Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiks - tematy ogólne

Ile warto wydawać na hobby

(1/7) > >>

Annihilus:
Czytałem o zakat i zaciekawiło mnie, że można dokładnie wyliczyć ile jest korzystne dla  samego człowieka jak i jego otoczenia oddawać w celach charytatywnych (2.5% w tym wypadku).

Ile waszym zdaniem warto wydawać % swoich dochodów na hobby ? Tak żeby było optymalnie móc już cieszyć się swoim hobby ale nie wykosztowywać się na nie zbytnio ? Domyślam się, że jest to skrajnie indywidualna kwestia i dla kogoś już 3% to będzie zbędny wydatek a dla innego 60% będzie do zniesienia (są kolekcjonerzy co wydają nawet więcej). Także pomińmy ekstrema i aberracje. Można chyba wyciągnąć jakąś średnią warzoną ile jest przyjęte za korzystne. W skali roku może, bo są takie hobby (np.akwarystyka) gdzie są sporadycznie większe wydatki a miesięcznie to tylko podtrzymywanie.

arczi_ancymon:
Na pewno mniej niż do tej pory :D

8azyliszek:
Ja sam wydaję za dużo. Powinienem zostać tylko przy WKKM a ciągle cos tam coś tam dokupuję od Egmontu. I to nie tylko Marvel Now. No ale Kryzys i Flashpoint takie piękne są i mnie kuszą i je biorę.

horror:
tyle, żeby starczyło ci na resztę potrzeb.

Annihilus:
To może nakieruję was na kierunek, o którym myślałem

Moim zdaniem wydatek na główne hobby dla osoby pracującej-  idealnie gdyby wynosił 10% rocznych dochodów netto. Jeżeli hobby jest więcej niż jedno to całościowo trzebaby się zamknąć w 15%.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej