Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9  (Przeczytany 325100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1485 dnia: Listopad 09, 2016, 01:15:03 pm »
Mom zdaniem ramotka do sześcianu...
Dzięki. A że następny jest, zdaje się, Spider Island, mój grudniowy budżet wzmocni inny segment rynku tej gałęzi sztuki :-)

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1486 dnia: Listopad 09, 2016, 04:01:36 pm »
A lubisz Marvela lat 70tych? To historia powstania 'drużyny'  i walce z demonicznym bóstwem z zaświatów.  To bardzo dr. Strange'owy komiks. Jak kupujesz taką konwencję to się nie zawiedziesz ale jak nie lubisz ramotek... To jest ramotka i w dodatku żadna klasyczna opowieść (chyba wcześniej w oryginale tylko w masterworkach wyszła.)
Po solowych Strange'ów nie sięgnąłem, bo komiksy jakoś nie narobiły mi smaka, ale film mi się podobał. Co do ramotek, to nie uważam, by komiks był zły, bo jest stary, jasne, próba czasu, ale są też nowsze komiksy, które rozczarowały mnie bardziej niż klasyczne.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1487 dnia: Listopad 09, 2016, 04:10:39 pm »
@UP
Np. Sam Strach czy Secret Avengers 2011. Jeśli komuś podobał się "Upadek i wzlot", to może brać i "Początek końca", bo są z tego samego okresu czasu. Ja czekam na Defenders.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1488 dnia: Listopad 09, 2016, 04:23:48 pm »
Co do ramotek, to nie uważam, by komiks był zły, bo jest stary, jasne, próba czasu, ale są też nowsze komiksy, które rozczarowały mnie bardziej niż klasyczne.
By była jasność - ja lubię bardzo ramotki. Ale czytając trochę forum czy profile WKKM mniej więcej wiem, za co bardzo dużo fanów Marvela w Polsce nie lubi ramotek. A ten tom ma bardzo dużo tych nielubianych cech. Stąd wniosek (owszem trochę w ciemno), że ów Defenders raczej większości się nie spodoba. Tych Defendersów doczytałem bodajże do 35 numeru - im dalej, tym gorzej. I rzeczywiście, pierwsze zeszyty były stosunkowo najciekawsze. Owszem, Bazylaki napalają się na ten komiks, gdyż sądzą że to będzie Avengers 2. Problem w tym, że ci Defendersi to tak naprawdę 'dynamic' Defenders o dość płynnym składzie i o wiele ciężej polubić ich jako drużynę. Choć, co trzeba przyznać - jest bardzo kolorowa. Strange, Surfer, Hulk w jednym teamie działa na wyobraźnię.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1489 dnia: Listopad 09, 2016, 04:47:19 pm »
Kolekcję kupuję średnio co miesiąc, klasyka to bardzo duży procent u mnie. Przeważnie biorę tylko Spider-Many, Iron Many, Fantastyczne Czwórki, Avengers (prawie wszystkie) i Thanosy. Z rozszerzenia pożałowałem tylko Fantastycznych Czwórek.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1490 dnia: Listopad 09, 2016, 05:52:17 pm »
Ten płynny skład to jedna z zalet wg mnie, bo dodaje dynamiki drużynie.
I oczywiście w żaden sposób nie można tego traktować jako Avengers 2. Po prostu pewnego dnia ktoś w Marvelu wpadł na pomysł zebrania w drużyny bohaterów, którzy się do pracy drużynowej nie nadawali. W ten sposób powstały 2 grupy: Champions i Defenders. Ta druga bardzo fajna, ta pierwsza natomiast...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1491 dnia: Listopad 09, 2016, 06:50:48 pm »
Defenders to był pomysł jak zagospodarować niektórych "Marvel Knights" - wolnych, samotnych bohaterów. Potem, na tej samej zasadzie stworzono na krótko grupę Synów Nocy. Ludzie lubia grupowe przygody, to Marvel potrafi powoływać takie grupki.
A jeśli Defenders są dobrzy do 35 zeszytu, to jest ok, bo np. tacy New Avengers Bendisa psują się już w 7. Wyjdzie za tydzień, to się zobaczy jak to wygląda.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1492 dnia: Listopad 09, 2016, 07:09:46 pm »
Gdzie tu jest napisane że są dobrzy do 35 numeru, 8azyliszku?

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1493 dnia: Listopad 09, 2016, 07:33:06 pm »
Ludzie lubia grupowe przygody, to Marvel potrafi powoływać takie grupki.
Ja tam wolę jednak solowe, ale na grupowe nie narzekam do czasu, gdy nie jest za dużo członków jak w "Avengers" Hickmana.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1494 dnia: Listopad 09, 2016, 07:53:40 pm »
np. tacy New Avengers Bendisa psują się już w 7.
Możesz mi przypomnieć, do którego zeszytu doczytałeś New Avengers Bendisa?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1495 dnia: Listopad 09, 2016, 07:54:21 pm »

Gdzie tu jest napisane że są dobrzy do 35 numeru, 8azyliszku?
Tych Defendersów doczytałem bodajże do 35 numeru - im dalej, tym gorzej. I rzeczywiście, pierwsze zeszyty były stosunkowo najciekawsze.


Rzeczywiście - źle zinterpretowałem post misioklesa - psuć się zaczęło przed 35 numerem a on tylko do tego doczytał. Przepraszam. Ale ten tom, to będą zeszyty do nr 5, a wojna z Avengers to zeszyty 8-11. Czyli sam początek i mam nadzieję na dobrą lekturę.

@Blaskowitz - do wskrzeszenia Hawkeye'a po Civil War. Potem mi się nie chciało. Ok - Kolektyw był jeszcze niezły. Ale zupełnie bez humoru i zrobiony po to by Magneto po 5 minutach moce odzyskał. Po rozwaleniu Alpha Flight seria siadła.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1496 dnia: Listopad 09, 2016, 09:00:45 pm »
Rzeczywiście - źle zinterpretowałem post misioklesa - psuć się zaczęło przed 35 numerem a on tylko do tego doczytał.
znawca komiksów dzięki cudzym komentarzom :D

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.9
« Odpowiedź #1497 dnia: Listopad 12, 2016, 04:40:25 pm »
Zbliża się grudzień,a Civil War na allegro (wydanie WKKM) ciągle mocno w cenie (tak samo MC). Ciekawe czy po premierze(Egmontu) zejdzie cena i Haszetowa Wojna Domowa zrówna się z cenami Hulk Niemy Krzyk, którego ostatnio widziałem do wzięcia za 20zł tak jak i niektóre Thory i IM.