Autor Wątek: Kontrakt rysownika  (Przeczytany 12004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline prosty_mason

Kontrakt rysownika
« dnia: Listopad 10, 2002, 02:39:19 pm »
Już od jakiegoś czasu poszukuję persony która potrafi pisać ciekawe scenariusze. Nie wymagam czegoś niesamowitego, nie poszukuję profesjonalisty, chciałbym jedynie aby scenariusz był dla mnie interesujący - to pozwoliłoby mi zabrać się do pracy z zapałem.
Moje doświadzczenie to pięć lat studiów na ASP w Krakowie. Do tej pory byłem jedynie odbiorcą komiksu (owszem coś tam gryzmoliłem w podstawówce ale tamtym tworom brakowało wszystkiego - zarówno solidnej podstawy czyli dobrego scenariusza jak i dobrych rysunków) teraz chciałbym sprawdzić się jako jeden z twórców.
 Żeby nie być gołosłownym, odsyłam wszystkich na stronkę gdzie zobaczyć można niektóre z moich rysuneczków (uwaga - stronkę stworzyłem sam i nie jest przyjazna dla posiadaczy modemów itp. może się baardzo powoli ładować).
Nie są to arcydzieła, niektórych trochę się już wstydzę bo powstały dawno temu - najświeższe są sprzed 2 lat. Większość przedstawia postacie które rysowałem dla moich znajomków interesujących się różnego rodzaju RPG, także tymi komputerowymi jak Ultima Online, Dark Age of Camelot itp. (samemu też zresztą w nie pogrywam).

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt (witcher79@wp.pl), może być fajnie :)

Jako że jest to mój debiut na tym boardzie, pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

zatapatit

  • Gość
Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2002, 11:18:03 pm »
daj mi tydzień

Offline prosty_mason

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2002, 08:40:50 am »
Chłopie, jeśli chcesz to masz nawet dwa albo i trzy tygodnie, mnie się nie śpieszy  :) .

Offline Cujo

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2002, 11:24:02 am »
Bardzo fajne rysunki. Sam troche gryzmole i zazdroszcze wyczucia perspektywy i anatomii. Polecam pobawic sie tabletem - mocno poszerza horyzont.
A inicjatywa z komikem tez godna pochwaly. Nie przeraza Cie ogrom pracy jaki trzeba wlozyc w opracowanie masy kadrow? Mnie mocno ;)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline prosty_mason

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2002, 02:04:45 pm »
Cytuj
Nie przeraza Cie ogrom pracy jaki trzeba wlozyc w opracowanie masy kadrow?


No cóż... może nie do końca wiem w co się pakuje ale uważam że bez wysiłku niczego się nie osiągnie (nie masz wyjścia musisz się z tym zgodzić  :D ). Mam jednak nadzieję że rysowanie dobrych komiksów okaże się jedną z tych rzeczy które "przychodzą mi łatwo" 8) zwłaszcza że po prostu lubię rysować... zobaczymy.

Offline Kapitanzbik

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2002, 01:58:24 pm »
czesc
napisalem scenariusz do komiksu fantastycznego
jutro moge Ci przeslac ogólny scenariusz na priva.

pozdrawiam
Kapitanzbik
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline Cujo

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2002, 02:20:48 pm »
To moja starsza pracka na tablecie. Narzedzia: cyfrowy wegiel, kreda i woda :)
Jack of Shadows
A tu kilka innych moich wynurzen tabletowych.
Niedlugo zamierzam zmienic tablet na firmy Wacom. Podobno bezkonkurencyjny. Kazdemu kto rysuje goraco polecam to narzedzie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Piotr Witkowski

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2002, 04:23:45 pm »
Hmmm, wiesz co< Masonie? Próbowałem wejść na Twoją stronę z dwóch różnych komputerów i nie dałem rady - wykrzacza się...  Mam w takim razie prośbę: czy mógłbyś mi podesłać jakieś Twoje rysunki przez maila?Tylko nie za duże - przez modem ciężko się ściąga...

Szkoda, swoją drogą, bo nie mam żadnego gotowego scenariusza, który mógłbym Ci podesłać... Ale popełniłem w życiu parę komiksów i tak się składa, że uważam, że ich największą wadą były właśnie rysunki (mojego autorstwa). Więc od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie, by znależć dobrego rysownika i coś z nim zdziałać. Więc może..?

