Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 325043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1395 dnia: Październik 19, 2016, 11:43:14 am »
Coś w tym chyba jest. Ostatnio przechadzając się w rodzimym Empiku dostrzegłem uwaga, 2 egzemplarze WKKM na półce (101 - X-Men: W cieniu Saurona). Normalnie szok!

Jeśli Battle Scars tak będzie leżeć, to może mnie skusi. Choć wolałbym nie.
Swoją drogą, z WKKDC sytuacja wygląda podobnie. W niemal każdym katowickim kiosku widzę Kołczan, a w jednym nawet chyba zalegał jeszcze drugi Hush.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1396 dnia: Październik 19, 2016, 11:47:13 am »
@Antari
To żebyś potem nie narzekał, że przez 2 tygodnie nie mogłeś kupić jakiegoś tomu, więc teraz domagasz się wznowienia. :smile:

Praktycznie żadnej z tych historii nie czytałeś, a swoją opinię czy to dobre tytuły opierają na tym, jaki bohater w nich występuje i kto jest na panoramie. Wartość takiej opinii = -273,15 stopni Celsjusza.

Jak ty coś napiszesz... To że Kree-Skrull Wars jest minimum dobra, to wiem nawet jeszcze przed przeczytaniem tej historii. Podobnie mam np. z Defenders czy Panther Rage. Av vs X-Men czytałem i wiem jakie jest. O Young Avengers tutaj na forum słyszałem dobre rzeczy. Także pisz uważniej.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1397 dnia: Październik 19, 2016, 11:50:45 am »
Jak ty coś napiszesz... To że Kree-Skrull Wars jest minimum dobra, to wiem nawet jeszcze przed przeczytaniem tej historii.

a jak Ci napisałem, że Elektra Ci się nie spodoba (żeby Ci pomóc uniknąć niepotrzebengo wydatku), to na mnie agresywnie naskoczyłeś, że skąd masz wiedzieć skoro niee czytałeś.

wtedy nie reagowałem, ale teraz gdy wyjasniłeś w powyśzym wpisie swój punkt widzenia na to to oczekuję przeprosin
bo mnie wtedy bardzo nieładnie (jak się okazuje) potraktowałeś




A tę swoją uwagę weź do siebie:
Także pisz uważniej.


"także", czyli "też"...
rób też to co zalecasz innym...
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 12:01:37 pm wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1398 dnia: Październik 19, 2016, 12:05:59 pm »
Za to cię nie przeproszę, bo ty uważasz, że Elektra to dobry komiks, ale zakładasz, że mi się nie spodoba. Ja też czytałem pochwalne opinie i dlatego chcę go przeczytać.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1399 dnia: Październik 19, 2016, 12:09:38 pm »
@Bazyl
O nie moj drogi. Przed przeczytaniem nie masz zielonego pojęcia jakie będzie Kree-Skrull War. Możesz się co najwyżej spodziewać, że jako fanowi niezbyt ambitnych historyjek superhero Tobie podejdzie. Ale polecanie innym żeby kupowali? Jak sam nawet nie czytałeś?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1400 dnia: Październik 19, 2016, 12:15:13 pm »
Za to cię nie przeproszę, bo ty uważasz, że Elektra to dobry komiks, ale zakładasz, że mi się nie spodoba. Ja też czytałem pochwalne opinie i dlatego chcę go przeczytać.

Gdy znajdziesz na tym forum mój wpis mówiacy o tym, że Elektra Assassin mi się podoba wpłacam na Twoje konto 100 złotych


{BTW: Nie jestem tez fanem Panther's Rage. wlecze się jak flaki z olejem... odcinek akcji... przerwa. siedzą przy basenie. odcinek akcji. przerwa na dwa. kłócą się... odcinek akcji. przerwa. znów się godzą. siedż przy basenie. rozmawiają. odcinek akcji... rwie się to masakrycznie}
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 12:18:58 pm wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1401 dnia: Październik 19, 2016, 12:20:25 pm »
@UP
No o to chodzi. Moje zdolności prekognitywne zwykle się nie mylą i gdy uważam, że coś będzie dobre, to po zakupie się to potwierdza. :biggrin: :smile: :lol: :razz:

A nieco poważniej - skoro dany komiks jest polską premierą, to skąd mam wiedzieć jaki będzie w czytaniu? Mogę się opierać głównie na recenzjach i opiniach innych. Inaczej się nie da, skoro fizycznie dopiero ma wyjść.
Są oczywiście też wersje angielskie i można je czytać. Ale teraz pojawiają się pytania o mniej popularne tytuły jak np ten Dr Strange co wyszedł, albo WW Krąg i na forum niewiele osób się z tymi komiksami zapoznało.

