Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 329440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1230 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:23:01 am »
Doczekam się kiedyś regularnego wydania Amazinga? Nie tego obecnego, ale tego prawdziwego! Oby!

O tak, proszę, tak!

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1231 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:07:34 am »
O tak, proszę, tak!

nie ma innej opcji :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1232 dnia: Wrzesień 15, 2016, 02:56:30 pm »
Takiego "Spider-Mana" (np. w formule serii "Chronicles" z DC Comics) to bym również chętnie zbierał. Pytanie czy coś takiego w ogóle jest publikowane...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1233 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:09:48 pm »
Amazingi (i pochodne) z lat 80/90 jakieś składaki po około 8 zeszytów i byłoby pięknie.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1234 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:36:39 pm »
No właśnie. Zastanawiam się czy oprócz opierania się na zagranicznych wydaniach zbiorczych byłoby możliwe opracowywanie jakieś lokalnej, dostosowanej do polskiego czytelnika linii wydawniczej prezentującej dłuższe runy. Na zachodzie np. Amazing Spider-Man z lat 80. jest poszatkowany na różne nieprzystające do siebie albumy - omnibusy, epicki, premiere classici etc. To samo z X-Men Claremonta.

A gdyby taki Egmont samodzielnie podzieliłby te 120 zeszytów (10 lat po 12 zeszytów) i wydał je w tomach mniej więcej jednolitej grubości i w jednolitej szacie graficznej. Czy byłby to zbyt duży i kosztowny wysiłek, żeby wydać te serie według polskiego widzimisię? Jak myślicie? Mnie by się coś takiego podobało.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 03:40:47 pm wysłana przez Anionorodnik »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1235 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:40:35 pm »
TM-Semic dał rade to Egmont by nie dał?  :smile:
120 zeszytów (10 lat po 12 zeszytów)
Ale to się często przeplata z innymi seriami pająka.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1236 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:42:35 pm »
Wiem, to był skrót myślowy. Nie chciało mi się liczyć ile dokładnie pajęczych komiksów wyszło w tamtej dekadzie. Jako ciekawostkę dodam, że mam coś takiego przygotowane z mutantami, ale nie podzielę się tabelką, bo jeszcze wymaga dopracowania. :wink:

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1237 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:46:04 pm »
Anionorodnik: " Czy byłby to zbyt duży i kosztowny wysiłek, żeby wydać te serie według polskiego widzimisię? Jak myślicie?"
 
Nie znam co prawda uwarunkowań licencyjnych ale zakładając, że wydawca oryginału dałby "zielone światło" to przy obecnej poligrafii i technice składu tego typu "widzmisie" nie powinno być większym problemem. W sumie nasze i skandynawskie "Mega Marvele" były właśnie czymś w tym stylu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1238 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:47:20 pm »
@Anionorodnik
Może zaoferuj Egmontowi opracowanie czegoś takiego  :smile: a nuż się uda.

Możemy cię poprzeć petycją  :biggrin:

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1239 dnia: Wrzesień 15, 2016, 03:59:27 pm »
A gdyby taki Egmont samodzielnie podzieliłby te 120zeszytów (10 lat po 12 zeszytów) i wydał je w tomach mniej więcej jednolitej grubości i w jednolitej szacie graficznej. Czy byłby to zbyt duży i kosztowny wysiłek, żeby wydać te serie według polskiego widzimisię? Jak myślicie? Mnie by się coś takiego podobało.
Jestem za, w końcu "Narodziny Venoma" byłyby uzupełnione, ale wolałbym na nie dużej poczekać i kupować serię od początku, bo ciekaw jestem, co było w zeszytach niewydanych w kolekcji i Egmont Now. :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1240 dnia: Wrzesień 15, 2016, 07:01:37 pm »
A gdyby taki Egmont samodzielnie podzieliłby te 120 zeszytów (10 lat po 12 zeszytów) i wydał je w tomach mniej więcej jednolitej grubości i w jednolitej szacie graficznej. Czy byłby to zbyt duży i kosztowny wysiłek, żeby wydać te serie według polskiego widzimisię? Jak myślicie? Mnie by się coś takiego podobało.

A ile byś wziął za tłumaczenie takiego teoretycznego pierwszego tomu? :) Ile Egmont kosztuje wydanie takiej Elektry? Albo Wiecznego Batmana? Też mnie ciekawi czy mogłaby takie regularne serie jak JLA wydawać także z Marvela.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1241 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:02:48 pm »
ma jakiś prenumerator tomy 98 i 99 ?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1242 dnia: Wrzesień 19, 2016, 08:59:49 am »
Jest dobrze.

Spider-Man: Śmierć Stacych 10/10

Klasyka klasyką, a ramotka ramotką. Jak widać klasyka nie równa się z ramotką, a do tego w większości przypadków można było przywyknąć. Jej, rewelacyjny tom! Emocjonalny, łamiący konwencje z wręcz rewolucyjnym pomysłem uśmiercenia Gwen. Tak pisany i narysowany Spider-Man to właśnie to! Doczekam się kiedyś regularnego wydania Amazinga? Nie tego obecnego, ale tego prawdziwego! Oby!

No cóż, u mnie aż tak dobrze nie jest, ale również uważam, że w tym komiksie drzemie jakaś wspaniała moc. Nie jest to poziom "Nigdy więcej Spider-Mana" (któremu tak na marginesie dałbym 9/10), ale i tak trzeba przyznać, że "Śmierć Stacych" to zacna lektura. W tym tomie brakowało mi przede wszystkim typowych nastolatkowych problemów Parkera, ponieważ przez niemalże całą pierwszą część komiksu Spidey snuje się po ulicach NY, próbuje znaleźć Dr Octopusa (lub jego macki), znajduje go, pokonuje (albo nie) i tak w kółko. No i ciągłe monologi, które w "Nigdy więcej Spider-Mana" stanowiły o sile komiksu, tu już nużą.

Akcja jest znacznie ciekawsza po śmierci kapitana Stacy'ego, daje się odczuć zagrożenie, w jakim znalazł się Spider, a jego relacje z wydawcami Daily Bugle są wyraziście rozpisane. No i JJJ, który okazuje się, że nie jest wcale takim aż bad assem, za jakiego go uważaliśmy. Kuleje trochę główny villian tej historii, który jest zbyt oczywisty i jednoznaczny, a dodatkowo jego kreowanie na taką marną podróbę Kingpina wcale nie pomaga.

I wreszcie wisienka na torcie. Wspaniała i naprawdę poruszająca historia, nabierająca szczególnego wyrazu kiedy mamy w pamięci takie opowieści jak "Ród" i "Syn M", "Marvels", a przede wszystkim "Niebieski". Emocje po prostu wylewają się z każdego kadru i widać ewidentnie, że jesteśmy świadkiem, a wręcz uczestnikiem wielkiej zmiany w komiksie superbohaterskim. Szkoda, że Marvel nie decydował się na takie zabiegi częściej, a śmierć bohatera dla nich to tylko kolejny skok na kasę i początek dłuższej historii mającej na celu przywrócenie go do życia.

Moja ocena to 7/10 (chociaż jakbym miał oceniać tylko śmierć kapitana Stacy'ego to dałbym jakiej 5-/10)

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1243 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:57:22 am »
Prenumerata 98-99 właśnie odebrana.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1244 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:36:14 am »
ja w poniedziałek dostałem

 

anything