Offline prosty_mason

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2002, 09:59:49 pm »
Tablet... sam nie wiem, nigdy nie zajmowałem się cyfrową obróbką skanowanych rysunków. Nie mam pojęcia do czego taki tablet mógłby mi się przydać. Powiedz mi Cujo jak wykorzystujesz to narzędzie  :D

Kapitanzbik:

Cytuj
napisalem scenariusz do komiksu fantastycznego
jutro moge Ci przeslac ogólny scenariusz na priva.


Prześlij, czemu nie? Muszę cię jednak uprzedzić, otrzymałem już 3 różne propozycje współpracy więc nawet jeśli zgodzę się rysować (a pewnie się zgodzę) to będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.

Piotr W.:

Cytuj
czy mógłbyś mi podesłać jakieś Twoje rysunki przez maila?


Jasna sprawa, zaraz wysyłam.

Offline Cujo

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2002, 10:50:06 pm »
Cytat: "prosty_mason"
Tablet... sam nie wiem, nigdy nie zajmowałem się cyfrową obróbką skanowanych rysunków. Nie mam pojęcia do czego taki tablet mógłby mi się przydać. Powiedz mi Cujo jak wykorzystujesz to narzędzie  :D

Mozliwosci jest cala masa. Jezeli nie bedzie ci odpowiadalo rysowanie bezposrednio piorkiem na tablecie (wbrew pozorom bardzo szybko sie mozna przyzwyczaic) - zawsze mozesz najpierw szkicowac na papierze, potem skanowac swoje dzielo i obrysowywac, kolorowac, cieniowac i poprawiac je do woli/doskonalosci. Sam juz fakt nanoszenia kolorow na rysunek jest poprzez tablet zarowno udoskonalone jak i nieporownywalnie uwygodnione.
Popatrz na to takze od strony dostepnosci niektorych narzedzi do rysowania - roznego rodzaju piorek, aerografow, wegla, kredy i masy innych i postaw obok tego wszystkiego eksperymentowanie i rozwoj artystyczny. Nie wszystkie te narzedzia przyszloby ci w rysowaniu manualnym uzyc. W przypadku tabletu uzywasz ich ciagle, na przemian, kiedy tylko sytuacja wymaga.
Nie jest to co prawda tania impreza jezeli juz chcesz kupic dobry, duzy tablet ale zapewniam ze nie dosc, ze nie bedziesz zalowal tego zakupu to juz nigdy proces rysowania nie bedzie sie odbywal z pominieciem tego kapitalnego narzedzia. Tak przynajmniej bylo w moim przypadku i wielu, ktorzy sie na tablet zdecydowali. Ponadto z tego co wiem, to cala masa profesjonalnych artystow korzysta z tabletu.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline prosty_mason

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2002, 11:27:36 am »
Hmm... brzmi interesująco ale jestem konserwatystą, wszelkie cyfrowe gadżety wydają mi się zbędne.
Podejrzewam że taki tablet mógłby okazać się pomocny jedynie podczas kolorowania czarno-białych rysunków.
Powiedz mi jeszcze czy to cudo ma swoje własne oprogramowanie czy też można je łatwo sprzężyć z Photoshopem i używać zamiast myszy?

Offline dnaoro

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2002, 10:10:02 pm »
wiesz co chyba kazdy z NAS, fan ów ma tyle fantazji zeby cos napisac. i chyba wiekszosc z NAS probowala juz swoich sil w rysowani 'prostych komiskow'. ja tez pare lat temu bedac troche bardziej dzieckiem niz jestem teraz rysowalem OD [cenzura] komiksow. mam pozycje wielozeszytowe z roznych gatonkow. oczywiscie jest to c a l k o w i t a     a m a t o r k a, rysunki pozostawiaja  wiele do zyczenia, byly rysowane tylko ''bo mialem pomysl'' (np dlugopisem :P) ale historie zawsze sie wszystkim podobaly. jak kcesz przesle Ci skany jakis 'bzdur', ktore mozna nazwac projektami projektów ...

Anonymous

  • Gość
Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2002, 10:37:09 pm »
perry mason, powiedz lepiej, czy cie zaatakowal ten amerykaniec ze scenariuszem juz?

[/pimp mode]  8)

Offline prosty_mason

Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2002, 11:59:03 pm »
Tak, już zaatakował. Wie BARDZO dokładnie czego chce więc będzie mu trudno dogodzić ale będę się starał :).
 Dzięki że mi to nagrałeś, czy to Ty 2dope pisujesz na boardzie HM jako violent?  :D

dnaoro:

Ślij co masz  :P

Anonymous

  • Gość
Kontrakt rysownika
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2002, 12:39:16 am »
tak, ja, szerloku  :wink:

 

anything