Ja sam w oryginale czytałem przed polską premierą Civil War i Avengers vs X-Men. Teraz mam mniej czasu na obce zeszyty, chyba, że mnie coś naprawdę zaciekawi (Wolverine vol 5). A jak ktoś ogłasza, że ma w planach wydac coś po polsku (Deadpool Classic Annihilation), to nie będe czytał tego po angielsku, bo by mi przeszła ochota by miec to po polsku.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1402 dnia: Październik 19, 2016, 12:22:59 pm »
No to o tym mówię:

skoro nie czytałeś, to nie polecasz. I nie mówisz, ze wiesz ze będzie dobre. Możesz mówić "licze, ze będzie dobre"
albo "ten i ten mówił. tui i tu czytałem że będzie dobre"

TYLKO TYLE się od Ciebie oczekuje.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1403 dnia: Październik 19, 2016, 01:09:28 pm »
To nie zmienia faktu, że Annihilation i tak jest/będzie dobre. I często wspominam o tym, że moje posty to moja opinia. Zwłaszcza w sprawach tak ocennych jak pytanie "Czy warto kupić dany komiks".
I nie tylko ja tak formułuję swoje myśli na forum.

Dominacja DC Nie pochwalę zakupów ze względu na jakość historii, bo mało z Rebirth czytam, ale za wszystkie warianty duży plus. Sienkiewicz na okładkach dość mocno się wyróżnia.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1404 dnia: Październik 19, 2016, 01:26:08 pm »
Ośmieszasz się.
Ryba napisał ze nie czytał wiele czyli coś czytał
 Na tej podstawie wyraził opinię Rebirthem no trochę zna.

Bo żeby mieć opinie trzeba mieć podstawy

Ja nie mam opini o kulturze Azerbejdżanu bo nic o niej nie wiem
Mogę mieć opinie o swojej wiedzy na temat kultury Azerbejdżanu i ta opinia jest taka ze stan mojej wiedzy zasmuca mnie

Do głowy by mi nie przyszło by się zapisywać na forum o kulturze Azerbejdżanu i się tam tym stanem wiedzy ośmieszyć albo polecać komuś filmy czy książki.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1405 dnia: Październik 19, 2016, 01:26:41 pm »
To nie zmienia faktu, że Annihilation i tak jest/będzie dobre.


Mam nadzieję, że po lekturze Twoja opinia pozostania taką samą. Serio.
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1406 dnia: Październik 19, 2016, 03:25:34 pm »
Objechał Aaronowego Thora. Absolutnie wszystko jest możliwe.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1407 dnia: Październik 19, 2016, 03:50:54 pm »
Widziałem tu dużo różnych (w sensie, że negatywnych) opinii o Thorze Aarona (też takich na podstawie wydań zagranicznych, bardziej na czasie z tym co wychodzi w US, czyli i o Thorzycy) i z większością z nich się nie zgadzam (oprócz faktycznie słabszego i dla mnie trzeciego segmentu, Accursed) więc nie specjalnie dziwi mnie cokolwiek.


Nic o co będę rwał szat, lubimy co lubimy, a mi już zupełnie znudziło się zajmowanie się komiksami, które mi niepodeszły.
perły przed wieprze

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1408 dnia: Październik 19, 2016, 04:18:31 pm »
Nic o co będę rwał szat, lubimy co lubimy, a mi już zupełnie znudziło się zajmowanie się komiksami, które mi niepodeszły.

No ale tymi, które podeszły już chyba warto. Jam jednych z tych, którzy Thora Aarona doceniają, ale nie wynoszą pod niebiosa. I w sumie nikt mi jeszcze nie pokazał, że jest w nim "to coś". Ale może ktoś się wywnętrzniał, a ja przegapiłem.

Za to (odwołując się do postów trochę wcześniejszych) uważam za gruby błąd odpuszczenie zakupu "Bitewnych blizn". To jest strasznie łopatologiczna i głupkowata rzecz, nie przeczę, a przywołane streszczenie znakomicie oddaje "głębię" scenariusza. Ale kulturowo jest to straszliwie istotny komiks. W praktyce zobaczyć jak działa korpo-komiks, usłyszeć scenarzystów, którzy bez owijania w bawełnę mówią, że zadanie przyszło z góry. I odwalają robotę w TAKI sposób (?!?!). Smakowite. Właśnie dlatego, że historia jest tak żałosna. Niemożliwość wymigania się od zlecenia i "sam strach", że mogłoby się nie udać.  Setnie się przy tym komiksie ubawiłem.

A przy Thorze nie.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1409 dnia: Październik 19, 2016, 11:16:20 pm »
"Blizny" jak dla mnie miały tylko jeden plus. W końcu dowiedziałem się skąd się wzięły w komiksach dwie postacie z MCU. Wiem, mogłem poczytać na wiki  :smile: I tak jak pisze Winckler, fajnie było przeczytać wrażenia scenarzystów z pracy nad tym "przełomowym dziełem"  :smile:

 

anything