trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 328689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1065 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:46:51 pm »
W związku z czym moje pytanie brzmi - co jeszcze warto brać z WKKM?

Podpinam się pod pytanie - powoli mam dość WKKM, szczególnie, że inni wydawcy oferują znacznie lepsze komiksy w podobnej cenie. No i WKKDC na horyzoncie.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1066 dnia: Sierpień 02, 2016, 05:49:34 pm »

Avengers: Kree/Skrull War całe rysował Neal Adams i Sal Buscema? Jak prezentuje się pod względem scenariusza?


Czytałem. Fabuła jest przednia, nawiązująca jednak często do wcześniejszych wydarzeń ( Skrulli, Inhumansów ), jedynie końcówka i całe rozwiązanie tego konfliktu może budzić kontrowersje i wiem, że będą pod tym względem podzielone opinie na forum. O rysunki się nie przejmuj poza dwoma wymienionymi przez ciebie artystami jest jeszcze ojciec Sala - John więc sama śmietanka. Numer z podróżą do wnętrza Visiona to w moim osobistym rankingu jeden z najlepiej narysowanych komiksów Marvela ever ( pokazuje też jak wielkim inkerem jest Tom Palmer ).

« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 05:58:47 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1067 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:01:10 pm »
No jeszcze What if można nie kupić, bo jest średnie.
Ale pozostałe 20 tomów jest jak najbardziej do wzięcia. Czy ktoś ma do nich jeszcze jakieś zastrzeżenia? Wobec Inhumans mam dobre nadzieje, ale sprawdzą się w praniu.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1068 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:31:40 pm »
Chyba co po niektórzy zapomnieli jakie gnioty były w pierwszej 60tce np. Kapitan Ameryka Nowy Porządek, Avengers Impas albo Astonishing Thor. Mnie osobiście ucieszyłaby informacja jak by ogłosili, że kolekcja zakończy się na 120 tomie. Problem z dublami od Egmontu by się rozwiązał (8azyliszek nie musiałby wysyłać maili do Hachette), no i w portfelu coś by zostało więcej.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1069 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:43:57 pm »
W moim przypadku jest tak, że trochę się wyrobiłem w temacie, a wspomniane przez Ciebie tomy już dawno sprzedałem.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1070 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:47:43 pm »
Z nowych tomów na pewno warto: Daredevila i Spider-Milesa.

Czarna Pantera (chyba, że Egmont coś wrzuci przed filmem)
Film dopiero w 2018
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 06:54:53 pm wysłana przez JanT »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1071 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:52:22 pm »
Chyba co po niektórzy zapomnieli jakie gnioty były w pierwszej 60tce np. Kapitan Ameryka Nowy Porządek, Avengers Impas albo Astonishing Thor. Mnie osobiście ucieszyłaby informacja jak by ogłosili, że kolekcja zakończy się na 120 tomie. Problem z dublami od Egmontu by się rozwiązał (8azyliszek nie musiałby wysyłać maili do Hachette), no i w portfelu coś by zostało więcej.


Avengers Impas to nie gniot. Run Johnsa w Avengers był conajmniej solidny. Bolączką tego tomu jest to, że zawarty został w nim zupełnie niepotrzebnie ostatni numer tego runu #76. Po jego odjęciu wychodzi nam ledwo 110 stron ale i tak komiks się broni całkiem fajnym konfliktem dwójki Avengers na terenach Latverii.


Gniotem to były kolejne numery - run Chucka Austena.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2016, 08:27:52 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1072 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:57:51 pm »
Mawer - nie zgadzam się tylko co do Impasu. Średni bo średni ale Avengers. Fajnie się czytało - rozwinęli temat Waleta Kier i dzieci Wandy. Pokazali, że Asgard bywał już wcześniej na Ziemi. No i starcie Thor - Iron Man zawsze spoko. Bardziej mi się podobało, niż to u Staczyńskiego czy w Civil War. Miało więcej sensu.

Do listy niewypałów dodałbym Kapitany Ameryki poza Zimowym Żołnierzem. Od Nowego Porządku czy Wybranego wolałbym już Kapitana Brytanię. Te tomy, których nie mam to są słabe.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1073 dnia: Sierpień 02, 2016, 08:03:57 pm »
Pierwszy w Polsce samodzielny Deathlock. Pierwsza w Polsce samodzielna Czarna Pantera (chyba, że Egmont coś wrzuci przed filmem).
Ad. 1 Deathlok a nie Deatlock
Ad. 2 Who is Black Panther? (crap niemiłosierny)

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1074 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:12:10 pm »
Mnie osobiście ucieszyłaby informacja jak by ogłosili, że kolekcja zakończy się na 120 tomie.


A ja mam nadzieję, że będą wydawać jak najdłużej. Przecież zawsze można brać wybrane tomy.


Przejrzałem materiał z tych nadchodzących tomów na Comixology i ciekawie się ten Deathlok zapowiada. Jeżeli kogoś by to interesowało to w Defenders Sal Buscema rysował 6 zeszytów a w Avengers/Defenders War - 4.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1075 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:29:22 pm »
Ad. 2 Who is Black Panther? (crap niemiłosierny)

Zgadzam się. Straszna pozycja, którą wyparłem z pamięci, nie mam w swoim zbiorze i dlatego o nim zapomniałem. I jeszcze te słabe rysunki JRJR - brrr. za to Jungle Action będzie spoko. Także amsterdream - opuść 4 numery, resztę weź. Też liczę na polskie numery po 120 oraz MMH PL.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1076 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:49:29 pm »
"Imperatyw Thanosa" według mnie koszmarny. Tam było wszystko co najgorsze w komiksach superhero. Tysiące postaci podczas gdy może z pięć odgrywało jakąś istotną rolę. Główny zły, który bardziej śmieszył niż wywoływał jakąś estymę. Przeciwnicy, którzy okazali się mackami (sic!) z innego wymiaru. W końcu kilka bezsensownych śmierci, które nie miały żadnego znaczenia bo już rok później prawie wszystkie postacie, które zginęły żyły. Prawie cały ten komiks to jedna wielka nawalanka w najgorszym możliwym wydaniu, takie typowe promienie z dupy do kwadratu. Po lekturze jeszcze kilku innych komiksów doszedłem do wniosku, że kosmos Marvela to coś od czego będę trzymał się z daleka. A pamiętam jak kilka lat temu pół Avalonu się tymi historiami podniecało.
Bardzo ciekawa opinia... z którą właściwie się zgadzam!
A jednak, coś w "Imperatywie Thanosa" było, że w lekturze wyrastał mi ponad mierzwę podobnych historii (choć nie bez wyraźnych zastrzeżeń: pisałem np. że rysunki mi się nie podobały).
I chyba nie była to tylko sugestia entuzjastycznych opinii z Avalonu (to chyba ostatni tak jednoznacznie dobrze u nich przyjęty komiks).
Może historia ta jest "po prostu" "dobrze zrobiona"?
Jej "epickość" jest jakaś taka niewymuszona.
Jeszcze raz to samo (że zacytuję Lema: "Ratujmy kosmos"!) a jednak na swój sposób odświeżone.
A może - i do tego zdania skłaniałbym się najbardziej - jest w tej historii jakaś taka dziecięca radość i bezpretensjonalność. Nie znając części wątków a nawet wielu z (bardzo licznych) postaci, w wyobraźni dopowiadałem sobie ich dzieje. I raz jeszcze czułem się jak mały dzieciak, który mając dwa "Spider-many" na krzyż, jednych "X-men" i coś tam jeszcze, nie znając żadnych originów ani przedakcji wyrwanych z kontekstów historii, ekscytowałem się nimi aż spać nie mogłem i domyślałem, domyślałem, domyślałem.

Coś wiec w "Imperatywie..." jest takiego, że echo tego wrażenia we mnie się obudziło. A nie miałem go przy wielu innych, mało wciągających nowych historiach...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1077 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:07:11 am »
Avengers Impas to nie gniot. Run Johnsa w Avengers był conajmniej solidny. Bolączką tego tomu jest to, że zawarty został w nim zupełnie niepotrzebnie ostatni numer tego runu #76. Po jego odjęciu wychodzi nam ledwo 110 stron ale i tak komiks się broni całkiem fajnym konfliktem dwójki Avengers na terenach Latverii.
Tylko że ten numer domykał wątki Ant-man (Scotta Langa) i Jack of Hearts,
Spoiler: pokaż
którego ukazana jest śmierć
. Tylko że ten tom powinien ukazać się przed tomem Upadek Avengers, bo wyjaśnia dużo z początku tej historii i
Spoiler: pokaż
śmierć Ant-man
.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1078 dnia: Sierpień 03, 2016, 08:43:32 am »
@UP
Zgoda - to jedyny event który w pierwszej 60-tce wyszedł nie chronologicznie, z racji zmian w naszej liście i wciśnięcia nam go zamiast Kapitana Brytanii czy też Avengers Forever. Ale to w sumie tylko 3 numery było za Upadkiem, także dało się przeżyć.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1079 dnia: Sierpień 08, 2016, 07:28:32 pm »
Na fangape'u WKKM pojawiły się nowe zapowiedzi:

98. THE AMAZING SPIDER-MAN: ŚMIERĆ STACYCH
99. DAREDEVIL: WŚCIEKŁOŚĆ I WRZASK
100: IRON FIST: W POSZUKIWANIU COLLEEN WING.

Czy jest w ogóle ktoś, kto nie kupi (nie ma już w oryginale) tego Spider-Mana? :smile:

A, jeśli ktoś będzie miał wątpliwości co do polskiego przekładu "Sound and Fury": proszę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 07:31:43 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything