlet z tą postacią. Jak ja bym chciał to mieć w WKKM. Pocięte Infinity War w MM to trochę mało. Zobaczymy jak wyjdzie samo Infinity jesienią.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1053 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:19:56 pm »
Szczochowi chodziło raczej o to że nie dostaliśmy sagi Annihilation - Annihilation: Conquest - War of Kings i co tam jeszcze było z nią powiązane, bo Imperatyw to zwieńczenie jej przez to wydaje się ta historia uboga.
 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1054 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:32:20 pm »
To też, ale te tomy nie mogą wyjść w WKKM z racji ich obszerności. Mierząc siły na zamiary ja ciągle apeluję o akcję mailową do Hachette. Za rok oprócz tych Marvel Now co planowane są w Anglii ja dalej chcę ekscluziwy z innych krajów. A Warlock i Rękawica są piękne dlatego, że dobrze pokazują walkę z Thanosem.

Jakby Egmont był fajnym wydawnictwem komiksowym, to mógłby zacząć wydawać kosmos Marvela i DC. Ale tego nie zrobi, dlatego ja chcę brytyjskich pozycji od Hachette.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1055 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:36:44 pm »
Szczochowi chodziło raczej o to że nie dostaliśmy sagi Annihilation - Annihilation: Conquest - War of Kings i co tam jeszcze było z nią powiązane, bo Imperatyw to zwieńczenie jej przez to wydaje się ta historia uboga.
Tak jest.
A wręcz - precyzując - nie było to utyskiwanie, że "nie dostaliśmy" (stałe przy WKKM), tylko tak po prostu - że wydano sam (dobry) epilog jakiejś obszernej (zapewne dobrej) historii. Bo przecież w wydanie całości Abnetta/Lanninga u nas, nawet w ramach obecnego urodzaju, chyba nikt nie wierzy.

Fajny, ale nie przesadzaj z tym zabiedzaniem Thanosa.
A o tym to pisał(a) Epekeina.

Jakby Egmont był fajnym wydawnictwem komiksowym, to mógłby zacząć wydawać kosmos Marvela i DC. Ale tego nie zrobi, dlatego ja chcę brytyjskich pozycji od Hachette.
No ale przecież wydają cienkich "Strażników Galaktyki".
Ale faktycznie: Warlocka w WKKM szkoda mi prawie tak samo jak Brytana (Kapt.).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Epekeina

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1056 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:27:31 pm »
To też, ale te tomy nie mogą wyjść w WKKM z racji ich obszerności. Mierząc siły na zamiary ja ciągle apeluję o akcję mailową do Hachette. Za rok oprócz tych Marvel Now co planowane są w Anglii ja dalej chcę ekscluziwy z innych krajów. A Warlock i Rękawica są piękne dlatego, że dobrze pokazują walkę z Thanosem.

Jakby Egmont był fajnym wydawnictwem komiksowym, to mógłby zacząć wydawać kosmos Marvela i DC. Ale tego nie zrobi, dlatego ja chcę brytyjskich pozycji od Hachette.


Warlock i Rękawica są piękne dlatego, że to konflikty Warlocka i Thanosa o to kim są, o ich dusze, które obu prowadzą nie tylko na granice szaleństwa, ale w ogóle rzeczywistości. W komiksach Starlina jest naparzenie, ale ich esencją jest właśnie ta walka o prawdę siebie samego itp. Przy czym moje wywody opieram na lekturze obu.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1057 dnia: Sierpień 02, 2016, 02:52:56 pm »
Mierząc siły na zamiary ja ciągle apeluję o akcję mailową do Hachette.


Apelować, żeby wysyłać maile do Pani z Boku, która i tak nic nie wie.  :badgrin: 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1058 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:29:30 pm »
Pani z BOKu ma to przekazać redaktorowi prowadzącemu. Inny wariant już proponowałem - iść do ich siedziby w Warszawie. Ale nikomu z warszawskich forumowiczów się nie chce.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1059 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:40:23 pm »
A wręcz - precyzując - nie było to utyskiwanie, że "nie dostaliśmy" (stałe przy WKKM), tylko tak po prostu - że wydano sam (dobry) epilog jakiejś obszernej (zapewne dobrej) historii. Bo przecież w wydanie całości Abnetta/Lanninga u nas, nawet w ramach obecnego urodzaju, chyba nikt nie wierzy.
Akurat nie chodziło mi o utyskiwanie, że "nie dostaliśmy", może rzeczywiście to tak zabrzmiało, bardziej chodziło że dostaliśmy jego koniec.
Może Egmont się odważy, tylko podejrzewam że tylko dobra sprzedaż Strażników z Marvel Now by ich przekonała. Może bliżej 2 filmowej części.

