trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 27, 2016, 09:44:30 pm »
W twardej? Czyli okładkowa ok. 50 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 27, 2016, 10:10:16 pm »
Bilal, w końcu coś od nich kupię ;) Oby nie wyskoczyli z ceną większą niż 39zł, w końcu to jakieś 50 stron, z tego co kojarzę.
Podstawowa edycja francuska ma 59 stron, u nas w sklepie kiedyś mieliśmy wersję hiszpańską liczącą niemal 70 stron więc w sumie spodziewałbym się mniej więcej tylu w polskiej edycji. Tym bardziej, że  wydawnictwo Kurc takiego "Storma" wydaje z masą dodatków więc i tu może przybyć atrakcji, a one na cenę mają wpływ.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 28, 2016, 09:09:11 pm »
Trochę niespójne informacje (jak na razie). Gildia pokazuje okładkę najnowszej edycji (Castermana), pisze, że oryginalny wydawca to Humanoidy. Dodatkowo piszą, że kolory położyła Patricia Bilal, a w nowym wydaniu mamy oczywiście kolory Dana Browna, który -dla przypomnienia- zmienił kolory w Exterminatorze już w roku 2002, w ostatnim wydaniu Humanoidów, prawdopodobnie aby spójność z (nadchodzącą wówczas) quasi-kontynuacją Baranki była większa.
Może ktoś z wydawnictwa mógłby się wypowiedzieć, jak konkretnie będzie wyglądać ta edycja. A jeszcze bardziej interesuje mnie to, czy przy okazji dostaniemy również Trylogię Ellis. [szczerze mówiąc, gdybym miał wcześniej obstawiać hipotetycznego wydawcę Exterminatora, na bank wskazałbym Scream]
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 29, 2016, 10:21:12 pm »
OK, właśnie się namyśliłem na zakup Druuny i automatycznie pojawia się pytanie - na kiedy planowany jest kolejny tom? Przy takiej grubości, to przydałoby się przynajmniej tempo 4 rocznie.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 29, 2016, 10:38:24 pm »
OK, właśnie się namyśliłem na zakup Druuny i automatycznie pojawia się pytanie - na kiedy planowany jest kolejny tom? Przy takiej grubości, to przydałoby się przynajmniej tempo 4 rocznie.
Obstawiam, że będą wychodziły w dwupakach, tak jak w najnowszej oryginalnej edycji. Nawet okładka drugiego mini-integrala jest dosyć spójna z najnowszym tomem zerowym. Częstotliwość więc pewnie będzie podobna jak Storma, czyli 2 dwupaki rocznie + ewentualne przyspieszenie/poślizg w przypadku wzmożonego/słabszego ssania rynku. Miejmy nadzieję, że zdążą wydać całość przed wieszczonym "wielkim wyhamowaniem".
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 30, 2016, 08:28:40 am »
Liczyłem na ten komiks odkąd przeczytałem o nim krótką notkę w którymś z numerów Komiks-Fantastyka. Fajnie, że takie marzenia z dzieciństwa się spełniają. Trochę niepokoi mnie info o nowych kolorach, ale poczekamy, zobaczymy. Fajnie, że wydawnictwo bierze na warsztat takie tytuły.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 30, 2016, 02:52:45 pm »
Można sobie porównać kolorystykę.
Stara okładka:





Nowa okładka:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 30, 2016, 03:10:29 pm »
No powiedzmy, że można.
Tak naprawdę, to nie są okładki wydań oryginalnych. Poza tym kolory tej drugiej (nowszej) na załączonej reprodukcji są mocno zafałszowane. Tutaj (jak zwykle):
http://www.bedetheque.com/BD-Exterminateur-17-11185.html
można porównać okładki wersji francuskojęzycznej.
Wydaje mi się, że jednak lepiej różnice widać na planszach, myślę, że szukając w goglach (w grafice), bez problemu można znaleźć odpowiednie plansze.
Różnice widoczne są gołym okiem, ale nie odważyłbym się osądzić, która wersja "lepsza". To nie jest przypadek Incala, gdzie nowymi kolorami dokonano barbarzyńskiego zamachu na kreskę Moebiusa.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 30, 2016, 03:21:26 pm »
Przyznam, że jestem zwolennikiem nieruszania niczego w oryginalnych pracach autorów. Okładki różnią się bardzo, ale pod wrzuconymi linkami nie jest już aż tak źle - mam na myśli subiektywny odbiór. Czekam na więcej info od wydawnictwa.


I myślę, że Kwestia Czasu jest coraz bliżej ;-)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 30, 2016, 03:26:23 pm »
Szukałem strony gdzie dana plansza byłaby ze starą kolorystyką a obok z nową i chyba zbyt mało wysiłku poświęciłem.
Starszy Bilal bardzo mi się podoba. Inaczej wygląda niż z okresu "Polowanie" a tym bardziej w najnowszych komiksach np: "Kolor Powietrza".
Ładnie widać przejście do stylistyki malarskiej. Podobnie jak Hermann lub Rosiński.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 30, 2016, 03:40:20 pm »
Szukałem strony gdzie dana plansza byłaby ze starą kolorystyką a obok z nową i chyba zbyt mało wysiłku poświęciłem.
Starszy Bilal bardzo mi się podoba. Inaczej wygląda niż z okresu "Polowanie" a tym bardziej w najnowszych komiksach np: "Kolor Powietrza".
Ładnie widać przejście do stylistyki malarskiej. Podobnie jak Hermann lub Rosiński.



Wordless writing from Dionnet from "Exterminator 17"; art by Enki Bilal, with revised colors by Dan Brown.


To chyba to zestawienie
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 30, 2016, 03:45:14 pm »
ciekawe, które bliższe prawdy:
zaczynam mieć obawy  :doubt:


Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline pyetya

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 30, 2016, 04:13:53 pm »
Plansza w wersji 1 wygląda najlepiej, później (znacznie) gorzej 3 a wersja 2 to już masakra.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 30, 2016, 04:27:04 pm »
Plansza w wersji 1 wygląda najlepiej, później (znacznie) gorzej 3 a wersja 2 to już masakra.


ale wersja 2 i 3 to ta sama wersja...
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 30, 2016, 04:39:33 pm »
Mam następujące odczucia. Jak oglądam starszą wersję, wzrok mój skupią się bardziej na kresce artysty. W przypadku nowej wersji odczuwam najpierw głębię obrazu.
Poczekamy zobaczymy jakie wydanie zaserwuje nam wydawnictwo Kurc.
Ciekawe czy wydawnictwo ma wybór?
Jeśli wyjdzie nowa wersja to mam nadzieję, że plansze nie będą zbyt ciemne (w drukarni różnie może być).
W nowej wersji "17" ma "świecące nauszniki" :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything