Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

Azymut

(1/7) > >>

koziorozec1979:
Pozarlem pierwszy tom nowej serii Wydawnictwa Komiksowego pt Azymut i chcialem cos krociotko na jego temat skrobnac a tu albo mi internet zglupial albo dotychczas nie zalozono na forum stosownego watku? No to jest. Ta seria na to z cala pewnoscia zasługuje. Moze to niespecjalnie stosowne okreslenie w stosunku do komiksu przeznaczonego dla dojrzalego czytelnika ale nie moge myslec o tym komiksie inaczej niz ze jest po prostu absolutnie  ...przeuroczy? Wspaniale wydanie w wielkim formacie na twardo pozwala nam jeszcze bardziej delektowac sie przeuroczymi wlasnie rysunkami, basniowa czy bajeczna kolorystyka po i rozbuchana fantazja autorow w kreowaniu postaci czy epizodycznie nawet pojawiajacych sie stworzonek. A Mnostwo dobra nam autorzy zaserwowali w tym zakresie. Mamy zatem nie jednego wiodacego bohatera ale az uwaga uwaga 5 do 9 rownorzednych (no prawie) ppstaci ktorych przypadkami przyjdzie nam sie emocjonowac. Wlasnie nie losami tylko przypadkami gdyz poznajemy bohaterow wlasnie raczej poprzez serie anegdotycznych scenek . Co wszako zrozumiale skoro w hojności tworcow dostalismy az tylu bohaterow ktorym trzeba kadry poswiecic by nalezycie ich zarysowac a i opuszczac zadnego z nich na zbyt dlugo wszak nie mozna gdyz w swiecie wykreowanym w tym komiksie dzieje sie duzo i ciagle. Pewne wydarzenia widzimy, o innych tylko ktos wspomina ale na brak zarowno dziania sie jak i zagadek fabularnych narzekac w zadnym razie nie mozna. A pomysly Autorow rodem z Alicji w Krainie czarow (wiem wiem, to skojarzenie to oczywista oczywistosc) jak i te zupelnie autorskie (sprawa bieguna i bedace ich efektem perturbacje w misji odkrywczo-swiatopoznawczej) wywoluja u mnie ciagle banana na gebie. Czekam ciagle na tom 2 z utesknieniem ale ze tkwi w zamowieniu z Miejscami i nowym Moorem od Studia Lain to jeszcze poczekam . Podjarany jak malolat.

koziorozec1979:
Czy ten 3 tom Azymutu to bedzie juz zakonczenie cyklu czy moze planowane sa dalsze tomy, wie ktos moze?

Archelon:

--- Cytat: koziorozec1979 w Kwiecień 24, 2016, 01:56:36 pm ---Czy ten 3 tom Azymutu to bedzie juz zakonczenie cyklu czy moze planowane sa dalsze tomy, wie ktos moze?

--- Koniec cytatu ---


Seria jest przewidziana na 5 tomów. Po wydaniu u nas trzeciego tomu będziemy na bieżąco z rynkiem frankofońskim.

koziorozec1979:
Dzieki serdeczne. Tak mi sie wydawalo ze byla mowa o 5 tomach, tyle ze gdzies mi mignelo ostatnio ze Wk wydaje w tym roku 3 Azymuty i to calosc czy koniec czy cos.
A nie moge znalezc gdzie w sieci to czytalem, albo jakis wywiad albo zapowiedzi wydawnicze...

Archelon:

--- Cytat: koziorozec1979 w Kwiecień 24, 2016, 02:29:37 pm ---A nie moge znalezc gdzie w sieci to czytalem, albo jakis wywiad albo zapowiedzi wydawnicze...

--- Koniec cytatu ---


Zapowiedz wydawnicza.
http://www.ventsdouest.com/bd/azimut-tome-3-9782749307817.htm


Pod danymi trzeciego tomu i datą jest napisane: seria kontynuowana, planowane 5 tomów.
Jest także wywiad gdzie Jean-Baptiste Andreae to potwierdza.


Czy autorzy wyrobią się w 5 tomach to już inna kwestia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej