trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 236445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcussz

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #615 dnia: Czerwiec 21, 2018, 04:22:38 pm »
Ja osobiście, nie miał bym nic przeciwko, gdyby chodziło np. o Fathom lub Tomb Raider. A jeszcze gdyby to wydali w powiększonym wydaniu  :biggrin:

Offline sum41

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #616 dnia: Czerwiec 21, 2018, 05:06:56 pm »
Kurc wydaje klatki / ramoty może w ten zakres celujcie, Flash Gordon albo Tarzan.
gdyby wydali tych pulpowych herosów to by było extra :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #617 dnia: Czerwiec 21, 2018, 06:38:46 pm »
Mija kwartał od wydania pierwszego najemnika. Już teraz z krótkiej i zamkniętej serii robią się przynajmniej 3 lata. Teraz wchodzą w coś kolejnego i za parę miechów będą następni niezadowoleni, że kolejna kontynuacja utknęła. Takie łapanie na pierwszy nr, a skoro kupili jeden to poczekają na resztę.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #618 dnia: Czerwiec 21, 2018, 07:22:01 pm »
... nie takiej znów krótkiej


I o ile wydadzą wszystko to mogę poczekać

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #619 dnia: Czerwiec 21, 2018, 07:40:32 pm »
Dwanaście albumów, praktycznie bez chmurek. Wnikliwe przeczytanie pierwszej części zajęło mi 15min. Czyli cała przygoda jest na 3godz rozciągnięte prawdopodobnie na więcej niż 3 lata. Jeśli mam głosować portfelem, to nie mam zamiaru nabywać nowych serii tych mini wydawców póki nie przeorają tego co zaczęli. Nie podoba mi się sytuacja w której w oczekiwaniu na coś proponują inne pozycje tak aby nutka kolekcjonerska zaskoczyła i kupować kolejny produkt.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #620 dnia: Czerwiec 21, 2018, 07:46:56 pm »
Dobrze, że nie jesteś Hiszpanem i nie wciągnąłeś się w historię w czasie rzeczywistym w 1982...

Byś musiał 21 lat czekać... Ale deprecha to by musiała być...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #621 dnia: Czerwiec 21, 2018, 08:40:34 pm »
No ale nie nabywaj, kto Ci każe? :smile: Wydawnictwa na całym świecie tak działają (czasem są jakieś przyśpieszenia większe np ostatnie omnipejperbaki Hellboya, które wychodzą szybko, ale już Library wychodziło chyba raz na pół roku o ile pamiętam, a niektóre wręcz dłużej). więc nie bardzo rozumiem o co spinka. Jesteś dorosły i świadomy, łatwo możesz ocenić co kupować co nie z tych pozycji, którymi ci wydawcy tak Cię próbują niby łowić...

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #622 dnia: Czerwiec 21, 2018, 08:41:52 pm »
Gdzieś przeczytałem, że przynajmniej pół roku nic nie czytałeś papierowego, a jedynie kupujesz. Moje podejście różni się diametralnie, kupuję by przeczytać, więc możliwe że mnie nie zrozumiesz.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #623 dnia: Czerwiec 21, 2018, 08:44:49 pm »
Ale to są albumy które maja jednak charakter stand alone stories podobnie jak np część Thorgali, nawet jeśli gdzieś w tle jest jakiś szerszy kontekst. Czytanie na raty nie odbierze Ci satysfakcji, zwłaszcza po skompletowaniu będziesz miał pretekst by przeczytać to jeszcze raz.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #624 dnia: Czerwiec 21, 2018, 08:53:42 pm »
Gdzieś przeczytałem, że przynajmniej pół roku nic nie czytałeś papierowego, a jedynie kupujesz. Moje podejście różni się diametralnie, kupuję by przeczytać, więc możliwe że mnie nie zrozumiesz.


Może więc lepiej że Kurc wydaje jak wydaje.


Bo niechby tak wydali Ci wszystko w rok, a tu nagle Buch(!!!!) i głupi autor rok później tworzy nowy odcinek...
I cały plan idzie w pizdu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #625 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:06:21 pm »
Dzięki za troskę. Pewnie już nie raz podkreślałem, że chodzi o rozwlekanie istniejących serii. Dla przykładu dziadek Sapkowski wspominał niedawno że pisze następną książkę. Dla mnie bombowy kotlet do odgrzania. Nijak to rzutuje na istniejące książki.


Powiedz dlaczego zależy Ci by męczyć bułę, a nie kupić/przeczytać i zainteresować się czymś nowym? W czym tkwi taka filozofia "otwartych" portfolio?


Mogę się srogo mylić, ale mam wrażenie że obrona takiego stanu rzeczy tkwi w zależnościach od krajowych wydawców. Może znacie się, może masz jakieś zniżki itd. Inaczej nie potrafię zrozumieć obrony słabego podejścia do klientów, bo do tego temat się sprowadza.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #626 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:14:59 pm »
Lol/ Słabe podejście do klientów?  :roll:  W przeciwieństwie np do Egmontu, który nam ostatnio wszystko serwuje ekspresowo? Tak ekspresowo, ze jeszcze farba nie zdąży wyschnąć  :lol:

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #627 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:18:33 pm »
Albo... mam dostęp do tylu komiksów, że moge czekać latami?

Albo... najlepszym elementem czytania wspomnianego przez Ciebie Sapkowskiego było czekanie na kolejny tom? Bo do dziś pamiętam ten wieczór gdy po latach czekania zasiadłem do Pani JEziora...

Albo... wolę jak wydawnictwo wyda całą serię w zółwim tempie niż jeśli zarżnie się finansowo (bo nie są Egmontem, mają ograniczone finanse, i nie są Fantasmagorią, więc rozsądnie podchodzą do tematu}
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #628 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:35:21 pm »
We wspomnianym Hellboy Library i Egmoncie mam strony z zapowiedziami kiedy ukażą się następne numery i jak dotąd jest to realizowane. Tutaj nie mam nic na czym można się oprzeć.


LucasCorso
1. Tylu ciekawych nie wydano ;)
2. Najlepszym momentem w czytaniu jest czytanie, a nie czekanie.
3. Jeśli nie mają pieniędzy na Storma i Najemnika, to czemu wydają nowe rzeczy? Jeśli nie mają w ogóle kasy, to czemu biorą się za wydawanie. Jeśli mają kasę, to czemu nie wydadzą tego co zaczęli?


Niech wrzucają ulotkę kiedy spodziewać się czego. Jeśli będzie to i pół roku czekania, to będę wiedział i liczył się z tym, a tak to prowadzę dysputę nie o faktach a o uczuciach, bo to Wasze odczucia że jest ok, a nie realne informacje.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #629 dnia: Czerwiec 21, 2018, 09:37:42 pm »
2. Najlepszym momentem w czytaniu jest czytanie, a nie czekanie.


a, to jednak się nie dogadamy...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

 

anything