trawa

Autor Wątek: Pirates of the Caribbean Sea  (Przeczytany 38599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wargrandmaster

Pirates of the Caribbean Sea
« dnia: Sierpień 08, 2003, 02:28:27 pm »
Moim zdaniem zdumiewająco dobry film - po ostatnich produkcjach kina przygodowego mowiacego o piratach spodziewałem się czegoś gorszego - a tu proszę wciągneło mnie nawet bardzo.

Dodatkowo Depp jako kpitan Sparrow sprawuje także zaskakująco dobrze - największą niespodziankę sprawił mi jednak główny bohater - jeszcze kilka godzin po zakończeniu kombinowałem skąd go znam - gdy w końcu sprawdziłem uśmiałem się co niemiara:)

Offline surmik

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2003, 02:34:59 pm »
Dlaczego piszesz, ze Depp sprawuje sie "zaskakujaco" dobrze? Moim zdaniem to jeden z najlepszych aktorow, wiec jego dobry wystep, bez roznicy w jakiej rolki, to dla mnie nic zaskakujacego :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Wargrandmaster

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2003, 03:16:29 pm »
Też uważam że jest świetnym aktorem - ale gdy usłyszałem że będzie grał kapitana piratów miałem wrażenie że w tej roli pojawią się drobne "zgrzyty". Niespecjalnie widziałem go w roli krwawego wilka morskiego:) A tu okazuje się, że jest lekko dandysowatym, pyszałkowatym zawadiaką - skrzyżowanie pomiędzy szrmierzem z Rob Roya (granym przez Tima Rotha) a Zagłobą :)

W każdym razie polecam wszystkim ten film. Ja zgodnie ze swoją zasadą teraz na 100% polecę do kina jak tylko będzie premiera:)

Offline Solitaire

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2003, 08:41:01 am »
Byłem, widziałem i gorąco polecam (pokaz przedpremierowy).
Rewelacyjna rozrywka, akcja gna bez chwili odpoczynku, żart jedzie na żarcie i żartem pogania a gwoździem całego przedstawienia jest nieodmiennie pan Depp vel kpt. Jack Sparrow.
Orlando Bloom o dziwo po kilku chwilach przestał mi się kojarzyć z Legolasem, co można mu zaliczyć na duży plus. :)
Brakowało mi takiego filmu już od dawna. Rewelacja. Na jesienną chandrę jak znalazł.
Dziś biegnę po soundtrack...
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline KheeD

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2003, 02:39:58 pm »
Ta ja też polecam zarąbisty filmek :) no i zaje... zagrał Depp tą role kapitana Jacka Sparrowa, bomba !
...The Truth is Out There..."

Offline Overkill

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2003, 07:14:08 pm »
1234567890987654321

Offline hurragan

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2003, 03:14:15 pm »
Sparrow... Captain Jack Sparrow  :D chyba nikt inny nie pasowałby do tej roli tak jak on, jest rewelacyjny! i oprócz niego najmocniejszym atutem filmu jest humor  :) polecam
mm... Keira Knightley jako Elizabeth Swann też robi wrażenie :wink:
i][size=10]"Nie martw się, jeśli czujesz się dobrze. Przejdzie ci." Boling[/size][/i]

Offline Rhiannon

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2003, 04:33:39 pm »
Bardzo przyjemne widowisko :) Polecam :)

Najwieksza atrakcja jest Johnny Depp.  Zeby nie byc stratnym trzeba obserwowac go nawet, gdy przemyka gdzies w dalszym planie. Juz zaczelam cwiczyc ten chod i te gesty ;P

Offline wste

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2003, 07:51:32 pm »
Film calkiem sympatyczny niepowiem : ) Wartka i ciekawa akcja oraz calkiem niezle zarty. Do tego oczywiście Deep gra geniealnie. Po tym filmie chyba moim ulubionym bohaterem filmowym będzie  kpt. Jack Sparrow. . .

Cytuj
Jestem nieuczciwy i zawsze taki byłem. Nieuczciwość to mój żywio, ale uczciwie powiem Ci, żebyć się najbardziej bał ludzi uczciwych ponieważ niewiadomo kiedy zrobią coś głupiego


Niespodziewałem się, że w takim filmie znajde taki geniealny tekst.

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Kormak

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2003, 06:14:59 pm »
Wszyscy razem: "SPARROW! SPARROW! SPARROW!"

Harrr, harrrr.... prawdziwie piracka rozrywka, mate!

Chociaż Orlando Bloom jakiś taki mało widoczny... no i o wiele większa chemia była między Sparrowem i Elizabeth :D

Ale film bardzo dobry, jak na piracko-przygodowy pełen humoru. Poważnego bym nie zniósł.

Czy tylko ja zauważyłem jedną scenę, hołd dla genialnego "Karmazynowego pirata"?

Offline Azel

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2003, 10:00:45 pm »
ot taki dobry popcornowy film, ale po tych zachwytach, jakie gdzieniegdzie czytałem, spodziewałem się lepszego widowiska. a tak było tylko przywoicie.

Deep - faktycznie zagrał świetnie i niezwykle komicznie. aż się chciało go oglądać. ale czy on zagrał kiedyś źle???

Orlando - chłopak drażni mnie coraz bardziej. każdą rolę musi zagrać strasznie patetycznie. jesli tego nie zmieni to zrobi z siebie nieświadomego komika.
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline Rhobaak

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2003, 11:39:25 pm »
Obejrzałem dzisiaj ten film, i moim zdaniem jest to całkiem przyzwoity kawałek rozrywkowego kina, nie wymagający od widza zbytniego wysiłku intelektualnego, ale jednocześnie nie rażący głupota pomysłów twórców. Ale powiedzmy szczerze: bez Depp'a film byłby co najwyżej przeciętny, ale jak już zauważył Azel, on chyba jeszcze nigdy nie zagrał słabo. Niestety, Bloom zaczyna coraz bardziej przypominać mi pana DiCaprio, co nie jest chyba właściwą ścieżką kariery...
Ale ogólnie film mi się podobał. A na pewno warto go obejrzeć choćby tylko, żeby zobaczyć Depp'a w roli pirata.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Dinki

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2003, 01:44:00 pm »
Bardzo fajny film i bardzo fajna rola Johna Deppa(jak zawsze).
Szczególnie podoba mi się początek jak Sparrow płynie na swym WIELKIM OKRĘCIE PIRACKIM :D

Offline Krzysio

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2003, 07:25:39 pm »
Jak myślicie będzie część druga? To nie jest film w stylu "część dalsza nastąpi" ale bardzo bym się ucieszył gdybym zobaczył nowe przygody kapitana Sparrow'a i jego "drużyny"!
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline Azel

Piraci z Karaibów
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2003, 10:05:22 pm »
jeśli dotyczyłby film Sparrowa - to tak. nie mam jednak ochoty oglądać naciąganej historyjki, gdzie znowu spotykają się wszyscy bohaterowie (w tym przypadku nie jest to potrzebne, no chyba że bedzie Zemsta kapitana jak mu tam zombie :D )
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

 

anything