Pani z BOKu ma to przekazać redaktorowi prowadzącemu.
Nie wiesz co ta pani ma w zakresie obowiązków, bo wątpię aby miała "przekazywać" cokolwiek redaktorowi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2016, 07:53:00 am wysłana przez mkolek81 »

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1060 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:59:21 pm »
Pani z BOKu ma to przekazać redaktorowi prowadzącemu. Inny wariant już proponowałem - iść do ich siedziby w Warszawie. Ale nikomu z warszawskich forumowiczów się nie chce.

Czy Ty byłeś kiedykolwiek w życiu w jakimś biurowcu i uważasz, że do wybranej przez siebie firmy wchodzi się "z buta"?
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1061 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:05:15 pm »
Można wejść, umówić się, potem przyjść jeszcze raz. Ten redaktor to przecież nie szef wielkiej korporacji. Jak nikt nie spróbuje to nie uda się na pewno.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1062 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:06:39 pm »
Czy Ty byłeś kiedykolwiek w życiu w jakimś biurowcu i uważasz, że do wybranej przez siebie firmy wchodzi się "z buta"?


Trzeba mieć paszport Polsatu i być znajomym Piaska ?

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1063 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:31:36 pm »
"Imperatyw Thanosa" według mnie koszmarny. Tam było wszystko co najgorsze w komiksach superhero. Tysiące postaci podczas gdy może z pięć odgrywało jakąś istotną rolę. Główny zły, który bardziej śmieszył niż wywoływał jakąś estymę. Przeciwnicy, którzy okazali się mackami (sic!) z innego wymiaru. W końcu kilka bezsensownych śmierci, które nie miały żadnego znaczenia bo już rok później prawie wszystkie postacie, które zginęły żyły. Prawie cały ten komiks to jedna wielka nawalanka w najgorszym możliwym wydaniu, takie typowe promienie z dupy do kwadratu. Po lekturze jeszcze kilku innych komiksów doszedłem do wniosku, że kosmos Marvela to coś od czego będę trzymał się z daleka. A pamiętam jak kilka lat temu pół Avalonu się tymi historiami podniecało.





Podjąłem decyzję o anulowaniu prenumeraty WKKM, z większości komiksów z drugiej 60 nie czerpię żadnej przyjemności podczas lektury, kilku nie byłem wręcz w stanie przeczytać, Opowieści z Asgardu to najgorszy komiks jaki kiedykolwiek trzymałem w swoich rękach, do Spalonej Ziemi podchodzę od trzech dni i nie jestem w stanie dojść dalej niż 4-5 strona. W związku z czym moje pytanie brzmi - co jeszcze warto brać z WKKM? Na pewno wezmę Death of The Stacys i X-Men Neala Adamsa oraz 3 części Avengers vs X-Men bo to jednak ważny event definiujący uniwersum Marvela na kilka lat. Avengers: Kree/Skrull War całe rysował Neal Adams i Sal Buscema? Jak prezentuje się pod względem scenariusza? Ile zeszytów rysował Sal Buscema w Defenders i Avengers/Defenders War?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1064 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:46:01 pm »
@UP
Zgodzę się nawet z tobą. Ale w Imperatywie przynajmniej Thanos był. A w Fear Itself nie ma nawet tego, więc IMHO to jest najgorsza łupanina w WKKM.
Uważam, że robisz błąd. Właśnie teraz, na sam koniec Kolekcji będą lepsze tomy. I Spider Island, które jest początkiem wydarzeń z Superior Spider-Man. Pierwszy w Polsce samodzielny Iron Fist będzie. Pierwszy w Polsce samodzielny Deathlock. Pierwsza w Polsce samodzielna Czarna Pantera (chyba, że Egmont coś wrzuci przed filmem). Marvel Origins the 70's. Marvel Horror. Doomsday za tydzień. SS Origins. To co ty wymieniłeś - aż 2 historie z Defenders. Inhumans. Kim do diabła jest Miles Morales i dlaczego Spider-Man jest czarny?

W sumie do wyrzucenia (ze słyszenia) byłyby tylko:
-Battle Scars
-Madbomb
-Iron-Man Początek Końca

Resztę kup amsterdream i nie narzekaj. ;)