Autor Wątek: O&G  (Przeczytany 187332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grotsnik the Terrible

Jak pokonać O&G imperialny czołg ?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 18, 2003, 12:25:16 pm »
Cześć
Jestem nowy na tym forum i w ogóle dopiero od 4 miesięcy gram w WFB. Wybrałem armię zielonych, ponieważ mają świetny klimat i mi akurat bardzo dobrze się nimi gra. Ale teraz mam pewien problem. Jeden z kolegów, który gra armią Imperialną zaczął użwyać czołgu  :x .
To cholerstwo bardzo ciężko ubić, więc może macie jakieś dobre rady na ubicie tej kupy złomu. Nie ważne jaką rozpiską gram, no uważam, że nie ma armii idealnej, tylko taka która lepiej pasuje charajterowi jej dowódcy.
Więc jeżeli doświadczeni gracze mają jakieś ciekawe pomysły to będę wdzięczny  :lol: .
Pozdrawiam
rotsnik the Terrible
WAAAAAGGGGHHHH!!!!!!!!!
Zieloni górą

Offline Barek

O&G
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 18, 2003, 08:36:45 pm »
Do zabijania czołgu najlepiej nadają się:

Doom divery i katapulty - bowiem zadają W zawsze w "miękkie" części czołgu,
Giganty - bo mają dużą siłę
Generałowie na wyvernach (duża liczba ataków z s6)

Czasem fajnie działa piechota z s4 i dużą ilością ataków (np. 2 bronie + banner of buthery), ale to rozwiązanie niepewne,

Atak dzikich orków na dzikach z big bossem z 2-rakiem i z banner of buthery daje radę zdjąć czołg w 1 turze!!!!!!!! (mnie się udało)
ARDZO WAŻNE
Biblia
Księga Powtórzonego Prawa 22:11

Masz sobie wykonać frędzle na czterech skrajach swej odzieży, którą się okrywasz.

Offline Grotsnik the Terrible

O&G
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 19, 2003, 10:37:53 am »
Łał dzięki za porady.
Teraz trzeba będzie przejść do testów. Jak dojdie do jakiejś bitwy to dam znać jaki był wynik.
Pozdrawiam
rotsnik the Terrible
WAAAAAGGGGHHHH!!!!!!!!!
Zieloni górą

Offline krzywy

O&G
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 19, 2003, 02:08:51 pm »
Cytat: "Barek"
Do zabijania czołgu najlepiej nadają się:

Doom divery i katapulty - bowiem zadają W zawsze w "miękkie" części czołgu,
Giganty - bo mają dużą siłę
Generałowie na wyvernach (duża liczba ataków z s6)

Czasem fajnie działa piechota z s4 i dużą ilością ataków (np. 2 bronie + banner of buthery), ale to rozwiązanie niepewne,

Atak dzikich orków na dzikach z big bossem z 2-rakiem i z banner of buthery daje radę zdjąć czołg w 1 turze!!!!!!!! (mnie się udało)


hyhy apropos orkasów. ostatnio odbił się mi od 15 sav. orków ze spirami regiment 10 princesków od frontu i commander na iglu z tyłu - twardzioszki ;)
rw,dw,da

Offline Grotsnik the Terrible

O&G
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 19, 2003, 02:19:02 pm »
A można wiedzieć, Krzywy jaką armią grasz, bo jak widzisz jstem nowy na tym forum?
Pozdrawiam
PS Znam jeszcze kilka innych przypadków, kiedy ktoś się odbił od moich orków  :lol:  :wall:
rotsnik the Terrible
WAAAAAGGGGHHHH!!!!!!!!!
Zieloni górą

Offline Grynek

O&G
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 18, 2005, 04:41:37 pm »
Witam.
Mam trzy pytania:
1.Czy w Army liście Grimgor's 'Ardboyz special character Badruk 'Eadsplitta zajmuje 1 slot herosa (tak jak Borgut, lub inny Black Orc Big Boss), czy 2 sloty ??
2. Czy Loose Squig wychodzący z unitu może wyjść tylko z jego przodu, czy też od tyłu (jeżeli takie kierunek wypadnie na scatterze) ??
3. Loose Squig wpada w unit, zadaje rany, i ponownie rzucam scatterem. Wypada kierunek w oddział przy którym stoję. Co się wtedy dzieje ?? Wypadam z tyłu oddziału, jeszcze raz zadaję rany, czy jeszcze coś innego ??
Pozdrawiam.

Offline Gogol

O&G
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 18, 2005, 05:57:20 pm »
Cytat: "Grynek"
Witam.
Mam trzy pytania:
1.Czy w Army liście Grimgor's 'Ardboyz special character Badruk 'Eadsplitta zajmuje 1 slot herosa (tak jak Borgut, lub inny Black Orc Big Boss), czy 2 sloty ??
2. Czy Loose Squig wychodzący z unitu może wyjść tylko z jego przodu, czy też od tyłu (jeżeli takie kierunek wypadnie na scatterze) ??
3. Loose Squig wpada w unit, zadaje rany, i ponownie rzucam scatterem. Wypada kierunek w oddział przy którym stoję. Co się wtedy dzieje ?? Wypadam z tyłu oddziału, jeszcze raz zadaję rany, czy jeszcze coś innego ??
Pozdrawiam.


1)Na logike 1 slota i chyba właśnie tak jest ( bo on tylko jako black zjada dodatkowego)

2) loos sqig wyskakuje z pozycji w której stał czyli każdy z osobna jak się rozsypie oddział a nie z krawędzi np :


A,B,C,D - sqigi G- gobliny

A B C D
G G G G
G G G G

Gobliny dały dyla to np startujesz z punktu A gdzie stoji sqig i rzucasz 2k6 i scatera potem kolejny np B itp itd

3) nie kumam ptyania  ;)  o co ci dokładnie chodzi opisz albo narysuj :)
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Grynek

O&G
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 18, 2005, 06:12:23 pm »
Cytat: "Gogol"
Cytat: "Grynek"
Witam.
Mam trzy pytania:
1.Czy w Army liście Grimgor's 'Ardboyz special character Badruk 'Eadsplitta zajmuje 1 slot herosa (tak jak Borgut, lub inny Black Orc Big Boss), czy 2 sloty ??
2. Czy Loose Squig wychodzący z unitu może wyjść tylko z jego przodu, czy też od tyłu (jeżeli takie kierunek wypadnie na scatterze) ??
3. Loose Squig wpada w unit, zadaje rany, i ponownie rzucam scatterem. Wypada kierunek w oddział przy którym stoję. Co się wtedy dzieje ?? Wypadam z tyłu oddziału, jeszcze raz zadaję rany, czy jeszcze coś innego ??
Pozdrawiam.


1)Na logike 1 slota i chyba właśnie tak jest ( bo on tylko jako black zjada  dodatkowego)

2) loos sqig wyskakuje z pozycji w której stał czyli każdy z osobna jak się rozsypie oddział a nie z krawędzi np :


A,B,C,D - sqigi G- gobliny

A B C D
G G G G
G G G G

Gobliny dały dyla to np startujesz z punktu A gdzie stoji sqig i rzucasz 2k6 i scatera potem kolejny np B itp itd

3) nie kumam ptyania  ;)  o co ci dokładnie chodzi opisz albo narysuj :)


Dzięki za odpowiedzi.

1. W trzecim pytaniu chodzi mi o taką sytuację (Squig wpadł w unit i zadał już rany):

S = Squig
B = jakiś unit (powiedzmy elficki włócznik)

       BBBBB
       BBBBBS
       BBBBB
       BBBBB

Rzucam teraz w jakim kierunku Squig biegnie, i wypada mi poziomo w lewo (patrząc na rysunek). Co się dzieje?

2. Chodzi mi o sytuację gdy Squig staje się Loose Squigiem, bo jest mniej niż 3 gobbasy na 1 Squiga (zeszli np. od ostrzału).

S = Squig który wybiega
Q = inne Squigi
G = gobbas

QQQQS
QQQQG
GGGGG
GGGGG

Na scatterze wypada kierunek powiedzmy w dół-lewo (patrząc na rysunek), i tyle cali na 2K6 że ląduje na jednym z Gobbasów. Co się dzieje teraz ?

Offline Gogol

O&G
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 18, 2005, 08:00:06 pm »
IMHO w

1) wpada ponownie w oddział (nie pisze nigdzie że nie może wpaść 2 razy) i skacze dalej ...

2) wpada w twój oddział wypłaca 2 ataki i skacze dalej
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Grynek

O&G
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 18, 2005, 08:02:06 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Offline Wiatrak(othep)

O&G
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 19, 2005, 09:16:35 am »
W armii Ardboyz, jaka wg Was jest najlepsza kombinacja bohaterów ? Bo ja zastanawiam sie nad Black Warboss, Black Big Boss BSB , Orc Shaman. I jaka konfiguracja przedmiotów dla Lorda na piechtę ? Dla BSB nic lepszego niż 1+ save i +1s nie wymyśliłem :)

Offline Grynek

O&G
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 23, 2005, 08:46:55 pm »
Cytat: "Wiatrak(othep)"
W armii Ardboyz, jaka wg Was jest najlepsza kombinacja bohaterów ? Bo ja zastanawiam sie nad Black Warboss, Black Big Boss BSB , Orc Shaman. I jaka konfiguracja przedmiotów dla Lorda na piechtę ? Dla BSB nic lepszego niż 1+ save i +1s nie wymyśliłem :)


Dla Black Orc Warbossa fajne jest :
Battleaxe of the Last Waaagh! + Enchanted Shield + Talisman of Protection, dodatkowo na Boara i heavy armour. Chłopak ma 1+ armor sejfa, warda na 6, oraz dużo ataków z siłą 5 :badgrin:  :badgrin: . Ktoś wyskoczy  :badgrin: ?


A tak z mojej strony pytanko : Czy używacie Trolli ? Jeśli tak to jakiego typu ? Ja często wystawiam stone Trolle, ale ten Stupid mnie dobija, jak w pobliżu generała wyżucam 10  :evil: .

Offline Gogol

O&G
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 23, 2005, 08:52:01 pm »
Z tego co testowałem w Ard Bojsach to najlepiej mi szło Black Orc Warbossem na Wronie z No Sejw/4+ warda bądz +2 siły/4+ warda , Black BsB z buta 1+ sejw i sword of might i szaman z 2 scrollami (to jeśli chodzi o herosów) piechota to Blacki i to z dwurakami i shieldami (jakoś zwyklasy się nie sprawdzają mi ) ... jakieś 5 big Unów na dzikach z muzykiem do wkurzania , gigant , rydwany i effigy
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Grynek

O&G
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 24, 2005, 05:50:59 pm »
A Black Orców to po ilu wystawiasz ?? Ba ja na razie mam 20, a zastanawiam się czy nie dać ich 25.

I ponawiam pytanie, czy ktokolwiek wystawia Trolle (nie tylko o 'Ardboyzów mi chodzi) ?? Jeśli tak to jakiego typu, i po ile ? Ja zazwyczaj wystawiam 4 Stone Trolle.

Pozdrawiam.

Offline Cyel

O&G
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 24, 2005, 06:34:08 pm »
Ja zwykłem (jesli już) wystawiać Czarnych Orków w oddziale 10 sztuk jako wsparcie i przede wszystkim zabezpieczenie przed animozją (zwłaszcza w poczatkowych turach, potem towarzystwo się rozłazi). Czarni są straszliwie drodzy a zaszarżowani zwijają się równie szybko co zwykli Boyzi.

 

anything