Gildia Horroru (www.horror.gildia.pl) > Forum Horroru

Biblijne wątki w horrorze

(1/3) > >>

cierzy:
Zachęcam do komentowania tekstu Pop Apokalipsa .

Co myślicie o wątkach biblijnych w naszym ulubionym gatunku? Obrazoburcze? Prowokacyjne? A może lepiej trafiające do naszej wyobraźni i przez to bardziej straszne?

Daleth:
Jesli chodzi o mnie to wykorzystywanie elementow religijnych czy to chrzescijanskich czy innych jest dla mnie bardzo dobrym tematem pomimo tego, ze lubie horrory na inne tematy niz religijne. W zaden sposob mi to nie przeszkadza jak w np. "Stygmacie" byly poruszane bardzo delikatne sprawy zwiazane z instytucja jaka jest Kosciol Katolicki, poniewaz nie jestem chrzescijaninem, wiec jak dla mnie ludzie moga sobie robic z tej religi co tylko chca czy to horrory czy komedie 8)

Baldwin:
Ja tam nie mam nic przeciwko wprowadzaniu takich wątków do filmów grozy.Zresztą do jakichkolwiek filmów.Wręcz przeciwnie.Wprowadzone i ukazane w odpowiedni sposób potrafią wprowadzić ciekawy nastrój i klimat.Biblia i religia zawsze były przedmiotem dociekan i dywagacji.Są nie do końca zinterpretowane i zgłębione,a przez to tajemnicze.
No i te mroczne katedry i kościelne katakumby....brrrrr..... :)

Azel:
Biblia zawsze była świetnym tematem dla horroru. Ileż to ona tajemnic kryje, na ile sposobów można ją interpretować.

Mimo że nie jestem katolikiem, zawsze bardzo chętnie oglądam tego typu filmu, które stawiają dogmaty w innym świetle, są kontrowersyjne, a nawet obrazoburcze (w końcu ja się nie zdenerwuję :wink: ).

BobGray:
Nie ma w tym nic złego. Zresztą to jest film i tylko film. W ogóle nie trudno mi zrozumieć zachowania niektórych katolików którzy kwalifikują film jako obrazoburczy. Kiedyś był taki angielski film "Ksiądz"( nie horror :) ) o księdzu homoseksualiście. Protesty były, babcie pikietowały przed kinem z transparentami. A nawet tego filmu nie widziały. ( tymczasem był to wcale udany film o tolerancji). Przecież kościół to także ludzie i także popełniają błędy. A reżyser przedstawia tylko pewną historię, pewien punkt widzenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej