Autor Wątek: Komiksy Sławka Kiełbusa - tak, tego od kontynuacji Kajka i Kokosza ;-)  (Przeczytany 20827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thorgal24

Jako, że nie znalazłem tu odpowiedniego posta a uważam, że artysta ten powinien mieć tu swoje miejsce, pozwalam sobie otworzyć nowy wątek.

Komiksy s. Kiełbusa nie ukazały się niestety w formie zebranej w jednym lub kilku tomiszczach (no dobra ukazał się Gwidon ale tylko 48 plansz a było go spoooro więcej).

Większość jego prac ukazywała się (i nadal ukazuje) w czasopiśmie Angora, którego śmiem twierdzić większość z nas nie prenumeruje :wink: .

Nie może tak być aby polski fan komiksu nie znał postaci Milkymena, Mućki, Torfiaka czy Wieśmina, dlatego korzystajmy z okazji i poznajmy wyżej wymienionych zaglądając o tu:


https://www.facebook.com/MilkymenTorfiakWiesminGwidon/


Jeśli właściciel tego fejsa będzie konsekwentny i regularnie zapoda codziennie jedną planszę, potrwa to pewnie trochę :smile: bo samego Milkyego było przeszło 70 odcinków ...

Osobiście polecam bo postaci wykreowane przez Kiełbusa warte są uwiecznienia lub poznania (jeśli ktoś jeszcze nie zna).

W sumie na zachętę też coś zapodam - jedna z przygód Torfiaka :smile:

hosting
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2017, 01:07:37 pm wysłana przez Thorgal24 »

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2016, 12:55:15 pm »
Warsztatowo znakomity (tzn. dobrze narysowany), komercyjny, niehermetyczny i kolorowy. W dodatku jest obecny na rynku od dawna i nigdy żaden undergroundowy awangardzista żadnych kłód pod nogi nie rzucał. A jednak sukcesu nie odniósł.
Mam nadzieję, że zaraz przyjdzie Nawimar i wyjaśni, jak to się stało, bo ja zupełnie tego faktu nie rozumiem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2016, 01:23:26 pm »
Warsztatowo znakomity (tzn. dobrze narysowany), komercyjny, niehermetyczny i kolorowy. W dodatku jest obecny na rynku od dawna i nigdy żaden undergroundowy awangardzista żadnych kłód pod nogi nie rzucał. A jednak sukcesu nie odniósł.

Ale jak to nie odniósł? Od kilkunastu lat jego komiksy regularnie publikuje prasa, więc mniemam, że utrzymuje się z rysowania komiksów. To nie jest sukces?!?

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2016, 01:36:07 pm »
Już jestem :smile:
 
Tak jak wspomniał Kokosz prace Sławka od lat publikowane są w wysokonakładowej prasie (m.in. tygodniku "Angora"). Nawet Muzeum w Wilanowie kierowane przez gościa, który nie cierpi komiksów wydało coś takiego:
 
    Jasne, że chciałoby się więcej jego prac. Sądzę jednak, że to właśnie zaabsorbowanie pracą dla gazet przyczynia się do tego, że na rynku nie mamy zbyt wielu jego albumów.Niemniej kto wie; projekt "Zaczarowana Altana" ponoć może być jeszcze odgrzany.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2016, 02:13:41 pm »
Ale jak to nie odniósł? Od kilkunastu lat jego komiksy regularnie publikuje prasa, więc mniemam, że utrzymuje się z rysowania komiksów. To nie jest sukces?!?


Oczywiście, że to jest sukces. Ale skoro jest sukces, to czemu w okołoforumowych dyskusjach ciągle się mówi o klęsce (i w dodatku spowodowanej przez artystyczno-undergroundowe czarno-białe i źle narysowane komiksy) i nawołuje się do kopania sprawców owej klęski w jaja?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2016, 02:21:12 pm »
Może dlatego, że chciałoby się więcej takich produkcji jak te w wykonaniu autora, któremu poświęcono ten temat...

Offline turucorp

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2016, 02:40:35 pm »
Może dlatego, że chciałoby się więcej takich produkcji jak te w wykonaniu autora, któremu poświęcono ten temat...

Pogubilem sie :(

Offline Thorgal24

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2016, 02:53:06 pm »

Cieszę się, że ktoś zajrzał do "mojego" tematu i ktoś kto wcześniej nie znał Kiełbusa zachwycił się nim (a przynajmniej mu się spodobało :wink: )  Mam nadzieję, że takich przypadków będzie więcej.

Ale faktycznie coś jest nie tak, że te tak świetne jakościowo plansze z przygodami Milkyego, Torfiaka czy Wieśmina nie ukazały się w albumach.

A może by tak jaki crowdfunding zorganizować ... ?

Ktoś wie jak to się robi, ktoś może już organizował ...?



Offline Koalar

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2016, 03:24:05 pm »
Czytam od czasu do czasu Angorę i lubię Gwidona, choć od pomysłów bardziej podoba mi się kreska. Wolę paski Katarzyny Zalepy.

Co do crowdfundingu, to z chęcią kupiłbym zebrane komiksy Kiełbusa. Tylko tym tematem to powinien się zająć sam autor...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2016, 03:25:09 pm »
Może dlatego, że chciałoby się więcej takich produkcji jak te w wykonaniu autora, któremu poświęcono ten temat...


Jeśli chcesz, żeby czegoś było więcej, to powinieneś pisać, że chcesz tego czegoś więcej,  zamiast domagać się, żeby czegoś innego było mniej i pomstować na tych, którzy rysują inaczej.
Przecież, gdyby wszyscy rysowali jak Kiełbus, to w jego twórczości nie byłoby niczego wyjątkowego.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2016, 03:29:34 pm »
Ale kto mówi, że wszyscy muszą rysować jak ten autor?

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2016, 04:34:09 pm »
Ale kto mówi, że wszyscy muszą rysować jak ten autor?


Wydawało mi się, że Ty, kilka postów wyżej. Skoro jednak nie o to Ci chodzilo, to może napiszesz szerzej, o co?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline polska312

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2016, 05:35:20 pm »
Jeśli mówimy o Panu Sławku, to muszę pochwalić się dwoma planszami, które swego czasu udało mi się nabyć u Autora.






Offline Thorgal24

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2016, 06:41:19 pm »

Wow!  Mega plansze ! :-)

Kiełbus rządzi ! ;-)

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Sławka Kiełbusa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2016, 08:15:42 pm »
Absolutnie - na pewno nie chodziło mi to aby wszyscy rysownicy tworzyli komiksy w manierze Sławka Kiełbusa (skądinąd bardzo cieszącej oko). W końcu mamy też m.in. Czajkowskiego i Wyrzykowskiego. A i kolega Turucorp odgraża się wznowieniem swojej klasyki. Niemniej jestem zdania, że jak na plastyka tej klasy co Kiełbus przydałoby się więcej jego pełnowymiarowych albumów.